má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Moderátor: Living

Re: má laik šanci vybrat trochu kvalitní okna?

Odeslatod Bartak v Pát 11. Zář 2009 19:36:49

Miša
je zbytečným plýtváním penězi při složení pláště domu zabudovávat 70 mm s 2sklem anebo s 3sklem.
Vzhledem k tomu, že dnes musíme rozdělovat okna nejen podle typů, možností zasklení, složení plastů atd., ale hlavně podle prostředí pro které byla navržena, je zbytečným plýtváním penězi dávat např, do panelového domu okna nad šíři 80 mm, protože obvodový plášť přes důkladné a možné (technicky) zateplení není schopen plně využít pken stvořených pro NED domy (o pasivních se nemá cenu bavit).
Proto bych vybral z Vašich nabídek jednoznačně Trocal 88+ s 3sklem i 0,7 postačí, ale udivuje mě, že je tak velký rozdíl mezi Trocal Innonova a Trocal 88+.
Jedná se o jednoho výrobce ? A odkud ?
Ten nárust je příliš vysoký a není příliš pravděpodobný.
Bartak

Odeslatod micha23 v Sob 12. Zář 2009 5:30:11

Taky mě zarazilo navýšení trocal 88.
Cena není od jednoho výrobce cenu na trocal mám od decrobzenec.
Cena firmy která mi nabízela trocal 70 byla ale ještě dražší v trocal 88 než trocal bzenec :shock: ti chtěli 152 000.
Takže jsem si ještě nechala zpracovat nabídku od decrobzenec na na trocal 70.
Takže myslítě že radši než rehau a Sulko ten trocal?
micha23

Odeslatod Bartak v Sob 12. Zář 2009 9:53:20

Micha,
musíte srovnávat srovnatelné - to znamená Rehau Briliant design a Trocal Innonova Elegance jsou totožné profily - kvalitou, tepelným odporem atd.
Takže tam vidíte rozdíl i cenový, oproti tomu Trocal 88+ je kompaktní 6komorový profil s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi a jeho ekvivalentem u Rehau je Geneo či Profiline (jedná se o označení typu.
A tam znovu poznáte ten cenový rozdíl .
Prostě s Trocalem neuděláte sebemenší chybu oproti Rehau, jen velmi pečlivě zvažujte zda jít do dnešního standardu (5komor) anebo již myslet do budoucna a mít lepší tepelné vlastnosti, statiku, těsnění atd.
Trocal 88+ s 3sklem 4/14/4/14/4 Ar celkové Uw 0,84 W/m2K.
A rozdíl mezi 2sklem a 3sklem dnes není tak propastný.
Bartak

Odeslatod micha23 v Ned 13. Zář 2009 18:21:21

barták děkuji, taky jsem se přikláněla k trocalu, jen ted válčím s panem manželem on prosazuje trocal 70 já se přikláním k tomu lepšímu. Jen se možná blbě zeptám, protože jsem slyšela taky názory typu, že dům když bude zateplený a ještě typ oken trocal 88, že dům nebude dýchat , že se budou tvořit možná plísně apd. Je to blbost nebo na tom něco může být??
díky moc za vaše cenné rady :lol:
micha23

Odeslatod lorsson v Ned 13. Zář 2009 18:55:35

micha23 napsal:..Jen se možná blbě zeptám, protože jsem slyšela taky názory typu, že dům když bude zateplený a ještě typ oken trocal 88, že dům nebude dýchat , že se budou tvořit možná plísně apd. Je to blbost nebo na tom něco může být??
díky moc za vaše cenné rady :lol:

Může na tom něco být, pokud nebudete větrat ;) . Jako je zvykem v panelácích a činžácích se starými okny, kde to větrá a "dýchá" tak nějak samo...
Pak se okna vymění, dům zateplí polystyrenem a vlhkost najednou nemá kudy kam a člověk zvyklý nevětrat se diví, kde se mu najednou berou plísně a samozřejmě hned začne nadávat na okna...
lorsson

Odeslatod Bartak v Ned 13. Zář 2009 20:16:16

Micha
jak vidím už nemusím ani psát, Lorsson to napsal přesně.
Svým zpúsobem je dnešní moderní okno vlastně vzduchoodolné, a na druhou stranu jako standard máte mikroventilaci či štěrbinové větrání.
Ale fakt je jeden větrat ne často, především intenzivně cca 10 minut po 6-7 hodinách. A samozřejmě více v kuchyni než např. v ložnici. Nebo kde je větší provoz.
Přeji dobrý výběr !
Bartak

Odeslatod Marian Figa v Ned 13. Zář 2009 22:09:59

Dobrý den všem diskutujícím.
Zkuste se také poptat na nestandarní profily určené pro stavbu NED domů, které mají drobátko odlišné parametry než výše (nebo níže :D) uváděné.Rehau má v nabídce speciální rám říkají mu celkem šíleně BLR 115-4K, který někteří výrobci používají jako základ pro okna do panelových a nízkoenergetických domů. Možná se Vám nezdá souvislost mezi paneláky a NED zřejmá, ale u obou případů se řeší stejná ohrožení a problémová místa. U panelových domů není prostor pro kvalitní a dostatečné zateplení venkovní špalety - potřebuji tedy profil s co největší stavební hloubkou a pokud možno nelineárním rámem proto abych v maximální možné míře eliminoval tepelné mosty, vznikající nedostatečně zatepleným ostením - stejné kritické místo mne ale čeká i u NED. Když budu čerpat z informací o systému oken SULKO HR+, tak v tomto provedení je použit uvedený rám s Uf 0,9 Wm-2K-1 ,co je však hlavní se stavební hloubkou 115 mm. To Vám umožní zakotvit rám do nosné části zdiva a jeho rozšíření "vystrčit" ven do zateplovacího systému a tím dosáhnout ideálního přůběhu izotherm v ostění. Křídlo tohoto prvku je pak 5komorové s možností použít dvojsklo, dvojsklo s "heat mirror" nebo trojsklo např. TERMIO 0,7. Tento rám, pak po úpravách - vložení termomodulu a použití větrání na principu rekuperace tepla CLIMAMAT dokáže provádět výměnu vzduchu automaticky s jeho ohřevem unikajícím teplem a současně je osazeno prachovým a pylovým filtrem. Vstupující vzduch se pak ohřívá v zimním období z mínusových teplot na teploty plusové a to z minimální tepelnou ztrátou a bez nároku na další energie - což je pro NED a současně panelové domy poměrně zásadní výhodou. Všechny mikroventilace a štěrbinová větrání (pokud nejsou prováděna pasivní rekuperační klapkou) zásadně zasahují do energetické bilance místností a celého domu, nehledě na skutečnost, že v zimním období jde tento ledový vzduch přímo do místnosti na vnitřní špaletu, tam kondenzuje a zbytek si domyslete sami. Pro udržení doporučované relativní vzdušné vlhkosti 40 - 55% pak by jste museli větrat intenzivně každé 2-3 hodiny v provozovaných místnostech. Výše popsané řešení pak není finančně vůbec náročné a navýšení ceny je zhruba 10% proti standardním oknům.
Zapomněl jsem ovšem odpovědět na Vaši prvotní otázku:
Vůbec není jednoduché vybrat si okna do NED domu a už vůbec není vhodné věřit tendenčním příspěvkům směřovaným jasně k jedinému cíli.
Marian Figa

Odeslatod micha23 v Sob 19. Zář 2009 6:25:29

děkuji všem za názory a ještě poprosím jednu radu
mám nabídku na okna od decro bzenec za 100 000 a od firmy z FM která asi pravděpodobně montuje okna v Polsku za 92 000. Podotýkám obojí profil Trocal 70. Myslíte, že poláci to mohou opravdu tak zkazit?? :?: :?: 8000 není až tak hrozný ceový rozdíl ale přece jen dát je radši decru? To stejné mám v profilu rehau cena Sulka ca.10000 rozdíl od firmy která taky pravděpodobně táhne z polska
micha23

PředchozíDalší

Zpět na Stavba a dům