Euphorbia trigona

Moderátor: Living

Euphorbia trigona

Odeslatod Marzita v Čtv 16. Bře 2006 9:11:20

Nechcete ji někdo? Zdarma. Už ji nechci, hrozně rychle roste, neměla bych ji kam dát. Zatím má asi 40cm, tak se dá docela dobře poslat.
Marzita

Re: Euphorbia trigona

Odeslatod verša v Pát 30. Bře 2007 12:49:28

Dobry den chtela jsem se zeptat jestli mate jeste ten kaktus.Jeden uz mam tak bych si vzala klidne ten vas.dekuji predem za odpoved.s pozdravem Veronika :cry:
verša

Odeslatod sunny77 v Pát 30. Bře 2007 13:55:53

Verco, napsala jsem Marzite e-mail, ale nereagovala. Asi uz ji nema :cry:
sunny77

Problém s Euphorbia trigona

Odeslatod t-alva v Sob 28. Dub 2007 10:31:13

Ahoj.
Mám problém s touto rostlinou. Pěstuju ji 2. rokem a minulé jaro bylo vše v pořádku.
Ovšem letos jim (mám 2) začaly padat listy. Stalo se to zaráz po tom, co sem je lehce přihnojil hnojivem na kaktusy (Nohelgarden Special). Minulé jaro stejný postup a vše bylo v pořádku.
Rostliny mám celoročně za oknem na západní straně. Teplota přes zimu neklesá pod 22C, v létě možno i 27C.
V zimě zálivka jednou týdně, po zbytek roku 2x týdně. Teď, po tom opadávání, zalévám každý den trochu.
Letos ani nenasadily pupeny na novy lísky. Jinak to umístění je tam od začátku. Jen pár dní, co sme byli na dovolené byly dál od okna a v relativním přítmí. Paradoxně za tuhle dobu povyrosty o kus víc, než když sou za oknem.
Přírůstek byl vetšinou o 4 - 5 cm pro každou rostinu. V listopadu 06 už jen 1 cm. Od prosince 06 do dudna 07 není žádný přírůstek. :S

Děkuji za každou radu, která pomůže.
t-alva

Odeslatod Jajulka v Sob 28. Dub 2007 18:25:28

Asi prilis nepomuzu, ale mame doma take dve trigony, jednu cervenou a jednu klasickou zelenou a ani jedna z nich listy nema. Teda te zelene teprve tak pred mesicem opadaly a nove zatim nerostou. Pritel ma jeste jednu velkou u rodicu a tam je to uplne to same - proste teprve doopadavaly ty stare a nove snad zacnou tak behem mesice ci dvou. Vsechny rostliny jsou primo u okna a maji dost slunicka.
A do tretice mamka ma trigonu taky a ta ma porad lonske listy a vubec to nevypada, ze by zacaly opadavat... A jeste k tomu ji ma asi 3 metry od okna...
Sice jsem nepomohla, ale aspon vis, ze Tvoje rostlinky nejsou samy bez listu :).
Jajulka
Jajulka

Odeslatod t-alva v Sob 28. Dub 2007 18:53:52

Jajulka Napsal:
-------------------------------------------------------
> Asi prilis nepomuzu, ale mame doma take dve
> trigony, jednu cervenou a jednu klasickou zelenou
> a ani jedna z nich listy nema. ...

No máš pravdu, listy z minulyho roku vydžely celou zimu. PRávě mě udivilo, že teď na jaře začaly schnout a opadávat. No uvidíme, jak se to bude vyvíjet. ;)
t-alva

Odeslatod Jajulka v Sob 28. Dub 2007 19:46:36

Puvodne jsem si myslela, ze vzhledem k tomu, ze mely trigonky dlouho teplo a svetlo, tak nejak "zapomnely" listy shodit a pres zimu trochu odpocivat a "rozpomnely" se az ted, takze jsou vlastne jen trosku posunute... :D. Jinak vypadaji spokojene a rostou :).
Snad brzy listecky vyrasi ;).
Jajulka

Odeslatod Helika v Ned 29. Dub 2007 9:48:16

Ahojky
Já už mám triginku 13 let a za tu dobu jí všechny listy nikdy neopadaly.jen na jaře se stává,že jich opadne třeba i polovina a postupně během léta zas dorostou.Moje sestra má tu červenou a na té taky nemá ani lísteček.nedostatkem světla to ve vašem případě nebude,spíš bych řekla že by bylo lepší méně zalévat.já tu moji zalévám tak jednou za měsíc a v zimě tak jednou za dva,ale zase ji mám v koupelně kde je vysoká vlhkost.
Zalévat jí každý den trošku nemá smysl,spíš bych jí jednou pořádně prolila a až by substrát vyschnul zalila bych znova
Tyhle pryšce přeci jen tolik vody nepotřebují,spíš je na škodu
A s tím jestli listy mají nebo ne bych si hlavu nelámala,i tak to jsou krásné rostliny
Tak hodně úspěchů v pěstování :lol:
Helika

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní