rajčata a papriky

Moderátor: Living

Re: rajčata a papriky

Odeslatod Bais v Pon 31. Bře 2014 8:26:48

Jájan napsal:Tak už jsou rajčata v zemi, po ltech došla semínka Orkádo a Ildi, tak pro příští sezonu bude nutné zase něco vybrat.

Jájan, já mám semínka obřích rajčat dovezené přímo z bulharska, jestli chceš :smile-61: :smile-61: :smile-61: :smile-61: :smile-61: :smile-61:
-Bais-
Bais

Odeslatod Jájan v Pon 31. Bře 2014 9:20:29

Bais, ne děkuji, na obří nemám chuť. Já radši taková, která se vejdou nadvakrát do pusy(o:
Ildi se letos s klíčením flákají, ale už koonečně první lezou, Rubínci a Orkáda už jsou přepíchaná.
Jájan

Odeslatod kvetinka272 v Pon 31. Bře 2014 11:38:03

Ahoj holky, já jsem včera přesazovala rajčátka a už se odstěhovaly do kotelny.
31032014 včera jsem přesazovala apriky a rajčátka.JPG
Konečně jsem mohla uklidit parapety a zase to u nás vypadá jako u lidí ;) A jako tradičně, nedokážu sadit málo, mám jich zase moc :palec_down: Ještě že mám komu rozdávat ;) Na okno jsem dala ozdobné dýně, cukety, okurky a slunečnice. To už schovávat nemíním, jedině že by hlásili mrazíky. V kotelně se to hodně vytahuje :palec_down:
31032014 dýně,cukety,okurky a slunečnice.JPG

Velká rajčata taky nemám ráda. Jednou jsem měla nějaká divná semínka Tornád, 3 rostlinky měly obří rajčata. Špatně to dozrávalo a některá se i od spodu kazila. Na jídlo nic-moc, spíš tak na kečup.
16082009 Hlúpý sedlák-velké rajče.JPG
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod Jájan v Pon 14. Dub 2014 11:14:36

Rajčata už jsou podruhé přesazena, teda až na žlutá Ildi, ta se flákala, tak o jedno přesazení přišla. A teď mají za úkol zesílit, aby mohla jít do skleníku (kde mimochodem jedno Ildi asi vyklíčilo samo(o:)
Jájan

Odeslatod Tulasinka v Pát 16. Kvě 2014 14:40:33

Ahoj všichni. Musím si postěžovat, jsem strašně naštvaná. Letos asi nebudu mít žádnou úrodu :cry: . Rajčátka jsem před pár dny přesadila na záhon a skoro polovinu mi jich oštípali ptáci. A dnešní vítr, no spíš vichřice je dodělala. Nevím jestli se vzpamatují, ty okousané zůstaly jen holé větvičky. Myslíte, mám je rovnou vyhodit a místo nich zasadit něco jiného, nebo počkat? Ach jo, člověk se s tím piplá a pak tohle. A když už jsem u toho stěžování, slimáci mi ožrali topinambury, mangold, macešku a jednu překrásnou jiřinu. A to je chodím večer sbírat. :smile-42: Fakt jsem z toho smutná, grrrr.
Tulasinka

Odeslatod kvetinka272 v Pát 16. Kvě 2014 17:11:12

Tulasinko, dej jim týden čas, ony možná obrazí. Já ještě vysazeno nemám, měla jsem letos hrozné chcípáčky a hodně mi jich i pochcípalo :palec_down: Takže jsem je ještě nechávala v kotelně zesílit a stálo to za to. Teď jsou to konečně pěkné rostlinky. Sadit budeme asi v neděli. U nás slušně popršelo, ale žádná hrůza. Jen ten větr, ten teda byl :palec_down: Držím Ti pěstičky aby práce nebyla zbytečná ;) Jinak slimáci mě taky zlobí. Vysadila jsem pár posledních sazeniček pekingského zelí a mám z něj jen žebra :palec_down: Všechno ožraly, potfory jedny :palec_down: A na kytičky si pojedu až za týden v sobotu, takže do té doby švagrovi pěkně vyrostou a nebudou třeba všechny sežrány ;)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod loro v Pát 16. Kvě 2014 19:00:26

Tulasinka napsal:Ahoj všichni. Musím si postěžovat, jsem strašně naštvaná. Letos asi nebudu mít žádnou úrodu :cry: . Rajčátka jsem před pár dny přesadila na záhon a skoro polovinu mi jich oštípali ptáci. A dnešní vítr, no spíš vichřice je dodělala. Nevím jestli se vzpamatují, ty okousané zůstaly jen holé větvičky. Myslíte, mám je rovnou vyhodit a místo nich zasadit něco jiného, nebo počkat? Ach jo, člověk se s tím piplá a pak tohle. A když už jsem u toho stěžování, slimáci mi ožrali topinambury, mangold, macešku a jednu překrásnou jiřinu. A to je chodím večer sbírat. :smile-42: Fakt jsem z toho smutná, grrrr.

Len ich nechaj a uvidíš, ešte je čas. Tento rok mám paradajky otrasné, slabé, polámali sa mi, tiež mi trčia niekde iby kýpte, ale počkám, už som ich dala von a je to neuveriteľné, zatiaľ žijú všetky, dokonca stonky obrážajú..
loro

Odeslatod Tulasinka v Ned 18. Kvě 2014 16:11:50

Tak děkuji za povzbuzení, nechám je ještě týden, má být teplo, tak se třeba ještě vzpamatují. Jen se bojím dalšího útoku ptactva, budu tam muset dát nějakého strašáka, to by mě nenapadlo, že zrovna k rajčatům ;) .
Tulasinka

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada