Co je kódování a proč byste se ho měli učit?

Moderátor: Living

Co je kódování a proč byste se ho měli učit?

Odeslatod hasanraza v Stř 09. Říj 2019 13:18:02

V moderní době a věku se počítačové kódování stalo velmi důležitým. Téměř každé elektronické zařízení, které používáme, se spoléhá na kód. Způsob, jakým věci fungují, se může zdát docela matoucí, ale když to porušíte, je to vlastně velmi jednoduché pochopit.

Programátoři, programátoři nebo vývojáři jsou v podstatě lidé, kteří píší kód. Všichni pracují s počítači a vytvářejí webové stránky, aplikace a dokonce i hry! Pokud se naučíte, co je to kódování, k čemu slouží a jak se sami kódovat, můžete snadno změnit své nápady na aplikace.

Co přesně je tedy kódování v těchto dnech?

Kódování je vlastně proces používání programovacího jazyka, aby se počítač choval tak, jak chcete. Každý řádek kódu říká počítači, aby něco udělal, a dokument plný řádků kódu se nazývá skript v jazyce počítačového programování nebo vývoje.

Proto je při kódování každý skript ve skutečnosti navržen k provedení úlohy. Touto úlohou může být pořízení snímku a změna jeho velikosti. Mohlo by to přehrát určitý zvuk nebo kus hudby. Když kliknete jako na něčí příspěvek na sociálních médiích, spustí se skript na obrazovce monitoru.

Je to běžné chápání, že na rozdíl od lidí budou počítače dělat přesně to, co jim řeknete. Tady to může znít skvěle, ale z dlouhodobého hlediska to může způsobit problémy. Pokud počítači řeknete, aby začal počítat nahoru, a neřeknete mu, aby přestal, bude to počítat navždy! Být dobrým programátorem je především o tom, jak říct počítači, aby provedl a vrátil požadovaný výsledek.

In the end I would say that, in this brief article I tried to put forward a detailed answer of a common but very important question, What is coding? a jak kód funguje. Také existuje spousta skvělých webů, aplikací, výukových programů YouTube, které vám mohou pomoci naučit se kódování, takže pokračujte a ponořte se do úžasného světa kódování a vyvíjejte prvotřídní aplikace a návrhy.
hasanraza
 
Příspěvky: 1
Registrován: Stř 09. Říj 2019 13:09:26

Zpět na Ostatní a volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dvdgett3, qhu8i9od a 86 návštevníků

TOPlist