Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Moderátor: Living

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Pát 11. Lis 2005 9:00:26

Takze sousedi, zajimalo by me jak je to s tema prasklinama? Zatim to na me pusobi, ze to proste jeste trochu sedne a nejake prskliny se objevi, ale staci lehce zasadrovat a zamalovat a je pokoj.
JE TO TAK?

A druha vec, u nas v byte se objevil pod francouzkym oknem vlhky flek (tak 30cm v prumeru). Okamzite me napadlo ze tam zatyka, ale podle dodavatele je to stavebni vlhkost. Pry uz se to resilo v predchozich etapach a staci vetrat.
JE TO TAK? :)

Dik
michal.franc zavinac gmail.com

Odeslatod kac v Pon 14. Lis 2005 9:53:41

Ahoj, takze zase moje postrehy presrokbydliciho:

Na praskliny jsme byli predem upozozneni a je to i dost logicky, stavba pred nastehovanim nepromrzla a seda si....takze na radu BPT jsme si nemalovali barevne a nechali to cca rok - praskliny se objevili, hlavne v rozich, taky se v rozich vysypaly spary na WC a v koupelne. Po roce nam na pozadani BPT poslalo opravare, ktery vsechny praskliny vyspravil specialnim tmelem a potrebne casti zdi premaloval...dalsi vyspravil spary a dalsi pretrel zabradli na balkonech. Pry investor vybral ekologickou:) vodou reditelnou barvu a ta proto nic nevydrzi....no aspon se utesuju tim, ze je ekologicka:)
Kazdopadne vsechno bez kecu opraveno. Opravari jsou strasne mily, uklidi po sobe a jeste podekuji! No ale abych jen nechvalila - strasne smrdi kourem:)
Po opravach zdi jsme si konecne barevne vymalovali, ale samozrejme pocitame s tim, ze se jeste tu a tam neco objevi...

Co se tyce vlhkosti, tak prvni zimu nam z oken vylozene cedilo a neustale jsem musela otirak kapky z parapetu, nekdy to i namocilo zed...ale pry je to opravdu tou vlhkosti ve zdech...tvrdili mi to i lidi mimo BPT. Zatim mam pocit, ze letos je to lepsi...no uvidime. Proste je potreba to utirat a vetrat, hlavne v koupelne po sprchovani a v kuchyni pri vareni. Ale vsechny mokry fleky byly opravdu jen zkondenzovana vlhkost. Je fakt, ze nas to napoprvy taky vydesilo, obzvlast, kdyz se objevil flek na strope v patre a taky ve zkosenych rozich u stresnich oken! Ale opravdu nezatyka.
Dalsi vec byl flek na strope v obyvaku pod koupelnou, to zatykalo za vanu, ale zase - do druheho dne priklusali, opravili, premalovali, uklidili, podekovali:)
kac

Odeslatod Hanule v Ned 18. Pro 2005 11:09:41

Jen jsem se chtěla pozeptat, jestli tu není někdo další, kdo by si pořídil byteček v Letňanech. Hlavně z Nýdecký, tam jsem si koupila byteček já, tak jestli tady třeba není nějakej novej soused:-). A na ty, kteří už bydlí bych měla dotázek - jak dlouho od předání klíčů jste se stěhovali? Jak Vám ty byty předávali? Museli jste ještě něco zařizovat (zapojení elektřiny, vodu a tak) nebo jste se rovnou stěhovali? Jedni známí se totiž stěhovali hned druhý den po předání klíčů, druzí ještě měsíc obíhali různý instituce, než se mohli nastěhovat, tak abych věděla, kdy s tím tak mám počítat.
A ještě bych chtěla poprosit Michala France (nebo kohokoliv jinýho, kdo o někom ví), jestli by nemohl poskytnout kontakt na toho člověka, co mu pomáhal přebírat byt a našel ty závady. Určitě by se někdo takový hodil, já vůbec nevím, po čem bych se tam měla dívat, kromě toho, jestli teče voda a zavírají se dveře. Moc děkuju.
Hanule

Odeslatod RadekV v Ned 18. Pro 2005 12:29:57

Jenom pár postřehů od lidí, co už bydlí, ale kupovali to přes realitku. To že realitka tvrdí, že barák např. v Malkovského, ale počítám, že to bude stejné i jinde, je po rekonstrukci, tak jim prostě nevěřte. Určitě! se vždy zeptejte majitele, v tomto případě to je BPT.

Typicky problém jsou stoupačky. Ty jsou sice v nástavbách nové, ale v domě pochopitelně nikoliv. Takže se jedna paní na schůzi vlastníků dost divila, že to tak není a že teď, když se bude dělat jejich výměna, tak nemůže zkousnout, že se kvůli tomu bude zvedat příspěvek do fondu oprav... (td)

Také topení elektrikou se někomu zdá drahý, přesné ceny neznám, bydlím ve "starém" bytě. Je to dáno tím, že ty výměníky tepla prostě nejsou na další byty dimenzovány...
RadekV

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Pon 02. Led 2006 13:14:31

Zdravim po delsi dobe nove obyvatele Letnan :)

Takze, nejprve si dovolim kratke shrnuti mych zkusenosti od posledniho prispevku.

Bydlime. Nejvetsim problemem bylo nakonec [bold]technicke prevzeti bytu[/bold] a dokopani stavaru aby vse odstranili. Mimochodem dodnes nemame tuhle vec vyrizenou, uz na ne pecu a jim nevadi ze ode me nemaji vse podepsane.

Neuzavrene tech. prevzeti ale neni prekazkou pro BPT aby vam [bold]byt (a klice) predali[/bold]. Je zajimalo pouze uhrazeni castky z hypotecniho uveru. Zde me prekvapilo, ze banka na tohle potrebuje taky asi tyden, ale potom to odeslo a protoze to slo v ramci stejne banky, druhy den jsme meli s pani Tlustakovou domluvenou schuzku na prevzeti a hned dlasi den jsme se stehovali.

[bold]Voda i elektrina[/bold] neni problem, pouze do 14 dnu je nutne zajit na PRE a prehlasit si pripojku a dohodnout se na zalohach. Tady poznamka - BPT nejspis uvadi v prevzeti spatne cislo odberneho mista, takze je nutne to na PRE doresit (ja byl v Jungmance) a predem si presne opsat cislo elektromeru.

Ohledne dalsich poplatku se ozvou ze SBD (sidli u hotelu Luna) a s nima jsem dohadoval [bold]ostatni platby[/bold] (voda uklid, opravy .. asi 1500kc na 3+kk - 2 osoby). K tomu tedy zminovanych 1000kc na elektrinu (za dva mesice mame 2100kWh v nizkem tarifu, takze to mozna bude pak i vic).

[bold]Pred nastehovanim[/bold] rozhodne doporucuju vymenit vlozku, prece jen ma klice od bytu na stavbe kdekdo, jinak se vam muze stat, ze vas v nedbalkach prekvapi ukrajinka s kostetem jako me :)

U stehovani je obrovsky problem ten zk..... maly [bold]vytah[/bold] se dvermi, v tom se vazne moc stehovat neda a desate patro .. no byl to horor - neoficielne vim ze se daji ty dvere odstavit, aby nemusely byt zavrene a vytah jezdil, ale jednoduche to neni.

Nedavno jsem si byl zaridit i [bold]parkovani[/bold] (papiry dostanete pri predani klicu, jen tam zajit) a tady celkem dobre. Parking hlidany a dokonce se nejedna ani o stani na strese, jak sem predpokladal kdyz je to zatim zadarmo :).

Ted uz me stve jen maly vytah (tak pro 1 osobu se zavazadly :) - nevim jak tohle resit jednou s kocarkem), mala vana (kdyz si chci natahnout nohy, tak sedim uz na vane) a nedostatek ulozneho prostoru - i kdyz zatim to neni kriticke, protoze z decaku mame "zasobovaci mistnost" :)

Obcas se jeste projevuje [bold]vlhkost[/bold], predevsim okna a parapety po ranu jsou toho dukazem, nicmene vetrame a otirame a vetsi problemy nejsou. Praskliny zatim prevazne v koupelne, ale to uz se resilo.

Uz je to dva mesice co bydlime, takze uz mame celkem zabydleno, jen vymyslime vestavnou skrin do loznice. Az budu mit cas, hodim odkaz na fotogalerii.

[bold]Hanule[/bold]> kontakt na naseho odbornika muzu dodat, to neni problem (ozvy se na muj email, ktery je ze anitspamovych duvodu kodovany ve jmene :) ), ale vzhledem k tomu ze neni z prahy, tak se prodrazilo cestovne, i kdyz porad to bylo levnejsi nez pozadavky jednoho mistniho odbornika, ktery si nevahal rict o 5000 za dve navstevy bytu. Ja sem hledal proste nekoho kdo dela stavebni dozory.

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Pon 02. Led 2006 13:34:15

Galerie s par fotkama
[url]http://www.michalfranc.com/letnany[/url]

Kvalita nic moc, foceno mojim prastarym 2MP Olympusem

Odeslatod Hanule v Pon 02. Led 2006 14:07:28

Michale, děkuju, jdu Vám napsat mail.

U nás se momentálně potýkáme s problémem nadstandardů, v podstatě tam z těch jejich standardů zůstanou akorát kliky u dveří, jenže se vším mají problém a na cenách se taky dohadujeme už tři měsíce. No, snad už to dořešíme a v únoru se budu stěhovat a pak taky přidám nějaký zkušenosti.
Dívala jsem se na Vaši fotogalerii (moc hezká kuchyň, bezkonkurenční je to kuře :D), už se docela těším do novýho, hlavně na ten výhled.
Hanule

Odeslatod Hanule v Pát 10. Úno 2006 17:18:56

Jen jsem se zase chtěla pozeptat, jestli se tu neobjevil někdo další z nástaveb, kdo už bydlí nebo se teprve chystá bydlet. Ozve se někdo? Díky.
Hanule

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design