Smaltové vs. nerezové hrnce

Moderátor: Living

Re: Smaltové vs. nerezové hrnce

Odeslatod rybička v Úte 24. Dub 2007 15:22:12

tak toto vlakno nebudu ani cele procitat, hlasuju pro nerez. Mam nerezove, nejsou buhvijaka super znacka a jsem spokojena. Kdyz spadne, nic se neotluce, nemusim hlidat poklicky pred detma a podobne. S pripalovanim nemam problem, a kdyz, tak se nerez mnohem lepe cisti, protoze na nem muzu zabrat, se smaltem to povetsinou dopadne spatne. Vyrazene smaltovane nadobi jsem mela od mamky na kolejich, takze srovnavat muzu. Nasi vyrazovali smaltovane nadobi uz za totace, tenkrat byl nerez silene drahy, ale pouzivaji je dodnes, jsou prakticky neznicitelne.
Svym dceram (zadnou nemam) ani klukum nebudu do vybavy kupovat nic. Radsi at se rozhodnou sami, co budou pouzivat. Ja to v rodine taky vsem od urciteho veku rozmlouvala. A stejne ted pouzivame sileny kytickovy porcelan. A bohuzel jsou synkove sikovni a jeste nic se nerozbilo...

Jeste k nadobi - po velmi dobrych radach jsem si koupila litinovy pekac (vevnitr modry smalt, venku cerny) a vubec (opravdu vubec) ho nepouzivam. Je strasne tezky. Rozhdonete se radeji sami dle svych zkusenosti. Nakup litinove sady do vybavy pro mne by byly vyhozene penize oknem.
rybička

Odeslatod sněhulák v Stř 25. Dub 2007 10:33:26

pročítám diskuze ke kterým jsem se nedostala běhěm cca 5-ti dnů :D
- do výbavy nikomu nic nekupovat - peníze jsou to nejlepší, ať si mladí koupí sami co uznají za vhodné, záruky pak jsou na případné reklamace, hodí se jim do bytu, a pokud žádný nemají a cestují, nemusí to mít schované u rodičů :D atd. ...
- černé železňáky s modrým vnitřkem jsem taky vyvdala, vytáhla je poté, co jsem se odstěhovali od babiček (nejdřív u jedné pak u druhé :D ), kde měli smalt, klasiku
- vy myčce mi pak dělaly postupem času problém - rezlo dno (jak jsem zjistila, byla to prý II.jakost, známá měla smaltované dno :D ), takže do lednice jedině na utěrku-noviny a na stůl-desku s podložkou (vaříme na plynu)
- po koupě nové myčky a ledničky jsem si teď koupila nerez HOME PROFI od tescomy a spokojenost
- železňáky šly na charitu a zůstal jen velký pekáč :D rybi :D
používám ho ráda, jiný nemám :D tedy ani zatím o jiném neuvažuji (moje mamka používala takové ty klasické, pak že si koupí nový - velký - tak nerez od tesc., ať je tam jídla pro nás všechny :D 16 hladových krků!, ale prý nic moc :-( je to pak hodně těžké, lepší to prý bývalo se 2 klasickými menšími ..., ale zase neměla horkovzduch, tak pekla na 2x :-( )
- výborné ale drahé je baf titan nádobí, už se na pár kousků chystám :-) (někdy v budoucnu, až třeba zlevní :-) )
- pánve jedině teflon a ještě lépe titan, používám od tesc., ale chystám se na ten baf, kdo ho už má tak vidím a říkám (tu)
sněhulák

Odeslatod Bydlenka123 v Stř 12. Pro 2018 19:16:56

Dneska když máte na výběr tolik druhů materiálů, rozhodně bych nevolila smaltové hrnce. Nebývají kvalitní a dobré
Bydlenka123

Odeslatod Lilousek v Ned 16. Pro 2018 19:57:45

Máte pravdu u nerezových hrnců je ta údržba je horší, třeba mléko se rádo připaluje. Rozhodně zkuste jiný materiál, který je méně přilnavý i vaření bude zdravější. Třeba titan
Lilousek

Odeslatod Bydlenka123 v Úte 18. Pro 2018 17:12:21

S titanovými hrnci mám taky zkušenost, dostala jsem od mamky jeden a vařím v něm nejraději. Myslela jsem si, že jsou to kecy, že se vaří rychleji, ale vyvedlo mě to z omylu
Bydlenka123

Odeslatod Pokosik v Stř 19. Pro 2018 20:10:11

Koukněte se na stránky zgastro.cz, vyberete si zaručeně
Pokosik

Odeslatod Lilousek v Pát 21. Pro 2018 0:08:42

ty stránky znám, ale ještě jsem nic nekupovala. Četla jsem na heurece jen dobré recenze, takže je doporučujete?
Lilousek

Odeslatod Bydlenka123 v Pát 21. Pro 2018 6:54:09

rozhodně! Už od nikud jinud bych nádobí nekoupila
Bydlenka123

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design