ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
15.06.2019 13:07
...
14.06.2019 08:45
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
15.06.2019 10:42
Re: dívky...
17.06.2019 10:25
...
17.06.2019 09:13
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
...
15.06.2019 09:46
Re: existuje možnost...
12.06.2019 22:05

Kritika řešení RD

Moderátor: Living

Re: Kritika řešení RD

Odeslatod Laďa Jaskva v Stř 05. Led 2011 10:31:41

Dobrý den. Ať si sem zadáte cokoliv, vždycky to bude smršť subjektivních názorů. Já jsem pochopil, že chcete dům s malou spotřebou a o pasivním tam nic nevidím. Takže pasiv to určitě nebude, ale velkou tloušťkou zateplení máte reálnou šanci na NED, i když zjemě budete muset instalovat vzduchotechniku s rekuperací.
Dispozice se mě nelíbí a je dána naprosto špatně umístěným vchodem v rohu domu. Obytné podkroví u tak velkého domu je luxus, který je v podstatě na nic, když všechno máte dole. Navíc nikde neřešíte umístění schodů. Když tak velký bungalov, tak bez podkroví, jednoduchá a pevná nosná stěna, silné zateplení všeho - základy, stěny, podlahy, stropy, kvalitní výplně otvorů. U Vašeho domu bych
asi počítal s tepelným čerpadlem na topení a vybodl se na plyn a jel pouze na elektriku. Samozřejmě teplovodní podlahovka, možná i krbová vložka ( tu já ale osobně nemusím ) a na střechu solárka na ohřev TUV. A postavte si to, co se Vám líbí. A okna kolem celého domu jsou sice z hlediska tepelných ztrát a zisků problematické, ale když nestavíte pasiv na dotace, tak není co řešit.
S pozdravem Laďa
Laďa Jaskva

Odeslatod adelande v Stř 05. Led 2011 10:47:31

Laďa Jaskva napsal:Dobrý den. Ať si sem zadáte cokoliv, vždycky to bude smršť subjektivních názorů. Já jsem pochopil, že chcete dům s malou spotřebou a o pasivním tam nic nevidím. Takže pasiv to určitě nebude, ale velkou tloušťkou zateplení máte reálnou šanci na NED, i když zjemě budete muset instalovat vzduchotechniku s rekuperací.
Dispozice se mě nelíbí a je dána naprosto špatně umístěným vchodem v rohu domu. Obytné podkroví u tak velkého domu je luxus, který je v podstatě na nic, když všechno máte dole. Navíc nikde neřešíte umístění schodů. Když tak velký bungalov, tak bez podkroví, jednoduchá a pevná nosná stěna, silné zateplení všeho - základy, stěny, podlahy, stropy, kvalitní výplně otvorů. U Vašeho domu bych
asi počítal s tepelným čerpadlem na topení a vybodl se na plyn a jel pouze na elektriku. Samozřejmě teplovodní podlahovka, možná i krbová vložka ( tu já ale osobně nemusím ) a na střechu solárka na ohřev TUV. A postavte si to, co se Vám líbí. A okna kolem celého domu jsou sice z hlediska tepelných ztrát a zisků problematické, ale když nestavíte pasiv na dotace, tak není co řešit.
S pozdravem Laďa

Děkuji, tak si představuji konstruktivní kritiku ;)

Podkroví a schody neřešte, jsem to v úvodu napsal né úplně přesně, za což se omlouvám.

Kdyby se Vám chtělo pozměnit dispozici, jak si myslíte, že by to bylo lepší, byl bych za to rád. :smilie8:

Co se týše izolací a vytápění tak naprostný souhlas.
adelande

Odeslatod Laďa Jaskva v Stř 05. Led 2011 11:01:15

Dobrý den. Do dispozic se zásadně už nikomu nemontuji, protože to je naprosto mylná představa, že se dá vymyslet něco nového, něco originálního a případně něco lepšího.Všechno tu už bylo. Stačí se podívat na Váš půdorys a otevříl katalogy bungalovů stejného tvaru a vyberete si bez práce a námahy to, co Vám bude vyhovovat. Jestli zde někdo bude říkat, že architekt, projektant nebo nějaký umělec vytvoří něco nového v danném půdorysu, není to pravda. Takže najděte si inspiraci v katalogu. Více Vám poradit neumím. Jó nakreslit si něco, co by se líbilo mě a co by mě vyhovovalo, to bych zvládl. Ale kdybych to dal sem, tak jsem ve stejné situaci, jako Vy.
S pozdravem Laďa
Laďa Jaskva

Odeslatod Filo v Stř 08. Kvě 2019 10:49:52

adelande napsal:Děkuji, tak si představuji konstruktivní kritiku ;)

Sem se na predchozi strance snazil byt konstruktivni co to slo... fakt to nutne musi byt Lko s valbovou strechou?

Myslim si, ze obdelnikem by slo na tom pozemku ziskat mnohem vice za mene proinvestovanych penez.

Honza
Filo

Odeslatod adelande v Stř 08. Kvě 2019 10:50:46

adelande

Předchozí

Zpět na Stavba a dům