Povinný teambuilding

Moderátor: Living

Re: Povinný teambuilding

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 12:04:57

Majka...Přesně. Prostě v každém kolektivu jsou lidé, se kterými si rozumíš a jste si bližší a ti, které tak dobře neznáš a nejsou, řekněme "na stejné vlně". S těmi prvními si ráda kdykoliv kamkoliv zajdu a něco podniknu - nepotřebuju k tomu něčí organizaci. Ale s těmi druhými mi přijde lepší nechat náš prakticky pracovní vztah tak, jak je - násilné roubování do hraní na velké kamarády mi opravdu dělá problém.
Kiz

Odeslatod Majka v Úte 05. Zář 2006 12:07:54

A nebylo by teda vhodné za šéfem zajít a vysvětlit mu to? Pokud není úplný blb, měl by to pochopit. On si třeba myslí, že vám dělá radost :D
Majka

Odeslatod Lilien v Úte 05. Zář 2006 12:12:05

Kiz, tak to ber jako že jsi vysoce loajální zaměstnankyně (zvlášť když je to šéf majitel firmy), jejíž nejdůležitějším úkolem je, aby šéf měl radost. Třeba dřív dělal oddílového vedoucího a pionýrské tábory mu chybí. A jak se k tomu staví ostatní kolegové? Kdybys měla mezi nimi nějaký "vhodný" objekt, určitě by tě to bavilo.:D Ale možná, že šéf má, pak to řeší takto nepřímo.
Lilien

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 12:20:12

Majko, Lilien....Se šéfem jsem se snažila dohodnout, šéf můj názor na celou akci zná (patřím mezi lidi, kteří říkají do očí leckdy holt i věci nepříjemné). Nadšeno z toho moc lidí ve firmě není, některým to vadí méně, některým více. I přesto jsme byli všichni opakovaně upozorněni na to, že akce je povinná a neexistují výjimky, kromě zvláštních případů.
Kiz

Odeslatod Návštěvník v Úte 05. Zář 2006 12:22:10

Teambuilding nema predstirat hrani na velke kamarady - naopak, vykrystalizuji tam vsechny vztahy. Jestli te nekdo sere, tak mu nakopej, fyzicky. Jedina prilezitost v roce.

Mmch: podle psych. posouzeni chovani na TB se vybira budouci management firmy - kdo ma problem se zapojit uz predem, asi bude mit problem i v budoucnu spolupracovat. A kdo sabotuje v prubehu akce, bude sabotovat i v prubehu zamestnani (protoze bude pod jeho dustojnost se snizit na uroven ostatnich zamestnancu, se kterymi bude muset plnit pracovni ukoly).
No a nakonec - pokud mas problem venovat zamestnavateli 3 dny v roce, tak budes mit problem mu venovat i jine hodnoty.

Tohle neni moje hodnoceni, tak te a tvoje sance na uplatneni ve firme (u)vidi zamestnavatel. Nemusis mi na to odpovidat, jen ti objasnuju, proc se to kona a jak se posuzuje pristup.
Návštěvník

Odeslatod Cognac007 v Úte 05. Zář 2006 12:33:26

Danko, tak to skutečně stojí v amerických příručkách. Člověk ale musí být opravdu hodně naivní, aby tomu věřil. (Čímž se tě naprosto nechci dotknout).
Cognac007

Odeslatod Kiz v Úte 05. Zář 2006 12:34:39

Danko....Já vím, ale tohle beru a chápu:-) Jak jsem už psala - nejde o ten čas tří dní - nejsem hloupá a vím, že za rok na přesčasech udělám mnohonásobně víc. Pokud jde o pracovní záležitosti, jsem naopak dost flexibilní (někdy bych nahradila přímo slovem "blbá").

Mimochodem, patřím mezi management firmy:-) Poslední povýšení bylo mezi loňským a letošním teambuildingem, kdy se mé názory na tuto akci nijak nezměnily. Jenže to je přesně ono, že koordinovat si "své" lidi v práci mi nečiní sebemenší problém. Ale konstruktivní řešení problémů v práci je na hony vzdáleno infantilnímu dohadování, kdo má jaký míček a kde bude kdo stát atd...

Navíc si plně uvědomuju, že můj negativní postoj může ovlivnit ostatní a můžu být tak i rušivým elementem.
Kiz

Odeslatod Návštěvník v Úte 05. Zář 2006 12:35:19

Tomáš Marný.
Viz moje posledni veta.

Co se tady dneska seslo, clovek krouti hlavou....
Návštěvník

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze