má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod Shiling v Úte 14. Pro 2010 14:31:08

Palmik napsal:Jeste jedna otazka - vite o nejake dobre firme, kde jste byli u montaze a videli jste, ze firma montovala jak ma? (nejlepe Brno).

Tohle by mě taky zajímalo, pokud někdo zná, prosím doporučte. Díky.

_______________________________________________________________________________________
U nás naleznete u profily, přesné příčkovky i upa profil.
Shiling

Odeslatod samuelek v Stř 15. Pro 2010 9:59:21

Palmik:
já si vše propočítaval přes program Hestia VIVID (zdarma stáhneš z webu).
Zadal jsem si tam parametry domu s dvojskly a jako porovnávací variantu jsem si dal ty samé parametry domu s trojskly podle nabídky firem co jsem měl. Program ti vypočítá návratnost respektive kolik Kč ušetříš ročně.

Kód: Vybrat vše
http://hestia.energetika.cz/
samuelek

Odeslatod Palmik v Stř 15. Pro 2010 21:22:12

tak ta hestie mi nefunguje - at kliknu na cokoliv, tak to nic nedela...

win 7 64bit, zkousel jsem i kompatibilitu s xp., ale to stejne :(

Muzu poprosti Vas aby jste to zkusil? - nejlepe zadat stejne udaje jako jsou na http://www.albo.cz/download/ekonomicke_zhodnoceni.pdf
Rekonstruuji ! (Brno) http://domecekbaracek.cekuj.net
Palmik

Odeslatod JardaS v Stř 15. Pro 2010 23:19:12

To hodnocení je z r. 2005 a parametry eurooken už jsou dneska úplně jinde. Především se tam uvažuje s 3sklem v profilu 78 mm, to je nanic.
3sklo patří do profilu 88 mm, aby byla mezi skly pořádná mezera 16 mm.
IIRC, dneska už někteří výrobci dělají dokonce z europrofilu 94 mm.

Muzu poprosti Vas aby jste to zkusil? - nejlepe zadat stejne udaje jako jsou na http://www.albo.cz/download/ekonomicke_zhodnoceni.pdf
Brexit ukázal cestu!
Evropské země se mohou vrátit k volnému obchodu a cestování bez bruselské byrokracie a obírání států o suverenitu.

http://www.svobodni.cz
JardaS

Odeslatod samuelek v Čtv 16. Pro 2010 23:44:43

zadat to tam můžu ale je fakt že ty parametry oken co jsou v tom pdf jsou na dnešní dobu trochu pasé. Já porovnaval plastová dvojskla oproti trojsklum a v mém případě byla návratnost 6let při investici do trojskel.
V té hestii se zadá i investice do konkrétního okna a spočítá to jak roční usporu tak návratnost investice.

Pokud ovšem cenový rozdíl bude opravdu velký tak návratnost je velká, ale to už tady bylo napsáno x-krát. Já mám trojskla za cenu dvojskel tak volba je jasná. Když jsem si počítal porovnání dle standardní cenové nabídky na trojskla tak by volba asi byla taky jasná a šel bych do dvojskla - návratnost tam byla výrazně delší. Chce si to ale spočítat komplexně na konkrétní dům. U Vašeho domu to může být uplně jinak.
samuelek

Odeslatod bořek stavitel v Ned 02. Led 2011 12:21:27

[quote="Bartak"]Mendi
Vy máte pocit, že jsem se nepředstavil ? Po těchletech ?
Ano, Decro Bzenec, protože mě prostě zaujali jako firma i jako lidé.
Toť vše.
A vůči Mische se nechovám vůbec špatně, najděte si informace, detaily produktů atd. a uvidíte rozdíl,

Decro znám. U nás dělali okna pro Policii a pěkně to zkazili. |Nadávají na ně od začátku realizace. Ale co, chybu udělá asi každý.
bořek stavitel

Odeslatod Helena11 v Pát 07. Led 2011 10:35:03

Pozor na všeobecné podmínky při nákupu oken :!:
Někteří výrobci si nenápadně začali dávat do podmínek řešení sporu rozhodčí doložku. :palec_down:
Zbavujete se možnosti ochrany před soudem.
Helena11

Odeslatod mikeb v Sob 15. Led 2011 11:26:51

Firmu Decro Bzenec rozhodně nedoporučuji. Museli jsem je nechat několik oken předělat (byla křivě), venkovní krycí lišty k parapetům taky ( některé byly moc krátké), měli jsme od nich i vnitřní zednické zapravení - hrůza, vypadá to strašně. Dále okna nám udělali moc malá, měli jsme tam zvenku komprimační pásky, které skoro u všech koukaly ven nebo byly úplně venku (tudíž tam byly k ničemu). Na montáž přijeli ukrajinci a rozhodně tomu moc nerozuměli nebo to odbyli, dle servisního technika snad ani okna po namontování neseřídili. Objednávku jsme zadávali v Praze. Decro nikdy více.
mikeb

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům