kupujeme byt - předělání nejnutnějších věcí

Moderátor: Living

kupujeme byt - předělání nejnutnějších věcí

Odeslatod Ela v Úte 05. Zář 2006 7:39:24

Byt uz nam predali (jenom takova vsuvka - kdybyste prodavali byt, umyjete aspon podlahy, linku, troubu ? Ja jsem asi staromodni, ale tohle mi dost vadi, ze jsem z linky odstranovala zaschle cakance od rajcat, troubu se bojim otevrit... no nic :)) a nez se nastehujeme, chceme udelat drobnejsi upravy.

1. V koupelne jsou tri vrstvy lina... Chci to sundat a dat tam kachliky. Nikdy jsem to nedelala. Na podlaze je beton. Jaky je postup ?

2. Koupelna je vystrikana variopaintem, neni to nejhorsi, akorat rohy byly pred nastrikem zalepeny silikonovym lepidlem, ktere po nastriku nejsou bile, ale takove jakoby svetlounce hnede, pruhledne, nevim, jak to popsat. Pujde to necim zadelat ? Napadlo me dat tam nejake bile listy.

3. Jdou necim vycistit spary u dlazdicek kolem sporaku ? Vcera jsem videla nejakou tubu - vypadalo to jako krem na boty - a pry je to na obnoveni spar. Funguje to ? Ja bych to klidne presparovala, ale podari se mi vydloubat tu sparu ?

Budu rada, kdyz ztratite cas a poradite mi. Dalsi varku otazek si pripravim na pozdeji :)
Dekuji
Ela

Re: kupujeme byt - předělání nejnutnějších věcí

Odeslatod janka41 v Úte 05. Zář 2006 8:25:03

My sme sa sťahovali 2x,vždy sme všetko vyumývali,dokonca raz aj okná a to isté nás čakalo v byte do ktorého sme sa sťahovali.Obidve rodiny si z upratovania nerobili ťažkú hlavu po celý čas bývania(10-ročná zažratá špina hlavne v kuchyni a v kúpelni)!Každý majiteľ mal pred menom titul...
janka41

Odeslatod Tessia v Úte 05. Zář 2006 9:11:22

Tak postupně:
- lepení dlažby: není problém nalepit dlažbu, pokud máš přiměřeně rovný podklad (když ne, pak pomůže nivelační hmota) a jednu pravou ruku, problém je uříznout potřebné necelé kusy, zkus si půjčit řezačku; upozornění: pokud bydlíš v paneláku, bude následně provoz v koupelně pro sousedy pod Tebou hlučnější, jsou stavební úřady, které na položení dlažby chtějí stavební povolení (hlučnost, statika - dlažba je těžší než lino)
- lišty musíš okouknout sama, uvidíš, co by se Ti tam líbilo, asi by bylo nejlepší je lepit (možná neoprénové lepidlo z výtlačné pistole?)
- spáry bych zkusila nejprve vyčistit třeba nečím jako je CIF ve spreji (něco na mastnotu, pak jdou přetřít barvou k tomu prodávanou; když budeš chtít přespárovat, prodává se takový kovový bazmek (lepší slovo nemám), kterým celkem bez problémů dostaneš starou spárovačku ven, pokud to tedy není ještě předrevoluční verze s cementem nebo co to bylo, to jde ven nejlépe nástavcem na Dremel, což asi kupovat nebudeš.
Pevné nervy!
:)
Tessia

Odeslatod Ela v Úte 05. Zář 2006 17:20:35

Tessio, diky moc!
Ela

Odeslatod Koukalekjan v Stř 08. Led 2020 11:20:41

Dokážete někdo poradit, která cesta je pro prodej nemovitosti v Praze nejrychlejší?
Koukalekjan

Odeslatod Markicek v Pát 10. Led 2020 12:58:46

Pokud potřebujete prodat opravdu rychle, tak já prodával byt do realitní kanceláře, která přímo na svých stránkách nabízí výkup nemovitosti do 24 hodin.
Markicek

Odeslatod Koukalekjan v Sob 11. Led 2020 19:53:14

Která realitní kancelář tuto možnost nabízí? nikde jsem to nenašel... A jak to přesně probíhá?
Koukalekjan

Odeslatod Markicek v Úte 14. Led 2020 16:27:28

Dostal jsem konkrétní doporučení na realitní kancelář https://www.edoxreality.cz/vykup-do-24-hodin, kde jsem volal na jejich číslo 800 503 305, tam se na všem domluvíte, jde to opravdu rychle.
Markicek

Zpět na Bydlení a design