Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Moderátor: Living

Re: Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Odeslatod kvetinka272 v Stř 03. Úno 2010 21:37:48

Já jsem si kdysi vystřihla z časopisu toto:
zastřešená veranda0001.jpg

Máme starý domek a dvorek do L. Chceme tak vyřešit něco jako verandu, kterou v létě otevřeme. Není to sice to, o čem tady píšete, ale třeba se to někomu bude hodit jako nápad. ;)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod vlada13 v Čtv 04. Úno 2010 14:47:53

2 mendi77: Jelikoz na me padnul tezky kopr, nakreslil jsem ti obrazek jak to mam momentalne udelane.

Skla mam o rozmerech 130cmx65cm - je to tak akorat, aby s tim dva lidi mohli manipulovat (byla to docela fuska), cca 50kg - jsou polozena na gumovem tesneni - sehnal jsem samolepici spaliky 1cmx1.5cm. Neni treba se bat, ze sklo nekam sklouzne. V jedne ose jsem je narazil primo na sebe a slepil silikonem, ve druhe jsou od sebe cca 4cm a shora na nich lezi hlinikovy profil s tesnenim, ktere se pouziva na polykarbonatove strechy.

Slabina celeho reseni je snih - bydlim v polabi, takze to neni nijak zvlast akutni, ale letos to bylo dost neprijemne. Topim na 5st, takze snih na strese neodtava. Kdyz nasnezilo, byl jsem v Alpach takze nebyla prilezitost snih odklidit (Od te doby to natalo a zmrzlo na kamen). Okap zvalne casti zamrzl a lehce mi sakne dovnitr voda. Celou vec hodlam vylepsit tak, ze do okapu dam odporovy drat. Pri nejblizsi rekonstrukci bych vyasfaltoval cely ten preklad, prickovku, az ke sklu.

zz-rez.png
vlada13

Odeslatod Dasa11 v Čtv 04. Úno 2010 17:58:05

Kvetinko vypada to dobre mas nejaky blizsi info, poptavala jsi toto provedeni rozmery, cena atd.?
Dasa11

Odeslatod kvetinka272 v Čtv 04. Úno 2010 18:27:21

Dašo, nemám k tomu nic víc. Jen vím, že Křižanovice jsou někde u Bučovic. Tady: http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=138959616@y=132641280@z=12 Říkali jsme si s manželem, že tam prostě zajedeme a zeptáme se. Jenže pořád děláme něco důležitějšího. Okna, teď budou zas nové podlahy. Takže kdy k tomu dojde - nevím. Ale jako nápad to máme v hlavě uložené a snad to i jednou realizujeme ;)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvé problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si jí udržet Obrázek
Prosím, pomozte nám získat víc misek pro opuštěné pejsky: http://www.pesweb.cz/cz/naplnte-misky#misky-history Stačí denně kliknout na odkaz a je hotovo :)
kvetinka272

Odeslatod mendi77 v Čtv 04. Úno 2010 21:39:07

vlada13 napsal:2 mendi77: Jelikoz na me padnul tezky kopr, nakreslil jsem ti obrazek jak to mam momentalne udelane.

Skla mam o rozmerech 130cmx65cm - je to tak akorat, aby s tim dva lidi mohli manipulovat (byla to docela fuska), cca 50kg - jsou polozena na gumovem tesneni - sehnal jsem samolepici spaliky 1cmx1.5cm. Neni treba se bat, ze sklo nekam sklouzne. V jedne ose jsem je narazil primo na sebe a slepil silikonem, ve druhe jsou od sebe cca 4cm a shora na nich lezi hlinikovy profil s tesnenim, ktere se pouziva na polykarbonatove strechy.

Slabina celeho reseni je snih - bydlim v polabi, takze to neni nijak zvlast akutni, ale letos to bylo dost neprijemne. Topim na 5st, takze snih na strese neodtava. Kdyz nasnezilo, byl jsem v Alpach takze nebyla prilezitost snih odklidit (Od te doby to natalo a zmrzlo na kamen). Okap zvalne casti zamrzl a lehce mi sakne dovnitr voda. Celou vec hodlam vylepsit tak, ze do okapu dam odporovy drat. Pri nejblizsi rekonstrukci bych vyasfaltoval cely ten preklad, prickovku, az ke sklu.

zz-rez.png

Vláďo, díky moc za příspěvěk, hodně mi to pomůže :palec_up:
mendi77

Odeslatod milpik v Čtv 04. Úno 2010 22:29:52

Sklo na dřevěno konstrukci jde také, musí být však v rovině a nelépe lepéne hranoly. Bežné smrkové trámy se časem "rozladí" a sklo změnou teplot a vyžitím při pnutí popraská!
milpik

Odeslatod ph11 v Pát 05. Úno 2010 9:25:15

to vlada13: můžu mít laickou otázku k těm sklům? Každá ta tabule trojskla je "zarámována" v nějakém malém profilu (takže jsou tím silikonem slepené ty profily)? Nebo to drží pohromadě nějak jinak? A to sklo v takovémto provedení se dá sehnat kde? Normálně u výrobců oken?

předem díky za odpovědi.
ph11

Odeslatod vlada13 v Pát 05. Úno 2010 23:43:33

Sklo jsem mel pres firmu co mi delala okna a ma standartni plastovy ramecek. Zadny pridavny ramecek okolo skel jsem nedaval.
Ten silikon je tam jenom proto, aby mezerou mezi skly nezatekalo, nema zadnou nosnou/spojovaci funkci.
vlada13

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům