dřevěné schodiště

Moderátor: Living

Re: dřevěné schodiště

Odeslatod jirkaaa6 v Úte 04. Čer 2013 21:37:27

Pokud na to najdu odvahu,určo něco nafotím a popíšu jak jsem to páchal.Ale asi do toho půjdu na 90%,neb za uškudlenejch 60t toho na domku dost udělám.........
Mafla doma mám od bosche zeleného,nepoužitelnej krám na přesné řezání,měl jsem půjčenou narex a s tou je to jiná káva,ale i cena,to už je levnější,si to nechat nařezat za pár stokorun.Zase tak často ho nevyužiji a nechci mít doma železářství za desítky tisíc. Stačej vrtačky,rozbrusky,brusky,pily atd,atd,kde bych pak bydlel sám:-).

Pergolu ted budu taky stavět-zastřešenou a to je hračka,čepovat teda budu jen stojny.

Zahradní domek byl taky v pohodě,až na mafla bosch,prostě to chce kvalitní náčiní,až narexka mě zachránila.Ta řezala fakt rovně a to i pod úhlem.
jirkaaa6

Odeslatod jirkaaa6 v Úte 04. Čer 2013 21:44:55

Seschnutí snad nehrozí u dubové spárovky,to je už snad kvalitní a vyschlé,ne?Dyt je to drahý jak......... .
Jinak obyč truhlář to dělá stejně,podle mě nemá doma každý cnc které to fakt vyfrézuje na setinu mm přesně.Takže určo nějaká šablona,nebo tak něco.Jsou firmy co dělají plány schodů 1:1 podle,kterých to pak truhláři dělají.
jirkaaa6

Odeslatod lukasx v Úte 04. Čer 2013 22:01:36

jirkaaa6 napsal:Zahradní domek byl taky v pohodě,až na mafla bosch,prostě to chce kvalitní náčiní,až narexka mě zachránila.Ta řezala fakt rovně a to i pod úhlem.

Hmm to je zajímavé s tim bosch maflem. Já ho používám už 8 let a naprostá spokojenost. Možná to bude tím, že jsem nevyzkoušel nic jiného. Ale každopádně jsem hnedka zkraje vyměnil standardní kotouč za nejlepší TOP wood - takže mám čisté a přesné řezy. Ten základní je opravdu spíš na rozřezávání starého dřeva na topení :)

Ohledně vysychání - neviděl bych to tak růžově. I naše dubová podlaha, která je dokonale vysušená a přilepená k betonové podlaze se každý rok v zimě při topení v kachlovkách seschne tak, že jsou i 2mm spáry mezi deskama. V létě zase nasaje vlhkost a pěkně se roztáhne. To je prostě dřevo - to k tomu patří :)
Chcete si sami vyrobit pískoviště, houpačku nebo vláček pro děti na zahradu? Stačí se inspirovat na: Tesařík zahradní. Veškeré fotografie pocházejí ode mne Lukáš Budínský fotografie
lukasx

Odeslatod PedroKV v Stř 05. Čer 2013 8:27:15

S tou spárovkou-záleží, z jakých prkýnek je lepená, měla by být teda ze suchých. Listnáče vysychají déle, tohle se ale asi suší uměle.
PedroKV

Odeslatod SlavekPavlik v Stř 05. Čer 2013 21:04:49

jirakaa6> Tu spárovku si nechej někde udělat na míru, jsou na to přímo firmy, co se tím zabývají. Pak to u někoho s formátovačkou nařežeš na přesné rozměry. Je to lepší než kupovat celé plotny a ty pak rozřezávat, je z toho zbytečně odpad.

Já jsem kvůli vrzání udělal schody betonové, natřel jsem je nabílo, stupnice olejovaný dub a maximální spokojenost.
SlavekPavlik

Odeslatod PedroKV v Čtv 06. Čer 2013 16:08:34

ještě ad spárovka: kdo by si ji chtěl vyrábět sám (a to nejenom z malých odřezků, ale například i z širokých prken vyrábět desky), tak tomu by se mohl hodit tip na tyhle svorky: http://www.truhlarske-nastroje.cz/katal ... vacka-173/

Výhodou je, že nepotřebujete x klasických dlouhých stolařských svěrek, takhle vám stačí jen pár těhle a k tomu naděrované hranolky. Šikovnější si to vyrobí i doma-jekl, roxor, závitovka, 3 matice.
PedroKV

Odeslatod Marek_ v Čtv 06. Čer 2013 17:31:59

Marek_

Odeslatod jirkaaa6 v Čtv 06. Čer 2013 19:18:32

tak spárovku určitě dělat nebudu i když je drahá,ale to bych ještě potřeboval další a další stroje...zas vše si dělat nehodlám:-)
jirkaaa6

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům