Zkušenosti s RK - prodej domu

Moderátor: Living

Zkušenosti s RK - prodej domu

Odeslatod cerla v Úte 09. Říj 2012 17:12:02

Ahoj, prodávám dům známý mi doporučil realitku REMAX. Máte s ní nějaké zkušenosti? Díky :)
Najděte si nejvýhodnější povinné ručení a ušetřete až 9000 Kč. Před koupí nemovitosti si ověřte majitele pomocí katastr nemovitostí. Vhod vám může přijít taky telefonní seznam.
cerla

Re: Zkušenosti s RK - prodej domu

Odeslatod Kohant v Stř 10. Říj 2012 8:08:51

Jo. Žijou z toho že prodávají. Ne z toho že prodají.
Čtenářkám přeji hezký den!
Kohant

Odeslatod gryllus v Stř 10. Říj 2012 9:18:23

Rozhodně bych se na Vašem místě vyhla výhradní smlouvě s jakoukoli realitkou, i když se tváří jako nevýhradní. Jinak - my jsme při prodeji bytu měli nevýhradní smlouvu s realitkou M+M (nechali jsme se přemluvit od agenta, který se nám přihlásil na inzerát), nic z toho nebylo a nakonec jsme si kupce našli sami prostřednictvím serveru Bezrealitky. Právní záležitosti nám dělala firma Reality Consult (kdybychom se s ní byli spojili dřív, byli bychom jí byt i svěřili k prodeji), včetně zprostředkování bankovní úschovy, naprostá spokojenost.
gryllus

Odeslatod metyl v Stř 10. Říj 2012 14:43:15

Na realitky se vyprdni, jedine co udelaji je, ze hodi fotky nekam na internet a pripadne zkasnou provizi.
Smlouvu ti sepise pravnik tak jako tak a nejake zprostredkovani bankovni uschovy apod. je naprosty nesmysl. Proste zajdes misto do realitky do banky.
metyl

Odeslatod LoremIpsum v Stř 10. Říj 2012 16:34:04

Taky jsem se po několika tristních zkušenostech vyp*dla na realitky, smlouvu jsme sepsali s "druhou stranou" sami (netvrdím, že je to ideální, ale když si vzpomenu kolik "špatných" smluv a s jakými pány JUDry uzavřela např. naše drahá matička vlast, ministerstva, obce... tak pro mne a naštěstí ani "druhou stranu" advokát nebyl dostatečnou zárukou), platba proběhla přes vázaný účet, který jsme si k tomu účelu zřídili v bance. A tam byli taky rádi, že to je bez realitky, protože to je prý vždycky zaděláno na problém, bo trojstranná smlouva není totéž co ;) dvojstranná smlouva.
Voda na můj mlýn aneb :-D proč nevěřit advokátům, realitkám etc.. A to jsem původně hledala úplně jiný (starší) případ jiného advokáta. Toto je podle data úplně "čerstvučký" případ.
Pozn.: Tento příspěvek zcela určitě neměl vyznít negativně.
LoremIpsum

Odeslatod Patrcek v Úte 15. Led 2019 14:58:27

Já mám osobní zkušenost s realitní kanceláří https://www.edoxreality.cz/, která mi rychle sehnala kupce na náš dům v Praze.
Patrcek

Zpět na Ostatní a volná diskuze