Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Moderátor: Living

Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Odeslatod Sidonius78 v Pon 01. Úno 2010 22:39:14

Zvažuji zimní zahradu k bytu v přízemí, kde mám zahradu cca 280m2.
Jaké máte zkušenosti se zimní zahradou co se týká meteriálu x cena.
(Hliník, dřevo, plast).Bude využívána jako posezení"bydlení" , jen nevím jak moc bude muset být odvětrána, bude to asi jako skleník :x
Zvažuji max 15m2, spodní část cca 50cm vyzděná, jaká je cca cena za 1m2?
Sidonius78

Re: Zimní zahrada (plast, hliník, dřevo), ceny.

Odeslatod milpik v Pon 01. Úno 2010 22:53:52

Plast nejlevnější: po čase nepůsobí dobrým dojmem. Vzhledem k roztažnosti plastu bych maximálně volil pouze bílou barvu. O konstrukci střechy z plastu už vůbec nemluvě. Také záleží na rozměru bez podpěr.

Hliník dražší, možná nejdražší (dřevo neznám). Pevný, luxusního vzhledu, možný v barvách RAL (150barev). Trvanlivý i po letech.
Dřevo neznám, jen je třeba počítat u dřeva, kor v ZZ, s nutnou obnovou povrchových úprav.

Nešetřit na zaclonění, případně použití protislunečních skel. Vyhnout se v této větší investici střeše z polykarbonátu. Důležité větrání! a nepodcenovat to. Na zaclonění dobré použít venkovní zaclonění s automatikou. Anebo alepsoň to mít připravené. Posuvná kování u ZZ jsou dražší než otevíravá.
Uff, to je vše co mě teď napadlo. Klidně napište.
milpik

Odeslatod Bartak v Pon 01. Úno 2010 23:18:08

Cenu Vám nikdo nedá bez přesnějších plánů, ono to ani nejde, jen kombinace skel, materiálu, kováni atd.
Plast nejlevnější, dnes jako optimální řešení je dřevohliníl - dřevo uvnitř a hliníková kapotáž na ven. A cena někdy na úrovni barevného plastu .....
Bartak

Odeslatod mendi77 v Úte 02. Úno 2010 8:26:28

Já zimní zahradu poptával a jsou to opravdové palby, pokud už chce člověk větší, třeba v mém případě 6 x 4 m (obdélník s klasickou pultovou střechou). Ceny nešly pod 250 000,-. Takže to budu dělat následovně: vybetonuji základový pás a vyzdím zdivo do výšky asi 60 cm, udělám si nosné sloupy a mezi to si nechám vyrobit okna (cena celého řešení cca 80 000,-). Možná to nebude z pohledu oknařů "pravá" zimní zahrada, tedy v podstatě celoskleněná bezrámová věc, ale pro mě to účel splní bohatě. Navíc, docela jsem četl, že udělat kvalitní zimní zahradu také neumí každý (odvětrání, praskání skel...)...

Nevím jak to ovšem bude se stavebním úřadem, zřejmě budu muset rožšířit projekt.
mendi77

Odeslatod Malcik v Úte 02. Úno 2010 9:28:29

A neuvažoval si Mendi o variantě, udělat si (nechat si udělat) dřevěné rámy, pevné i otvíravé a do nich zasadit na zakázku vyrobené izolační sklo? Poptával jsem cenu za metr skla U=1,1 ;tak m2 vyjde na 1100,-. Samotné sklo by tě vyšlo na tvou 6x4m haciendu na bajočko 50 000. A z tohodle pohledu považuju variantu z plastových oken v ceně 80 000,- za utopii (leda si udělat okna v Polsku). Dřevěná kostra za 30.000 + 50.000 za skla mě připadá při troše svépomoci a aktivní účasti truhláře za reálné.
Malcik

Odeslatod mendi77 v Úte 02. Úno 2010 9:43:18

Malciku, také jsem nad tím uvažoval, ale opravdu jen tak letmo. Je to také varianta, ještě ji zvážím. Já totiž uvažoval tak, co jsem schopný udělat sám, což beton a zdivo jsem. Tesařina není nějak můj obor :D
Ale nechal bych si to udělat, pokud by to vyšlo levněji a vypadalo by to rozumě.

Hele, jak bys řešil střechu na zimní zahradě? Já jsem dost viděl lexan, ale není to úplně můj šálek čaje :) A popravdě skla nademnou bych se i trochu bál.
mendi77

Odeslatod moochera v Úte 02. Úno 2010 9:54:34

Dělali jsme u tchýně - cca 3x8 m. Zadní stěna a boční zděné (už tam byly), pultová střecha makrolon, přední stěna plastová okna, resp. dveře. Předem jsem to odhadla na 350 tis - tchýně tvrdila, že si našla někoho, kdo to udělá za 150 tis. S*ali se s tím neskutečně dlouho a konečná cena byla 350 :mrgreen: .
Zastínění řešeno pomocí plisovaných roletek na střeše a vertikálních žaluzií na oknech. V zimě slouží opravdu jako zimní zahrada, od jara do podzimu je to nejpoužívanější místnost v baráku - slouží jako hlavní obývák.
moochera

Odeslatod mendi77 v Úte 02. Úno 2010 10:03:06

moochera napsal:Dělali jsme u tchýně - cca 3x8 m. Zadní stěna a boční zděné (už tam byly), pultová střecha makrolon, přední stěna plastová okna, resp. dveře. Předem jsem to odhadla na 350 tis - tchýně tvrdila, že si našla někoho, kdo to udělá za 150 tis. S*ali se s tím neskutečně dlouho a konečná cena byla 350 :mrgreen: .
Zastínění řešeno pomocí plisovaných roletek na střeše a vertikálních žaluzií na oknech. V zimě slouží opravdu jako zimní zahrada, od jara do podzimu je to nejpoužívanější místnost v baráku - slouží jako hlavní obývák.

Moochero, nebylo by nějaké foto? Já si to také představuji jako hlavní obývací místnost :-) Jak mají tu zimní zahradu situovanou vůči světovým stranám a jaké jsou zkušenosti s přehříváním apod.? Dostačují ty rolety?
mendi77

Další

Zpět na Stavba a dům