Zemní vruty

Moderátor: Living

Re: Zemní vruty

Odeslatod Katayama v Pát 07. Čer 2013 16:31:04

No vodováha je jasná :baringteeth:
Na netu jsem zatím našel tipy:
- vyzkoušet zatlouct na místě roxor, pokud půjde, není tam šutr
- předvrtat si díru vrtákem. To asi zkusím - zjistím tím šutry a možná to trochu i pomůže s rovinou...

Asi už mám postup:
- Naznačím díry
- předvrtám vrtákem (pokud bude šutr posunu celý výměr ( :confused: ))
- zaluču vrut co půjde přez nějaký špalek do vyvrtané díry (srovnám dle vodovány)
- do patky vrutu trámek a s bratrem vrut zkusíme zavrtat
- průběžně kontrolovat rovinu...
Víc se na tom asi nedá vymyslet.

Podařilo se mně najít obchod, kde je vrut s patkou za 240. Zatloukačku jsem našel cca o 120 levnější. Je to rozdíl, ale pokud se s vrutem dělá líp (a pravděpodobně se i dobře vytahuje), "klidně" si připlatím...
Katayama

Odeslatod Filo v Pát 07. Čer 2013 20:57:58

240 je dobra cena, hod odkaz...

h.
Filo

Odeslatod lukasx v Pon 10. Čer 2013 7:07:21

Také by mně zajímal odkaz. I když pořád přemýšlím, že vzhledem k poměru kamenů u nás na Valašsku budu pravděpodobně kopat a betonovat :(
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod Katayama v Pon 10. Čer 2013 8:46:31

S tou cenou jsem nebyl úplně přesný. V obchodě, kde to beru, se to počítá podle ceny nákupu (čím vyšší, tím lepší ceny sortimentu).
Já jsem se dostal na cenu Cena/ks vč. DPH 252,99 Kč (resp. 318,71 Kč za ty větší 120mm) - páč jsem vzal ještě vruty na plech. garáž (6ks)... Je fajn, že doprava i dobírka je potom zadarmo.

http://www.metal-trade.cz/cs/eshop/item ... -zemni-vzh

Teď jsem to objednal, tak uvidím jak budou jednat - napíšu to sem.

Jinak jsem ještě našel vruty na heurece, ale tam zboží bylo dlouhodobě nedostupné.

http://gola-sada-tona.cz/kotevni-patky/ ... mhran.html
Katayama

Odeslatod Filo v Pon 10. Čer 2013 9:25:05

Aha... jasne, jen to nejsou Krinnery ale nejaka kopie..

Jako nerikam, na detsky domek asi OK, ale rozdil v konstrukci je videt, obaval bych se i rozdilu v provedeni... ale jak rikam, na houpacku asi uplne OK..

Honza
Filo

Odeslatod Katayama v Čtv 04. Črc 2013 20:49:32

Tak ... vruty dorazily rychle a bez problemu.
Prekvapilo me, jak se relativne snadno zavrtaly do zeme. Jeden jsem potreboval premistit a vysroubovat ho taky nebyl problem.
S kvalitou nevim, Krinner jsem nedrzel v ruce... Jinak tyto vruty nejsou z jednoho kusu (jsou svarene) a nemaji takove "konicke" cele telo, jen vrsek.

Teda na tu plech. garaz a houpacku pro decka je to myslim OK, ale ze bych na tom stavel neco vetsiho (co stejne nebudu premistovat) ... to ja radeji poradny kus betonu...

Jeste si spocitam na kolik by prisel plot. Taky by me zajimala zivotnost - preci jen je to kus zeleza ve vlhke zemi.
Katayama

Odeslatod supec v Pon 08. Črc 2013 6:39:33

Co vím, tak u hromosvodu nejvíc trpí přechod země/vzduch. Za pět let klidně uhnije 8mm pozink drát. Aby k tomu nedocházelo, natírá se asfaltem.
supec

Odeslatod turojan v Stř 25. Zář 2019 15:21:41

3 pdf-ka týkající se zemních vrutů jsem našel na https://www.domky-delta.cz/vruty-krinner-informace/ Tam nechybí snad nic.
turojan

Předchozí

Zpět na Stavba a dům