jak těsní posuvné dveře do zdi?

Moderátor: Living

Re: jak těsní posuvné dveře do zdi?

Odeslatod SC1 v Pát 10. Čer 2011 8:00:38

kája6 napsal:slyšela jsem, že posuvné dveře do zdi těsní méně, než klasické, ale běžně se dávají i do hlučnějších místností. My chceme měnit dveře v celém bytě, tak nevím? Vyhovují vám třeba u koupelny nebo kuchyně?

Posuvné dveře do pouzdra jsou taková optická clona, těsnicí účinek nemají žádný. V koupelně i v kuchyni to může být k užitku, lepší provětrání je prevence zadržování vlhkosti (plísně) a zapnutá digestoř / ventilátor vám tam nebude dělat podtlak. Mám vyzkoušeno na vlastní koupelně, k plné spokojenosti.

Na oddělení obytných prostor bych si je ale v životě nedal (průvan, hluk) a ani nikam jinam, kde je větší provoz a často se otvírá/zavírá - manipulace s posuvnými dveřmi je na rozdíl od otočných méně pohodlná - tak nějak nepřirozená. Také počítejte s tím, budete mít užší průchod - dveřní otvor nejde otevřít na 100% jako u otočných dveří.

Můj osobní názor je, že nic univerzálnějšího, než klasické otočné dveře s prahem a gumotěsem zatím nebylo vymyšleno. Všechno ostatní je taková móda, která sice může udělat užitek i parádu, ale jen někde.
SC1

Odeslatod rumcajz v Pát 10. Čer 2011 8:15:46

plně souhlasím kromě toho že nejdou uplně otevřít. povětšinou to je dusledek neinformovanosti všeznalých řemeslníků nebo šetřících majitelů. Dveře se dají obědnat s poutcem (taková díra na prst) za který se dveře povytáhnout ze zdi a pak se klasicky zavřou. my máme šoupačky zavřené tak, že to vypadá jako by tam byla jen obložka.
rumcajz

Odeslatod SC1 v Pát 10. Čer 2011 10:17:39

rumcajz napsal:plně souhlasím kromě toho že nejdou uplně otevřít. povětšinou to je dusledek neinformovanosti všeznalých řemeslníků nebo šetřících majitelů. Dveře se dají obědnat s poutcem (taková díra na prst) za který se dveře povytáhnout ze zdi a pak se klasicky zavřou. my máme šoupačky zavřené tak, že to vypadá jako by tam byla jen obložka.

Tak to je pro mě tedy novinka - i když proč ne, všechny dorazy jsou štelovací a pouzdro je široké dostatečně, takže je to jenom o tom vyfrézování a kování (to mi pochopitelně nikdo nenabídl)... Ovšem to "lidsky nepřirozené" otevírání a zavírání je tím povýšeno na druhou :-).

Fakt je, že u méně často používaných dveří typu obývák-kuchyň to může vypadat dobře, když dveřní křídlo dokáže úplně zmizet.
SC1

Odeslatod rumcajz v Pát 10. Čer 2011 10:39:36

konkrátně u JAP pouzdra si nedokážu představit umístit štelovací doraz dovnitř pouzdra a dotáhnout jej ... ja tam sotva strčím ruku a to max. do poloviny. na dveře jsem zboku přišroubovali přiložený doraz a dveře dojedou přesně s obložkou. tu dirku jsme tam měli objednanou už z výroby ale dá se dokoupit a zafrézovat.

otvírání je a zavírání je maličko opruz ale dveře zavírám tak 2x do měsíce kdy všeci spí a ja se dívám na televizi. pokud jsou zavřené a potřebuju jen projít tam a zpět otevírám tak ze 2/3
rumcajz

Odeslatod metyl v Sob 11. Čer 2011 17:33:02

Taky jsem hledam tesnici soupaci dvere - klasicke pouzit z prostorovych duvodu nemuzu.

Existuje typ kovani, kde se dvere pri dovreni pritlaci ke stene a k zemi a zatesni dokonale, neco jako napr. bocni dvere u dodavky. Je tam nejaka pruzina s dvojcinnym mechanizmem ktera se stlaci pri zavirani energii rozjetych dveri (funguje zaroven jako brzda) a otevirani jde pak velice lehce, v podstate dvere vyskoci samy pri lehkem zatlaceni na madlo.

Potiz je v tom, ze jsem to videl v Korei, tam to pouzivali hodne a ja se tim bliz nezabyval v domneni ze doma objednam a koupim. Z omylu me vyvedla naprosta neschopnost a amaterstvi nasich vyrobcu posuvnych dveri (sapelli a spol.) Ti bridilove nejen ze takove dvere nedokazi vyrobit, oni o necem podobnem ani neslyseli a naprosto odmitali hnout prstem aby tento system zajistili.

Az to nekdo zacne dovazet z Asie, budou fnukat jak je valcuje Cinska konkurence a at se zavedou cla apod. Ale ja jim preji, at s takovym pristupem k zakaznikum zkrachuji.

Nejschudnejsi cesta bude nejspis si neco takoveho nechat vyrobit na zakazku, koncept mam jiz "na papire" musim jeste doladit detaily podle vyrobnich moznosti a vytvorit podklady pro vyrobu, ale na to momentalne nemam bohuzel cas.
metyl

Odeslatod berusenka745 v Stř 06. Dub 2016 9:31:45

MirekZ napsal:Ahoj,

mám posuvné dveře Sapeli a hlavní problém je, že se i v mírném průvanu klepou, protože ani při zavření nemají úplně vymezenou vůli (jsou vlastně jakoby zavěšená klapka). Dost mě to překvapuje, čekal bych, že to budou mít vyřešené lépe.

Mirek.

Ahoj, to se mi nejak nezda. Podle me to nemas dobre nainstalovane. Ja mam taky Sapeli, konkretne tyto http://www.stavebni-pouzdro.cz/Posuvne- ... html?cur=0 a uplne v pohode a to vetram pravidelne a zadne klepani jak pises.
berusenka745

Předchozí

Zpět na Stavba a dům