Honzik - achimenes

Moderátor: Living

Honzik - achimenes

Odeslatod Paja v Ned 30. Led 2005 11:12:14

Ahoj nevi te nekdo kde se daji koupit.Mam totiz jen fialovou tak bych chtela jinou barvu
Paja

Re: Honzik - achimenes

Odeslatod Anina v Ned 30. Led 2005 17:39:20

Mohu poradit www.laelia.cz, tam nabízejí další barvy
Anina

Odeslatod Ivana S. v Ned 30. Led 2005 19:24:02

V obchodě Laelia nedoporučuji nic nenakupovat, již se tady o nich psalo.
Ivana S.

Odeslatod Boba v Ned 30. Led 2005 21:24:13

Ahoj,
souhlasím s firmou Laelia, sama jsem měla zkušenost, že nepřišlo vůbec žádné objednané zboží, přestože mi objednávku potvrdili. Takže opravdu tam nenakupovat...
Mohu však doporučit firmu Lukon Bulbs nebo Lukon Glads, obě je mají v nabídce. Katalogy posílají tuším že obě firmy zdarma (L.Glads určitě). Zrovna předevčírem dorazil i ke mně.
B.
Boba

Odeslatod Elka v Pon 04. Zář 2006 11:46:23

PĹi hledn informace o Achimenes na Googlu na mne vykoukla tahle zapadl debata. Mm tak jen tu fialovou, ale vzhledem k tomu, Ĺľe tato rostlina tak fantasticky nenroÄŤnÄ pĹeĹľije zimu, rda bych j tak mÄla ve vce barevch. NaĹla jsem v jednom anglickm katalogu spoustu variant. Docela rda bych si nÄjak objednala a pak tĹeba vymÄnila. M tu nÄkdo o to zjem?
Elka

Odeslatod Elka v Pon 04. Zář 2006 11:49:12

No to je šílený - omlouvám se za nečitelsnost předešlého příspěvku a zkusím to znovu. Něco se od včerejšího večera děje s mým připojením.
Při hledání informace o Achimenes na Googlu na mne vykoukla tahle zapadlá debata. Mám také jen tu fialovou, ale vzhledem k tomu, že tato rostlina tak fantasticky nenáročně přežije zimu, ráda bych jí také měla ve více barevách. Našla jsem v jednom anglickém katalogu spoustu variant. Docela ráda bych si nějaké objednala a pak třeba vyměnila. Má tu někdo o to zájem?
Elka

Odeslatod reinne v Pon 04. Zář 2006 11:54:32

A na kolik by to přišlo? My ho máme taky doma (teda mamka), moc krásně kvete a nevím, jak si ho namnožit...
reinne

Odeslatod Elka v Pon 04. Zář 2006 12:02:36

Reinne: množení je jednoduché, když napodzim zaschne, tak ho i s květináčem asi dáváte někam, kde je tak 15 stupňů. Na jaře se vyhrabou ze země ty šupinaté oddenky, asi po 6-8 se dají do nového květináče, přikryjí asi 2 cm zeminy, zalijí a je to. Roste to rychle. Tak se nejlépe množí.
Já o té Anglii přemýšlím proto, že jsem si od té firmy už něco objednávala a přišlo to ve výborném stavu. V katalogu mají i achimenes a podobné rostliny. Jedna stojí 2.50 libry. Poštovné je laciné, obzvlášť, když se rozpočítá mezi víc lidí. Já si tam budu něco určitě objednávat, tak pokud se chcete někdo připojit, tak mi napište třeba na mail. Zrovna tak vám můžu na váš mail poslat naskenované stránky z katalogu.
Elka

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní