Smaltové vs. nerezové hrnce

Moderátor: Living

Re: Smaltové vs. nerezové hrnce

Odeslatod Terkia v Čtv 15. Pro 2005 15:37:25

Tak já hlasuji jednoznačně pro nerez. Jediná nevýhoda je, že se musí hned utřít, ale žádná dřina, žádné leštění. U rodičů jsme měli smalt a už nikdy bych si ho nekoupila, nerez se mnohem líp udržuje (hlavně mytí přischlého) Ale současný smalt nemohu odsuzovat, třeba je to fakt lepší.
Terkia

Odeslatod pejsek v Pát 16. Pro 2005 6:56:39

Monico, prozkoumala jsem ty moje hrnce a vyrábí je Belis České Budějovice. Jmenují se Belis Gold a jdou i na sklokeramickou desku (aspoň to teda píšou na jejich dně). Ty vlastnosti mají stejné jako ty od Sfinxu, jen jsou ještě zdobené. Obrázek přikládám.
Přílohy
hrnce_belis_gold.jpg
image/jpeg
hrnce_belis_gold.jpg (24.29 KB) Zobrazeno 521 krát
pejsek

Odeslatod Akinorev v Pát 16. Pro 2005 9:35:02

Já mám Lagostinu - věděla jsem, že budu na vaření potřebovat 4 hrnce, víc bych neužila - a to vařím hodně a moc ráda. Taky proto jsem si koupila tuto značku. Je to nerez, silné dno a má to ještě nějaké vychytávky. Je to super značka, mě vyhovuje maximálně, na údržbu bezva a navíc vypadají fakt dobře. K tomu mám 2 pánve Ballarini, moc dlouho jsme je vybírali a myslím, že jsme vybrali dobře. Nic jiného bych už nechtěla. A peču v Emilovi (Henry). Jsou to všechno dražší věci, ale můžeš je dokupovat postupně a fakt to za to stojí.
Akinorev

Odeslatod HanaP v Pát 16. Pro 2005 10:12:14

Na hrnce od firmy Belis jsem se taky dívala, vyrábějí je i jen s černým povrchem, modrým vnitřkem, bez dekoru. Odradila mne ta vypouklá poklice, nezabírá moc místa, kdybych chtěla dát hrnec do lednice? Jinak se zatím nejvíc přiblížily mé představě. Dno - z venku má černo - stříbrný povrch, že?
HanaP

Odeslatod pejsek v Pát 16. Pro 2005 11:30:03

Spíš černozlatý. Ty pokličky jsou vypouklé, ale do ledničky se mi vydají ;)
pejsek

Odeslatod Vildap v Úte 24. Dub 2007 11:05:54

ZNAČKA : BELIS je SFINX -zjednodušeně řečeno . Bližší na stránkách firmy Belis. Sfinx jako takový se přestěhoval do Číny ..................................
Vildap

Odeslatod viu v Úte 24. Dub 2007 12:47:58

monico:
neodmítej hnusné utěrky a ber.
já je dostala taky (oranžovo-zelené a růžové :S) a vytáhla jsem je na děti.
nějaký flek od dětského jídla mi byl jedno, když byla hnusná, tak letěla . Ty pěkné (říkám jim za svobodna) mám pro jistotu pod postelí, ale tak za 2 roky je konečně vyndám .
viu

Odeslatod rybička v Úte 24. Dub 2007 15:22:12

tak toto vlakno nebudu ani cele procitat, hlasuju pro nerez. Mam nerezove, nejsou buhvijaka super znacka a jsem spokojena. Kdyz spadne, nic se neotluce, nemusim hlidat poklicky pred detma a podobne. S pripalovanim nemam problem, a kdyz, tak se nerez mnohem lepe cisti, protoze na nem muzu zabrat, se smaltem to povetsinou dopadne spatne. Vyrazene smaltovane nadobi jsem mela od mamky na kolejich, takze srovnavat muzu. Nasi vyrazovali smaltovane nadobi uz za totace, tenkrat byl nerez silene drahy, ale pouzivaji je dodnes, jsou prakticky neznicitelne.
Svym dceram (zadnou nemam) ani klukum nebudu do vybavy kupovat nic. Radsi at se rozhodnou sami, co budou pouzivat. Ja to v rodine taky vsem od urciteho veku rozmlouvala. A stejne ted pouzivame sileny kytickovy porcelan. A bohuzel jsou synkove sikovni a jeste nic se nerozbilo...

Jeste k nadobi - po velmi dobrych radach jsem si koupila litinovy pekac (vevnitr modry smalt, venku cerny) a vubec (opravdu vubec) ho nepouzivam. Je strasne tezky. Rozhdonete se radeji sami dle svych zkusenosti. Nakup litinove sady do vybavy pro mne by byly vyhozene penize oknem.
rybička

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design