něco pro staromilce :-)

Moderátor: Living

Re: něco pro staromilce :-)

Odeslatod Verka v Pát 26. Úno 2010 16:23:55

Ali:Děkuji :-), taťka plánuje, že jí pořídí bicí, tak jsem na to zvědavá, sousedi nás budou milovat :D
Žij a nech žít.

I málo zla je příliš mnoho..
arabské přísloví
Verka

Odeslatod hanach v Sob 27. Úno 2010 8:57:34

Také blahopřeji Verce k narození malé.Přeji hlavně zdraví vám oběma.Samozřejmě blahopřeji i tatínkovi,sluší jim to spolu.
hanach

Odeslatod hanach v Sob 27. Úno 2010 9:00:05

Kerie,kytičku už jsem chválila jinde,je opravdu umělá?Vypadá dobře :palec_up: .
hanach

Odeslatod Keria v Sob 27. Úno 2010 10:32:53

hanach napsal:...je opravdu umělá?Vypadá dobře...

Uz som pocula "milion" ludi, co kategoricky vyhlasuju, ze umela kytka mu neprejde prah...Mne hej :D ...
Aj ked som zaryty zahradkar, v dome kvitnuceho bolo vzdy minimum... napr. zive kvety vo vazach sa u nas objavovali len...ked ich doniesla nejaka navsteva ;) ...A ja som maximalne niekde raz za cas pichla susenu kyticku..

..kvoli tomu, aby som este viac nedrazdila nasu "alergicku" rodinu...Uff, stacilo krutenie nosom nad rozkvinutou zahradou...
----------------
... raz - asi v r.96 som sprevadzala manzela na sluzob.ceste na zapadne Slovensko do jedneho maleho mestecka pri madarskych hraniciach...a kym mal rokovanie, tak som sa tam trajdala po centre s nadhernymi a zaujimavymi obchodikmi :o ...a v jednom som narazila na drobne maslovobiele ruzicky , ktore sa mi celkom pacili...tak som si vzala 3 vetvicky.... len tak..
ruze.jpg

Hm...ale doma ked som hladala miesto..tak som prisla na to, ze by sa mooooc hodili do nasej jedalne po svokre - na velky okruhly stol s hackovanym obrusom...len kyticka bola mala. Hihi, tak som najblizsie opat vyuzila manzelove jednanie... a znovu som isla ( asi 250km) do toho obchodu pre dalsie 2 ks. ;) Odvtedy ruze vo velkej kristalovej vaze zdobili jedalen, raz za cas som ich supla pod sprchu a zmyla prach...a takto to robim dodnes a su stale pekne. Len dnes su uz v inej vazicke... a na skrinke v hale.
Prave ta hala je u mna problematicke miesto - nie je tam priame osvetlenie a tak napr. do renovovaneho kvetinoveho stojana, co som tu davala nedavno, kvetinace vzdy po 2 mes. musim menit, lebo inak by tam rastlinky za chvilu chcipli...
Hm, ale moc ma to nebavi...tak ich chcem nahradit niecim, s cim nebude taka ostara. Zatial mam doriesenu napr. spodnu policku, kde su velke bordove kvety hortenzii( ta ista len v inom odtieni je aj v dcerinej kyticke )....na dalsej su este stale pichnute "provizorne" zamatove vianocne ruze ;) , tie predtym boli na starozitnom stoliku pod schodami..... Tam som pred nedavnom zase kupila nieco ine...
Ono obcas sa da narazit v predajniach na moooooc zaujimave kusky - napr. pred vianocami sme so synom v Baumaxe poskladali uzasnu kyticku, ktora neskutocne efektne ukaze v ich obyvacke so starym nabytkom - cenove to zrovna lacny spas nie je - napr. u syna za tych 5 ks to bolo okolo 1200Sk...preto aj ja to dokupujem postupne len raz za cas..
Přílohy
P22.jpg
...detail - ruze a hortenzie
Keria

Odeslatod hanach v Sob 27. Úno 2010 13:37:59

Kerie,já ač mám kytek plný barák,řezané kytky taky nemusím.Nevím,čím to je,ale já jim prostě zapomínám měnit vodu :( ,takže mě nikdy dlouho nevydrží.Raději mám kytky v květináči.K těm umělým : dřív jsem jich taky měla hodně,ale postupem času,jak jsme trochu renovovali bydlení,jich ubývalo.Někdy ale úplně žasnu,jak dokáží napodobit pravé květy.Já mám více aranží ze sušených květin, ale nejvíce kytek mám v květináčích :D .Ta kytka s hortenzií a růžemi je fakt :palec_up: .
hanach

Odeslatod hanach v Ned 28. Úno 2010 16:42:21

Obracím se na vás s prosbou o radu.Objevila jsem na venku tyto staré váhy,takže jsou úplně rezavé.U někoho tady jsem viděla,že takové váhy má na okně a na nich kytky.Moc se mi to líbilo,ale potřebovala bych poradit,jak váhy zrenovovat.Jakou barvou,nebo čím je natřít.Mám hnědou kuchyni a tmavě modré doplňky.Nevím,jestli by se tahle barva hodila i na váhy,prosím proto o radu.
S6300316.JPG

Takhle bych si je nějak představovala na okně
S6300315.JPG
hanach

Odeslatod danah v Ned 28. Úno 2010 17:29:07

Hanach, nejdřív je musíš v každým případě odrezit. Dobrý je bezoplachový odrezovač, natřeš, pokud je to nutné, přebytky rzi okartáčuješ ocelovým kartáčem a opakuješ nátěr. Někdy na něco nechávám už bez další úpravy - je to jakoby černá s kovovým efektem.
Nebo je můžeš natřít barvou, bývávaly v barvě slonová kost a přepatinovat, aby nevypadaly jako nové :)
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod hanach v Ned 28. Úno 2010 17:48:28

Děkuji danah,nejdřív zkusím ten odrezovač a uvidím,jak to bude vypadat.Nevím,jestli by se mi tam slonová kost hodila,nic v té barvě v kuchyni nemám.
hanach

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design