Zemní vruty

Moderátor: Living

Re: Zemní vruty

Odeslatod Michal10 v Ned 07. Dub 2013 18:01:13

Máte někdo zkušenost, jestli se dá do toho vrutu z Lidlu a do těch, co tady jsou na ně odkazy na Aukro dát sloupek na 1,5 m vysoký drátěný plot. Vím, že Krinker takovou variantu má (sloupek se ve vrutu zasype štěrkem), ale je to šíleně drahý. Za ty prachy v Lidlu bych do toho šel. Dík předem za odpověď.
Michal10

Odeslatod Jarry5 v Ned 07. Dub 2013 18:54:58

Michal10 napsal:Máte někdo zkušenost, jestli se dá do toho vrutu z Lidlu a do těch, co tady jsou na ně odkazy na Aukro dát sloupek na 1,5 m vysoký drátěný plot. Vím, že Krinker takovou variantu má (sloupek se ve vrutu zasype štěrkem), ale je to šíleně drahý. Za ty prachy v Lidlu bych do toho šel. Dík předem za odpověď.

A je nejaky jiny duvod, nez pracnost, proc to ma byt na vrutech? Za penize, co stoji ten Lidl vrut, jsem mel sloupky zabetonovane a to vcetne prace.
Jarry5

Odeslatod Michal10 v Ned 07. Dub 2013 21:22:29

Právě ta pracnost je důvod- nemusím vrtat díru, nemusím si půjčovat ruční vrták, nemusím vozit písek a cement, nemusím si od kámoše půjčovat míchačku, nemusím míchat beton, nemusím mýt kotouč, vercajk a míchačku, nemusím vracet míchačku atd.
Michal10

Odeslatod wart v Ned 14. Dub 2013 22:01:27

Teda, super, díky všem přispívajícím, takový ohlas (tři stránky!!!) jsem nečekal. Nevypadá vůbec nijak těžko, navíc počasí už přeje, takže pomalu začínám pátrat po nejlepším prodejcovi. Tak mi držte palce, ať se zadaří, ať mi stavba jde od ruky a ať mám do té práce co nejvíc chuti.
(Ono to dohromady všechno bude práce jak na kostele, občas si říkám, že nejsnadnější by bylo na zahradu naházet pár granátů a začít odznova)
wart

Odeslatod Michala234 v Čtv 25. Dub 2013 21:30:06

My máme na zemních vrutech postavený plot a ačkoli jsem slyšela již od spousty škarohlídů, že takový zavrtaný sloupek ve vlhkém počasí určitě spadne apod., drží výborně, svou funkci plní a nám ušetřil spoustu práce s betonováním. Nikdy mě však nenapadlo na zemních vrutech postavit i altán, na který se chystáme. Vruty na plot jsme kupovali u firmy Apleg, takže jinou firmu ani neznám, ale jsou vruty, které firma nabízí vhodné i na stavbu například toho altánu? Díky za odezvy :)
Michala234

Odeslatod wart v Ned 28. Dub 2013 20:31:28

Tak, granáty na zahradu naházeny, většina plochy debordelizována (jen posvátný záhon s jahodami zůstává posvátným záhonem s jahodami), Krinnerky objednány a pokud pánbů dopustí a liják nespustí, příští víkend bych se měl dát do stavění. Vruty nejspíš dorazí den po prvním máji, tak to vidím, že v pátek odpíchnu a začnu s druhou směnou na zahrádce :)
wart

Odeslatod Katayama v Pát 07. Čer 2013 15:09:10

Máte někdo zkušenost popř. nějaké doporučení, jak nejlépe zemní vrut zavrtat rovně a přesně? Díky!

Chtěl bych to použít na ukotvení hompačky a skluzavky pro děcka (kupovaná - 6 nohou). Mám obavy, abych při zavrtávání neztratil rovinu nebo mně to trochu neuhlo. Pak by se mně ta hotová konstrukce špatně pasovala na ty vruty s patkama.

Ještě mě napadlo, že bych koupil větší rozměr patky - místo 8cm, že bych vzal třeba 12cm (+60 kc/ks) a měl trochu prostoru na nepřesnost. Do mezery bych natloukl nějaké špalíky (a provrtal a přišrouboval skrz).

PS. betonovat nechci, protože se poloha hompy bude moct změnit...
Katayama

Odeslatod Filo v Pát 07. Čer 2013 15:45:50

vodovaha?

na mm to stejne neudelas. jinak ja skluzavku daval na zatloukaci patky, jsou mnohem levnejsi, ale evim, jak jednou pujdou ven.

h.
Filo

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům