Nezačneme háčkovat ozdoby?

Moderátor: Living

Re: Nezačneme háčkovat ozdoby?

Odeslatod iva.tina v Pát 20. Úno 2009 12:00:52

Ahooooojky,jsi šikulka,máš moc krásné ozdobičky.Moc prosím,jestli by nebyl popísek na autíčko,kočárek,rybičku,jablíčko a svíčku s mašličkou.díky iva.tina@seznam.cz :P
iva.tina

Odeslatod dadaf v Sob 19. Zář 2009 16:29:32

Dobrý den, všechny Vás moc zdravím a jak tak koukám, nejsem sama co už myslí na vánoce. Máte tady spoustu krásných ozdůbek.
Já mám však jinou bolest. Mám háčkované ozdoby již několik let.(Hvězdičky, andílky, zvonky, klobouky, rybky a pod.) Potřebovaly by už vyprat. Jsou zašedlé. Prosím, poraďte mi některá jak na to a hlavně čím a potom jak naškrobit - a hlavně vypínání - jaké špendlíky použít aby osdoby nezrezivěly. Moc Vám děkuji. Dáša :innocent:
dadaf

Odeslatod Zdeninka v Sob 19. Zář 2009 16:48:17

já myslím, že když je trochu namočíš do pracího prášku a vypereš, pak zbělají ve škrobu, já používám tekutý škrob na praní a jenom je napínám bez špendlíku a zvonečky navlékám na frtánky a nechám zaschnout. Pokud máš nějaké návody, ráda se podívám.můžeš se podívat na mé stránky http://www.zdenka.pise.cz, kde nějaké ozdoby mám a ráda udělám i nové.Zdenka :2_hot:
Zdeninka

Odeslatod Hajdule v Sob 19. Zář 2009 17:13:32

Pár rad ode mne:
háčkované ozdoby z příze lze vyprat jako každé jiné bílé prádlo,dokonce jdou i vyvařit, takže jakýkoli prací prášek s bělící složkou, nechat odmáčet a vyprat. Poté znovu naškrobit a na vypínání já používám párátka, sice občas nějaké praskne, ale pořád lepší než mít ozdoby rezavé. Napínám na polystyrénové desce.
Také přivítám nové nápady a postupy, moc se těším. H.
Hajdule

Odeslatod verabela v Úte 22. Zář 2009 9:00:38

Mám zkušenost s vypínáním deček.Napínám na polystyrenu,špendlíky se skleněnou hlavičkou,postavím k teplu,/slunce,kamna,radiátor/nebo urychlím schnutí fénem fénem a nerezatí.Obyčejné špendlíky reznou velmi rychle.
verabela

Odeslatod dadaf v Sob 03. Říj 2009 1:19:13

Zdarvím a moc děkuji za rady. Ozdoby jsou opět pěkně bílé a s tím vypínáním: poradila mi kolegyně, že se dají použít injekční jehly. Pár jsem si jich sehnala - docela malé - z prodejny zdravotních potřeb - a ty opravdu nerezaví a není nutné použít fén a podobně. Ráda bych něco poslala, ale bohužel nemám ani skenr, ani foťák. Tak se prosím nezlobte. Dáša
dadaf

Odeslatod Karla.Em v Pát 09. Říj 2009 10:37:57

Taky jsem už o injekčních stříkačkách slyšela, ale ještě mě nic nenutí je koupit, protože napínám stejně jako verabela a ještě mi nic nezrezlo.
Karla.Em

Předchozí

Zpět na Aranžování