odhad ceny nemovitosti

Moderátor: Living

Re: odhad ceny nemovitosti

Odeslatod b v Úte 24. Říj 2006 23:16:48

a nejde to aby vam prodavajici makler zajistil uver? nekdy to realitky nabizeji?
to: Kolina,
tak to je fak pakarna, asi bych se ohradila a zadala bych prachy zpatky, pokud odhad je delany odhadcem stanovenym bankou, potom snad odhad musi byt bankou uznany :X.
Pohrozila bych, a zadala bych penize za odhad zpet:twisted:.
b
b

Odeslatod JirinkaS v Stř 25. Říj 2006 6:16:16

no koukám, že nás ještě můžou potkat pěkné starosti...
:cry:

My máme finančního poradce, ale přesto jsme se byli ptát ještě v KB. Z toho poradce mám trochu pocit jestli nás nebude chtít nacpat někam kam nechcem (myslím do vyšší hypotéky). NO uvidíme s čím přijde, teprve má donýst nějaký návrh jak by to mělo vypadat.
JirinkaS

Odeslatod b v Stř 25. Říj 2006 21:43:14

JirinkaS,
hypoteku jsem si sama vylitala, byla jsem uplne vsude a kazdy ti tvrdi ze ma nejlepsi urokovou sazbu a i dkyz je to o nejaky 0.5%nizsi nez vedle v bance tak to jeste nic neznamena, protoze ruzne poplatky a dane za vedeni uctu se znacne lisi u kazde banaky a na poplatcich muze byt rozdil v hypotece behem 25 let i 30tis. KC.
Takze jedine jak zjistis kdo ti da nejlepsi uver je ze ti presne daji model splatek, ty si to zpocitas, rekneme ze mas uver na 25let a pak porovnas kolik jsi ktere bance zaplatila vcetne vsech poplatku, dani atd. Liska se lisila o 200tis. kc od KB a jinych. na 1 000 000kc u lisky zaplatim zpet 1.5mil u KB to bylo 1.7mil a ostatni banky byly podobne jak KB.Vse splaceno za 20 nebo 25let. Presne si to nepamatuji je to 2 roky, co jsem si tu pujcku vyrizovala. Nektere banky maji poplatky za vedeni uctu mesicne, rocne atd. to je pouze aby s lidi tahali prachy- takze kdybych byla tebou tak bych si to vse u kazde banky nechala rozpocitat a budes mit jasno.
Jeste je docela dulezite u uveru mit otevrenou moznost kdykoliv pujcku splatit bez sankci-treba vyhrajes sportku :D a proc by jsi mela nekomu davat prachy za to ze uz pujcu nepotrebujes a uver chces vyplatit. ;)
b
b

Odeslatod Halouzka v Pon 17. Úno 2020 15:01:07

Chtěl bych trochu oživit tuto diskuzi, a zeptat se jestli máte někdo zkušenosti s prodeje domu nebo bytu v Praze?
Halouzka

Odeslatod Rendyle v Stř 19. Úno 2020 11:55:26

Prodával jsem byt, který jsem zdědil po babičce v Praze, jelikož už jsem sám měl koupený byt, kde bydlíme s rodinou, tak jsem druhou nemovitost nepotřeboval, a rozhodl jsem se ji prodat, a z kupní ceny tak umořit velkou část naší hypotéky. Zkoušel jsem byt inzerovat sám, ale to prostě nešlo. Našlo se spousta spekulantů, kteří Vám budou nabízet tak 70% tržní ceny. Pak jsem na to už opravdu neměl nervy ani čas, a rozhodl jsem se svěřit prodej bytu do realitní kanceláře, která po první schůzce zvládla asi za 14 dnů najít kupce.
Rendyle

Odeslatod Halouzka v Pát 21. Úno 2020 16:07:31

Realitní kancelář našla kupce za 14 dnů? Která realitní kancelář z Prahy dokázala takhle rychle najít kupce prosím?
Halouzka

Odeslatod Rendyle v Ned 23. Úno 2020 13:23:38

Řešil jsem to přes realitní kancelář https://www.edoxreality.cz/vykup-do-24-hodin, a také jsem byl velice překvapený, jak rychle se jim to podařilo vyřešit. Pro nás to bylo jen dobře, nemusel jsem dlouho čekat na peníze.
Rendyle

Předchozí

Zpět na Stavba a dům