Z čeho nájezd do vrat

Moderátor: Living

Z čeho nájezd do vrat

Odeslatod mmks v Čtv 25. Dub 2019 11:56:11

Budu dávat nová vrata. Vjezd je proti úrovni chodníku mírně zvýšený, odhadem tak 7-10cm. Nájezd je tam v současnosti z betonu zakončený rovnou plochou na která je položen dřevěný práh (ten půjde teď jako zbytečný pryč). Protože ten beton už je starý a nic moc stav, vzhled a kdo ví, jaká rovina. Chci to vybouchat a udělat znovu.
Otázka z čeho. Bude lepší samotný beton? Nebo se prodávají nějaké betonové dlaždice (obrubníky atd. nevím, pod čím to hledat), ze které bych položil na beton a vytvořil z nich tu šikmou plochu a pak jen dobetonoval tu část pod prahem.
Nebo bude lepší to vytvořit z celé naráz z betonu, ale pak mám zase strach, abych mě nesjížděla ta rovná plocha. Napadlo mě tam dát třeba "L" profil, do části kde je ta modrá linka. Ale zase mám strach, aby se tam beton pak nedrolil, nebo do něj snáz nezatékalo, obzvlášť, když to bude nejvíc zatížené místo pneumatikama při nájezdu.
Jinak počítám s tím, že v případě betonování i šikmé části jsem nekončil ostrým trojúhelníkem, protože bych šel pod úroveň chodníku.
A ještě poslední dotaz, kolik času bude potřeba na vyschnutí na pochozové zatížení. Budu měnit vrata a jedná se zároveň i o vstup do domu, takže chci čas mezi demontáží a montáží co nejvíc zkrátit. Nechci to dělat před demontáží, protože půjdou pryč i zárubně, které jsou položené na tom rovném betonu, takže ideálně vrata ven a komplet připravit otvor.
Děkuju za rady.

Obrázekclosest suntrust
mmks

Zpět na Stavba a dům