Výběr střešní krytiny a rozpočet na střechu

Moderátor: Living

Výběr střešní krytiny a rozpočet na střechu

Odeslatod Llucinka v Pát 15. Kvě 2009 8:24:32

Dobrý den všem, potřebovala bych poradit ohledně cenové nabídky na střechu a výběru střešní krytiny. V současné době máme rovnou střechu a budeme dělat jehlanovou.
Střešní krytinu chceme zvolit kanadský šindel, zvažujeme IKO a KATEPAL. U IKO jsme měli vybraný typ Cambridge, u KATEPALu jsme zatím přesně nezvolili.
Zadali jsme zpracování několika firmám, zatím máme cenovou nabídku pouze od jedné a jsme z ní celkem v šoku. Krytinu máme naceněnou Cambridge. Plocha pokrývané střechy je 225 m2.
Dostali jsme tyto ceny za práce:
pokrývačské práce 225m2 1120,-/1m2
klepmířské práce 152mb 110,-/1mb
foliování 225m2 50,-/1m2
tesařské 225m2 180,-/1m2
bednění krovu 225m2 70,-/m2
demontáž střechy 156m2 65,-/m2

Celkově nás střecha vyjde na 390 000,- bez DPH a není tady zaúčtováno podbití.
Prosím vás o názor, zdali jsou tyto ceny normální a můžeme totéž očekávat od dalších firem, nebo to má tato firma opravdu drahé, jak se nám zdá. Moc vám předem děkuji!
Llucinka

Re: Výběr střešní krytiny a rozpočet na střechu

Odeslatod mendi77 v Pát 15. Kvě 2009 8:45:54

U střechařů musíte déle vybírat. Já mám střechu tuším něco kolem 180 m2 a ceny se lišili o 250 000,- ! Nakonec jsem si sehnal materiál sám a po velkých peripetiích kopl do zadku střechařskou firmu a přetáhl najal samostatně tesaře, pokrývače a klempíře. Výsledkem bylo, že se střecha dělala o týden déle, ale ušetřil jsem přes 100 000,-.

Proč jsem to udělal? Málokterá firma má své vlastní zaměstnance a stejně najme kohokoli, kdo je zrovna volný, takže ve výsledku Vám to firma jen nafakturuje. Proto jsem se vždy zajímal o reference (ty jsou důležité) a také o to, kdo to přijde dělat, jestli zaměstnanec nebo najatý dělník.

Co je důležité, žádné peníze dopředu! A také oboustraně výhodná smlouva s možností odstoupení a jasně definovaných termínů provádění práce.
mendi77

Odeslatod bambik v Pát 15. Kvě 2009 9:06:26

teda nerada bych kecala...
ale zdá se mi to hodně drahé.

bohužel si nejsem už úplně jistá, ale myslím že my jsme platili ca. 340tis za střechu přes 300m2. střecha sttředně složitá, sukýnky ve štítech, taška bramac alpská, laťoví, folie, klempířina komplet v mědi (komín, 2 úžlabí, okapy). taky bez podbití, to dělali tesaři.
ale můžu se doma podívat na přesné ceny, pokud by Vám to pomohlo.
bambik

Odeslatod mendi77 v Pát 15. Kvě 2009 9:13:43

bambik napsal:teda nerada bych kecala...
ale zdá se mi to hodně drahé.

bohužel si nejsem už úplně jistá, ale myslím že my jsme platili ca. 340tis za střechu přes 300m2. střecha sttředně složitá, sukýnky ve štítech, taška bramac alpská, laťoví, folie, klempířina komplet v mědi (komín, 2 úžlabí, okapy). taky bez podbití, to dělali tesaři.
ale můžu se doma podívat na přesné ceny, pokud by Vám to pomohlo.

Tak to máš opravdu krásnou cenu za 300 m2. Hodně z ceny také dělají doplňky, ale zejména cena práce. Já jsem to měl naceněno od 250 do skoro půl milionu korun, fujtajbl :o
mendi77

Odeslatod forrest007 v Pát 15. Kvě 2009 9:54:20

kdyz vezmu v uvahu, ze mam hotvy krovy a budu davat pouze krytinu, lisi se cena minimalne, a to at dam late, nebo zaklop...opet zálezi na ceách, za kterou se sezene materiál, ale dát 300 000,- za stresni krytinu + pokladka je darda, leda, ze by to bylo v mědi :-)

305 m2 v bitumenu /tedy bednení/ me vyjde na 90 000,- v materiálu
tatáž plocha s cembritem /latování/ vyjde na 106 000,- v materiálu
vše vcetne materialu na oplechování komína, zavetrování, okapů, spoj. prvků i hrebíku - vse titanzinek, zinek ...

podotknu, že strecha je jednoduchá, má pouze 2 úžlabí a jeden komín, jeden vikýř, jinak nic
forrest007

Odeslatod Llucinka v Pát 15. Kvě 2009 9:59:01

Mendi77
No, problém je v tom, že zetím máme pouze jednu nabídku. Rozjednané jsou další, ale ještě je nemáme. Ale málem nás z té ceny omylo, opravdu. Protože když tady zástupce té firmy, odhadem řekl, no do 350.000 se vlezeme včetně DPH, no a ejhle, nakonec je to o 80.000,- více a ještě k tomu bez podbití. Sama nevím, opravdu. Hodně ukážou ty další nabídky. Reference má ale ta firma dobré. Ale ty ostatní jsou taky dobří, reference bylo to první, podle čeho jsme vybírali. Tudíž firmy se špatným jménem jsme ani neoslovili.

Také o tom přemýšlíme, že si amteriáln seženeme sami. Jenom nemám představu, jestli by se to na Slovensku nebo v Polsku (obě země máme kousek) nedalo sehnat levněji. Ale už jsem si říkala, že si o víkendu sednu a zkusím tu krytinu poptat sama.
Llucinka

Odeslatod Llucinka v Pát 15. Kvě 2009 10:03:25

Bambik
Jestli bych Vás mohla poprosit o přesné ceny, myslím, že by mi to pomohlo rozšířit si obzor, kde se ceny pohybují... Já právě nevím sama, jak se to pohybuje, jsem v tom laik. Budeme muset dělat i věnec, který doporučily skoro všechny firmy kromě jednoho tesaře. Takže z toho nám vyšlo, že ten věnec je lepší.
Llucinka

Odeslatod Llucinka v Pát 15. Kvě 2009 10:05:44

Forrest007
Ona to není cena jen za krytinu a spol., jak píšete, je to cena za celou střechu, nyní máme rovnou, takže se jedná v podstatě o úplně novou střechu. I tak se mi ale zdají ceny této firmy přestřelené. Nechci to mco uspěchat, ale jestli nechci dělat střechu v listopadu, musíme s tím někam pohnout.
Llucinka

Další

Zpět na Stavba a dům