Nákup rostlin po internetu II - Zahradnictví Konvičková

Moderátor: Living

Re: Nákup rostlin po internetu II - Zahradnictví Konvičková

Odeslatod alisija v Sob 12. Kvě 2007 9:34:04

Johane, hledej dál, co tam ještě máš? :D
to muselo spravit náladu i Květě, co, Květo?
ta žádné sáčky neposílala, naopak, dostala ještě flašky :D
alisija

Odeslatod Květa v Sob 12. Kvě 2007 10:44:50

Alisie - jasně - budu aspoň recyklovat. Johan mne hodně pobavil. Tak a píšu bude to dlouhé, ano ? Fakt jsem včera lezla po Obč. zákoníku a zák. na ochr. spotř., ještě jsem si chtěla ověřit v poradně www.spotrebitel.cz

Práva spotřebitele a povinnosti prodejce :
vzhledem k tomu, že zboží bylo kupováno pomocí komunikace na dálku
- mám právo do 14 kalendářních dnů bez udání důvodu od smlouvy odstoupit. Zboží jim musím zaslat zpět, oni by mi měli vrátit jeho cenu ( mohou mi odečíst - náklady na poštovné ).
- mohu reklamovat. Podle 53. odst. 1 obč. zákoníku a par. 616 téhož.
Jestliže jsem si obj. nějaké rostliny a oni mi chtějí poslat jiné, náhradní, musí mne o tom informovat a já s náhradními rostlinami musím souhlasit. Jinak porušují má práva, dochází k mému znevýhodnění. ( tj. objednám si kabát, dostanu boty )
čili závěr : pokud jim pošlu rostliny zpět, musí mi vrátit peníze. Pokud budu reklamovat měli by mi dodat rostl. původní nebo snížit cenu. K reklamaci ( i podané přes email ) mají povinnost se vyjádřit, ve složitějších případech do 3 dnů.
Mimo to : mohu ( bez ohledu na reklamaci, vrácení peněz a pod., nesouvisí to s tím ) podat podnět k šetření České obchodní inspekci. Mohu i elektronicky, ČOI provede šetření na místě, pokud si vyžádám, má povinnost mne o závěrech šetření informovat.
Tento podnět by se měl týkat následujících povinností, kt. zahradnictví Konvičková porušilo.
- označení zboží ( červený květ jaksi není dostačující )
- povinnosti sdělit výši poštovného a balného
- klamání spotřebitele ( tj. právě to, co uvádějí = pošleme vám jiné rostliny a vy x tomu nemůžete protestovat )
- neexistence reklamačního řádu

Takže : páč v tom nejsem sama.
Mám poslat rostl. zpět ? ( nevěřím, že mi promptně vrátí peníze )
K podání podnětu ČOI jsem rozhodnutá, zabere mi to hodinu času a upřímně - stojí mi to za to. Tento stav trvá již dlouho, mohu jim aspoň znepříjemnit život. Pokud tak neučiním - kde není žalobce není soudce a oni v těchto praktikách budou beztrestně pokračovat dál.

Odešla jsem na krasneruze.
Hackeři mají zatím navrch, hatí.
Květa

Odeslatod Květa v Sob 12. Kvě 2007 10:52:07

Ještě dodatek. Od nákupu zboží bych nemohla bez udání důvodu odstoupit ve vymezených případech. Např., když by se jednalo o zboží rychle podléhající zkáze ( v tomto případě řezané květiny )
Květa

Odeslatod vimrova v Sob 12. Kvě 2007 11:52:43

Květo, máš mailík :)
Jana
vimrova

Odeslatod emka v Sob 12. Kvě 2007 21:13:13

Kveto, pokud na to mas zaludek, zkus jim ty kytky vratit (predpokladam, ze o vetsinu toho chrasti, co ti poslali, nestojis). U lidi s timhle chovanim neverim, ze by reklamaci vyridili kladne nebo ti pri ni vratili byt jen cast penez. Odstoupeni od smlouvy by snad melo byt "schudnejsi", i kdyz - co ja vim.
Plus ten podnet na COI, meli by dostat na frak.

Drzim palce!
emka

Odeslatod Květa v Sob 12. Kvě 2007 23:26:41

jj, tak jo. V pondělí vracím.

Díky za podporu.
Květa

Odeslatod Johan v Ned 13. Kvě 2007 0:09:33

Rád bych vás pobavil dalšími dobírkovými zážitky, ale, jak jsem už psal, už nejmíň 5 roků nic na dobírku neobjednávám. Dřív jsem si všechno zapisoval, pak už jsem na to tento...
Ještě si vzpomínám na sukulenty, které jsem si vybral podle seznamu a přišly mi některé stejné jako vloni, předloni, předpředloni, jeden rozchodník jsem takhle nakoupil 4x, pokaždé s jiným jménem. Napsal jsem jim, že se sukulenty končím a budu sbírat jenom názvy, protože jsou skladnější a snadněji přezimujou.
Odpověděli něco v tom smyslu, že za správnost názvů ručí a pravidelně si je nechávají ověřovat u... a uvedli několik jmen sukulentářských kapacit. S tím jsem nemohl nic dělat, internet neexistoval, literatura jen zahraniční, za, bezmála, můj měsíční plat, tak jsem na ně hodil bobek. Několik let ještě posílali nabídkové seznamy, pak se dovtípili.
Nějaký čas jsem objednával u Chrudimského kaktusáře. Ti byli dobří, vždycky jednali seriózně, reklamace vyřizovali rychle.
Teď už od nich kupuju jenom květináčky a jmenovky a jsem spokojený.
Myslím, že díky takovýmto diskusím brzy různým agresivním chytráčkům odzvoní. Jen je třeba neobjednávat bezhlavě, nenaletět na špeky, které inzerující většinou ani nemá, jen kalkuluje s tím, že si je někdo objedná a něco k tomu, aby splnil podmínku minimální objednávky..... a pak se omluví...Litujeme, ale pro nečekaný zájem už není. Pošle pár kousků, nebo, v horším případě, náhradní druhy, započítá nějakou tu stovku za zabalení, za provázek, za vypsání průvodky, za cestu na poštu a zpět, při tom se staví třeba na gáblík....
Zkrátka, napřed na Living, zeptat se jestli je někdo zná a pak poreferovat jak to dopadlo. Ty dobré chválit, na špatné poštvat čoiku a varovat ostatní. Možná by to chtělo založit téma, ať se to dobře hledá.
Nakonec hádanku: Bylo nebylo, kdysi dávno jeden pěstitel posílal rostlinky na dobírku a na zadní strany ústřižků si zapisoval co poslal. A když si příště zákazník v další objednávce objednal něco znova, tak mu to přibalil zadarmo a k tomu podrobný návod jak tu kytku pěstovat a množit, protože předpokládal, že to chcíplo. Hádejte, jak se ten trouba jmenoval!
Dobrou noc.
Johan

Odeslatod Keria v Ned 13. Kvě 2007 0:25:39

Johan:ugeek:..dobre ze ta tu mame... davas sem aj veselo, aj mudro (new_love)
Keria

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada