Sázení ovocných stromků

Moderátor: Living

Re: Sázení ovocných stromků

Odeslatod Jos.Zavřel v Úte 25. Zář 2007 19:07:16

Dobrý večer paní Dano.Samozřejmě že máte pravdu.Já jsem si až tak dalece netroufal zasahovat.40cm zeminy je tak možná na květinový záhon,vše je orientováno na jih,dokola zdi.Bude tam velký sucho.Ta vrstva betonu bude sát vodu,ikdyž to určitě bude dobře zaizolováno.Určitě bude nahoře nějaké odvodnění,aby se tam voda nedržela.Těch 40m garáží bude od hranice k hranici?Nezbyde tam kousek pozemku vedle souseda?Tam už by se paní Kamilo dalo něco vymyslet.Postaveno to ještě nemáte.Skuste se s mužem nějak dohodnout.Paní Dana je dobrý praktik a jistě Vám poradí.
Jos.Zavřel

Odeslatod danah v Úte 25. Zář 2007 19:24:19

Ehm... (redface)...nicméně děkuji ... :ugeek:
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod Květa v Úte 25. Zář 2007 21:34:42

Takovouto zahradu v nádobách má Danaba. Stromy v nich zasazeny má, převážně okrasné. Zkus vyhledat v d. zahrada s duší (? )
Odešla jsem na krasneruze.
Hackeři mají zatím navrch, hatí.
Květa

Odeslatod kamila02 v Stř 26. Zář 2007 8:56:01

Děkuju vám, že se naší "zahrádkou nezahrádkou" zabýváte. Dům už stojí, je to bytový dům, kde budeme mít byt v přízemí. Dům má zhruba tvar U, mezi nožičkami U budou předzahrádky, celé na střechách podzemních garáží. Vím, že to není místo na zahradu, ale jsem tak ráda, že budu mít aspoň tohle. Teď jsem v bytě bez kouska zahrádky a schází mi aspoň ždibík záhonku.
Ten nápad s kontejnerem zní dost zajímavě - to mě nenapadlo. Říkala jsem si, že bych mohla vybudovat nějaký "kopeček", abych vrstvu půdy zvýšila, ale zabudování kontejneru (nebo možná spíše jen skruže s volným dnem?) by to zřejmě řešilo lépe - "kopeček" by se mohl sesouvat.
Přemýšlela jsem o volně stojících kontejnerech, ale bojím se trochu vysychání (čemuž se dá zabránit), ale hlavně promrzání kořenů, což moc řešit nejde. Byť tak chráněná zahrádka, možná i prohřívaná zespoda teplem z garáží, by tolik mrazem být ohrožena nemusela.
Zkusím najít uvedenou diskusi, děkuji za radu.

Kamila
kamila02

Odeslatod danah v Stř 26. Zář 2007 9:59:21

Jsem napsala dlouhý příspěvek pro Kamilu a smazal se mi :(
Tak ve stručnosti - dají se použít tzv. plastové maltovníky, vyvrtat odtokové díry, drenáž. Při zapuštění do půdy ti tam půjde téměř vše.
Našla jsem diskuzi o zahradě danaby - dtto -na střeše garáží, jestli si to dobře pamatuji.
http://forum.living.cz/read.php?154,2122949,2126310#msg-2126310
a s dovolením přikládám foto její úžasné terasy:
Přílohy
img_1745_1.jpg
image/jpeg
img_1745_1.jpg (52.67 KB) Zobrazeno 2243 krát
"V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou."
danah

Odeslatod radim2tej v Čtv 27. Zář 2007 9:02:57

Mohu ještě dotaz na p. Zavřela? Ta třešeň odrůda Burlat, uvádí se že roste bujně až velmi bujně, jak velký prostor bude kolem sebe potřebovat? Pokud bych použil nějakou redukující podnož, tak by to asi do toho jílu nebylo vhodné, že? Nebude jí vadit přímé sousedství vedle ořešáku? Děkuji Radim.
radim2tej

Odeslatod Jos.Zavřel v Čtv 27. Zář 2007 15:44:17

Dobrý den pane Radime.Třešeň Burlat běžně k dostání na podnoži plané ptáčnice roste velmi bujně.Byl by to velký a zdravý strom jednou velkých rozměrů.Od ořešáku by musela být vsazena alespoň 10m(nejméně).Burlat jako jediná z raných třešní pro svou velikost plodů a nečervivění je vhodná i na zavařování.Dá se i koupit na méně vzrůstné podnoži Colt,nebo P-HL-A až C.Tady vytváří menší koruny.Já bych ji vysadil na této podnoži a namýchal jíl s hrabankou z listnatého lesa jedna ku jedné.Po odstranění nového listí v lese na zemi je to zetlelá vrstva asi tak 10cm.To poznáte.To doporučuji máte-li možnost i ostatním.Proto že takovýto stromek mělce koření,vyžaduje hlavně v období sucha pravidelnou zálivku,pokud možno mulčování a trvalou opěru.
Jos.Zavřel

Odeslatod radim2tej v Čtv 27. Zář 2007 16:52:16

No abych řekl pravdu tak jako velký strom mi bude stačit ten ořech. Pokud tedy použiji tu podnož Colt (dočelt jsem se že redukuje o 20-30%), tak s jakým průměrem korun dospělého stromu přibližně počítat? Tu hrabanku bude stačit do té jámy pro sázení (0,5x0,5m) nebo raději větší? Děkuji za odpověď.
radim2tej

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada