Lazury Bori vs. Herbol

Moderátor: Living

Re: Lazury Bori vs. Herbol

Odeslatod marat v Čtv 14. Črc 2011 12:13:51

Filo:

Já bych spíš potřeboval odjet na ty Kanáry stěma plotovkama, protože v tomhle počasí natřu tak velký kulový..! :( :D
marat

Odeslatod Elka001 v Čtv 14. Črc 2011 14:03:55

Když jsme před 15 lety stavěli pergolu, nechali jsme dřevo ošetřit proti houbám a pak jsme natírali Sadolinem. Vydrželo to bez úhony víc než 10 let kromě horních trámků, které napraskly, natekla do nich voda a začala růst houba - ty jsou zralý na výměnu. Ale jinak spokojenost, nic se neloupalo, barva jen časem pěkně ztmavla. Před 3 lety jsme přetřeli 1 vrstvou a OK - až na ty špatný horní trámky, manžel nějak nemá čas a mne už to vzhledem k plánovanému stěhování nepálí. Chceme sadolinem natřít komplet dřevo na novém RD (podbití, krokve, opěrné trámy u stříšky nad vchodem apod). Má smysl uvažovat o jiné alternativě zde v příspěvcích doporučovaných? Jsou lepší? Nevím, jak to vyjde cenově, i ten Sadolin byl dost nářez. Nicméně proti levnému Luxolu kvalita nesrovnatelná - plot natřený Luxolem je zralý na výměnu komplet...
Elka001

Odeslatod Filo v Čtv 14. Črc 2011 17:06:55

marat napsal:Filo:

Já bych spíš potřeboval odjet na ty Kanáry stěma plotovkama, protože v tomhle počasí natřu tak velký kulový..! :( :D

Odkud ses? Mam trosky dvou zahradnich altanu, a jedna strecha 3x6m by mohla byt pouzitelna, steny nejaky taky a trubky na kostru 3x6 by se dohromady taky dat mohly.

Ti to klidne pujcim, nebo za neco rozumneho vymenim, ale je to u Liberce.

Honza
Filo

Odeslatod marat v Čtv 14. Črc 2011 17:28:01

Filo:

Díky za nabídku, ale já jsem Praha-Západ. Snad nebude hnusně celé léto.
marat

Odeslatod 7pejsek7 v Stř 20. Črc 2011 15:42:40

marat napsal:Chlapi, neměl by někdo nápad, jak natřít 800 plotovek a nerozvést se? :( Koupili jsme nakonec Herbol, kryje pěkně, barva super, ale ručně se to nedá udělat. Herbol je jak voda, strašně teče a je sním děsná piplačka, aby tam nebyly vidět kapky. Zatím to vidím zase na pistoli, ale moc se mi do ní nechce, kvůli prostřiku a nemožnosti stříkat v tomhle Aprílovém počasí. Uzavřený prostor nato nemám.

A taky nevím jak urychlit schnutí. I na sluníčku ten prevít schne ty 2-3 hodiny a stejně se to nedá přetřít. :(

Já bych to na Tvém místě oblafnul jako jsem to provedl já :D tj. vy..l se na natírání plotovek a pořídil plastové. Nemyslím nekvalitní recykláty ale kvalitu s UV filtrem a povrchovou úpravou v dezénu dřeva. Jsou bezúdržbové a nemusíš je natírat každé 2 roky jako pako. Jo je to investice, neboť metrová plotovka vyjde cca na 100,- Kč, ale máš prostě pokoj a tu dovolenou si užíješ se ženskou a né se štětcem .. :palec_up: A jak si tak valíš šunky na sluníčku u vody, zatímco soused válčí s lazurou, tak si vzpomeneš, že to nebyly marně vynaložené peníze....
7pejsek7

Odeslatod marat v Stř 20. Črc 2011 15:47:33

7pejsek7:
Nic proti gustu, ale mít plastový plot, to bych asi zvracel. Nehledě na příšernou cenu co by mě stál. Mě vyjde natřená plotovka 150cm na 30Kč.
marat

Odeslatod Filo v Stř 20. Črc 2011 18:43:23

pejsek: no tos vyhral... jestli to je stejne kvalitny jako plastovy okna v dekoru dreva, tak to je fakt nenapadny... dyt je to videt na 100 metru, ze to je imitace... kdyz uz plastovy, tak proste hnedy nebo sedy, ale je to spis na plot k pneuservisu...

Honza
Filo

Odeslatod zm v Pon 22. Srp 2011 8:52:02

Ptal jsem se sveho truhlare cim natrit plotovky na jizni strane a dostal jsem tuhle odpoved:

"S nátěrem z alkydových pryskyřic a přímo od Herbolu mám špatnou zkušenost, Dělal jsem s tím nátěr dveří a balkonu. Dveře jsou v pohodě, protože na ně neprší a nesvítí slunce. Prkýnka na balkóně, katastrofa, za 2 roky úplně zprašivěný a rozpraskaný, jak do toho pršelo a svítilo slunce, opravdu nedoporučuji. A následná oprava znamená obrousit starý a zprašivěný nátěr.Proto doporučuji olej nebo vosk.Olej je bezbarvý, nebo tmavý, není možný výběr odstínů.

http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/esh ... tion#anch1 nebo http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/esh ... Holz-Wachs "

Je to docela tvrdy nazor, ale ten clovek mi vzdycky dobre poradil a jeho doporuceni se casem potvrdila. Mate zkusenosti s lazurami po 5 - 10 letech?
zm

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům