má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod Sidonius78 v Ned 20. Zář 2009 12:12:42

dnes je na trhu spoustu výrobců, asi bych se řídil koeficientem prostupu tepla např.U = 1,2 W/m2K), kvalitu kování.
Rozhodně bych při montáži použil INT a EXT pásky.Jinak nač kupovat kvalitní okna s min. koef., když teplo uniká spáry.( stačí vidět pár fotek termovize).
Sidonius78

Odeslatod Marian Figa v Ned 20. Zář 2009 18:38:51

To micha23:
Dobrý den, velice by jste se divili co všechno sem přichází z blízkého zahraničí. Polsko, Slovensko, Ukrajina - tam všude jsou dobří, ale také velice špatní výrobci oken. Ti první jsou etablováni na svých místních trzích a k nám pokud dovážejí, tak do svých "kamenných" prodejen, případně napřímo, ti druzí se podbízejí pouze cenou.
Jak zde již p. Barták podotkl, pracuji pro SULKO v oddělení výzkumu a vývoje a měl jsem tu "čest" provádět zkoušky na výrobcích, které jsou sem dováženy za nízké ceny. Naše firma má roční obrat okolo jedné miliardy korun a v tomto objemu jsou naše nákupní možnosti, z hlediska materiálu poměrně rozsáhlé - nízké vstupní ceny - avšak některým zahraničním výrobcům prostě nemůže nikdo na českém trhu konkurovat, pokud vyrábí alespoň tu základní kvalitu. Pokud chcete riskovat profily třídy C, nebo vnitřní výztuže z 1mm oceli bez žárového zinkování, nedodržené směrnice pro zasklívání, svařování při vysokých teplotách (pak vyrobím víc oken na jedné lince, ale ten svar je pak velice křehký) a kování pochybných kvalit, orientujte se podle ceny a mimo ČR. Je také zcela běžné že si objednáte osmikomorový profil a přijde Vám šestikomorový recyklát, to ovšem bez destrukční zkoušky nezjistíte a proto je to o 10% levnější už na začátku. Firma REHAU a teď kopu do vlastního hnízda má profil Brillant Design 5 komorový ovšem na některých trzích se dá koupit identický profil 4 komorový a ani já, který s Rehau přicházím do styku denně nepoznám bez rozřezání rozdíl.
Současně jsou pak obrovské rozdíly v provedení montážních prací, nemluvě o dodržování základních Českých zákonů a norem týkajících se stavebních výrobků. Stupěň certifikace CE, tak běžný u zahraničních dodavatelů je nižší úrovní certifikace, než vyžadují České zákony a tyto okna pak sice mohou být v ČR prodávána, ale nesmí být montována do staveb.
Skutečně jsou obrovské rozdíly v kvalitě provedení oken a to bohužel Vy jako investoři a zákazníci nemáte šanci na první pohled poznat.

Dovolte mi nakonec jeden drobný podotek, buďme alespoň trochu patrioti a utrácejme svoje peníze za České výrobky, na Českých trzích.
S pozdravem Marian Figa
Marian Figa

Odeslatod Bartak v Ned 20. Zář 2009 19:24:54

Mendi 77
víte co je to chlebodárce ?

Já od nikoho nedostávám výplatu, stravenky a jiné všimné, to jen na vysvětlenou.
A co se týká profilů - jen jste jako spousty ostatních trochu nešťastně papouškoval, že tyto a tyto profily jsou dobré. Ale lidé nekupují profily, oni kupují okno a profil je jen jeho nedílnou součástí.
Pokud vím otázka zněla - může i laik poznat .... a odpověď nemůže.
Z mnoha a mnoha příčin - prostě platí, že kupování výrobku postaveném na jednom faktoru t.j. ceně je krátkozraké a nemusí se vyplatit.
Souhlasím s panem Figem, že rozdíly ve zkouškách jsou značné, sladěnost EU norem někdy pokulhává a věřte, že v ČR či Polsku, Slovensku atd. není zase tak mnoho firem, které opravdu odevzdají co garantují.
Montáž - základní, velmi podceňovaný a přehlížený parametr.
Troufám si tvrdit, že 80 % montážních firem (živnostníci, drobní všeumělové atd.) nejenže neplní montáž dle normy, ale oni ji ani neznají !
Z pozice zákazníka - montáž zvládnu taky anebo to je příliš drahé.
Takže si myslím, že paní Miche vůbec nemusí vadit, že netušila s kým vedla diskuzi, důležité je jestli si vybere (a doufám, že ano), okna která ji budou dlouho a perfektně sloužit.
A je mi lhostejné zda s oknami té či oné značky
Bartak

Odeslatod mendi77 v Ned 20. Zář 2009 20:05:58

Pane Barták, nevím jestli je šťastné řešení pokládat tady "kvízové otázky". Jediné na co jsem chtěl upozornit, je tohle - vyňato v rychlosti z různých příspěvků:

Bartak napsal:
1) Poměr cena , kvalita, výkon TROCAL !

2) TROCAL 88 + !

3) Proto bych vybral z Vašich nabídek jednoznačně Trocal 88+

4) Prostě s Trocalem neuděláte sebemenší chybu oproti Rehau

5) Srovnávat Aluplast a Brügman s profily Trocal - to nejde

Ale jinak samozřejmě, je to Váš boj, já Vám kšeft kazit vůbec nechci, jen mi jde o jakousi objektivnost. Je totiž rozdíl, pokud tady já jakožto laik s nějakou zkušeností budu prosazovat výrobek se kterým jsem spokojen, o kterém jsem přesvědčený, že je dobrý, nebo profesionál, který je pochopitelně ovlivněn a musí se nějak prezentovat. A co si budeme povídat, asi se nečeká od loajálního pracovníka pomlouvat vlastní výrobky, takže proto je to pro mě tendenční. To, že někteří nepoctivci a zlatokopové šidí a nabízí zákazníkům ve skutečnosti něco jiného než co se deklaruje a Vy o tom dokonce víte, je dokonce Vaší občanskou poviností oznámit tuto skutečnost na policii, jelikož se jedná o podvod.

Dále to nemá smysl rozebírat. Vaše výrobky jsou prostě dobré, stejně tak jako celá řada jiných výrobků. Člověk hold musí odfiltrovat kal a nějak se rozhodnout ;)
mendi77

Odeslatod Pablos v Pon 21. Zář 2009 6:53:06

Marian Figa napsal:Dovolte mi nakonec jeden drobný podotek, buďme alespoň trochu patrioti a utrácejme svoje peníze za České výrobky, na Českých trzích.

Pokud budou ceske vyrobky na ceskem trhu se stejnou kvalitou a stejnou (nebo nizsi) cenou, tak s tim asi nema nikdo problem. Bohuzel realita je jina. Pro spoustu veci se mi vyplati zajet do Nemecka a to rozhodne nebydlim kousel u hranic.

Drobny podotek: kdyz jsem vzal sebou kamarada do Drazdan, tak jsme vezli domu 2 basy plzni ;)
Stavíme Bungalow 13 - http://stavime.acute.cz
Pablos

Odeslatod mendi77 v Pon 21. Zář 2009 7:43:28

Mohu potvrdit slova Pablose: dlažba objednána na Slovensku, u nás stojí 1000,- kč m2 a tam cca 600,- kč m2. Značková sanitární technika a sprchové příslušenství jako Grohe a Hansgrohe v německu o hodně levnější. Např. u nás ten samý spchrový panel 19 000,-, v Německu 9980,-. Na oblečení jezdím do Anglie nebo do Itálie. U nás je totiž považován jakýsi běžný standard, který ve světě je, za nadstandard až luxus - reps. výrobek shodný, ale cena je u nás luxusní ;)
mendi77

Odeslatod micha23 v Stř 23. Zář 2009 20:26:52

musím přiznat, že mě to že pan Barták je od deckra zaskočilo, opravdu jak jste psali nejsem tady každý den a tak nemám přehled kdo pro koho pracuje. Nicméně jsem se rozhodla , že prostě žádná firmička co asi tahá z polska , ale radši připlatím a zvolím sulko nebo decro bzenec, u decra mě jen zaráží že pán obchodák moc nemá snahu prodat :roll: , prostě styl ber neber , žádná aktivita navíc, každopádně do úterý se musím rozhodnout za 6 týdnů budem okna potřebovat :o , takže jdu zvažovat pro a proti
díky všem za rady určitě mi pomohly v rozhodování :palec_up:
micha23

Odeslatod Renatao v Pát 09. Říj 2009 7:59:51

Jsem z toho množství firem nabízejících plastové okna a jejich produktů trochu v seznamu dotačního programu zelená úsporám zmatená. :o :shock: Jedna firma nabízí 6-komorový profil se středovým těsněním, stavební hloubkou 80mm a dvojsklo s deklarovanou hodnotou U okna 1,2 - což mají i v certifikátech(viz. profil ALUPLAST 6000, INTERNOVA 6000), jiné 6- komorové profily s obvodovým těsněním (viz. GEALAN 8000)nabízí tu samou hodnotu , ale v certifikátu mají U okna 1,3 a aby to bylo ještě více zamotané, tak některé firmy nabízejí profily 5,4 nebo dokonce 3 komorové (viz. firma Vjačka - profil VEKA Softline), které deklarují také U okna 1,2, ale to předci nemůže s dvojsklem vycházet. Jak tedy mám vybírat firmu a produkt, aby opravdu tento produkt splňoval parametry pro zelenou úsporám a proč případně produkty, které nesplňují parametry zelené úsporám vůbec do těchto seznamů byly zařazeny? To nikdo toto nekontroluje?
Renatao

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům