Smaltové vs. nerezové hrnce

Moderátor: Living

Smaltové vs. nerezové hrnce

Odeslatod Monica v Stř 14. Pro 2005 8:10:24

Začínám s předstihem kupovat výbavu a nemohu se rozhodnout, jestli smaltované nebo nerezové hrnce. Nerezové se mi moc líbí, ale slyším na ně jenom samá negativa, že se špatně udržují, že se na nich pomalu vaří, ... Jaké máte zkušenosti vy? A které jsou podle Vás lepší? :S
Monica

Re: Smaltové vs. nerezové hrnce

Odeslatod esticka v Stř 14. Pro 2005 8:16:23

Já jsem po 20-ti letech pomalu vyměnila smalt za nerez a rozhodně nelituji. musím ho sice trochu přeleštit, když ho myju v ruce a ne v myčounovi, ale když koupíš kvalitní hrnce, které mají takové to sporo dno, spotřebuješ daleko méně energie a jídlo v nich vydrží o hodně déle teplé. Rozhodně bych si už smalt nekoupila....ale třeba má někdo jiný názor. A svým dvěma dcerám (17+19) začínám pomalu do výbavu rovněž kupovat jen kvalitní nerez nádobí. Náklady jsou sice větší, ale stojí to za to. (tu)
esticka

Odeslatod nadja v Stř 14. Pro 2005 8:34:48

Asi před 7 lety jsem také vyměnila smaltované nádobí za nerez.
Opravdu nemám důvod si na nic stěžovat, to, že ho musím po umytí
otřít mi nedělá žádnou vrásku na čele. A jak už výše psala Estička potřebuješ méně energie a jídlo vydrží déle teplé. A ještě něco, nemám myčku, do mé pidi kuchyňky se nevejde, při mytí smaltovaného jsem se něco nadrbala hnců, nerez jde mnohem lépe umýt a jídlo se v něm tolik nepřichytává.
nadja

Odeslatod pejsek v Stř 14. Pro 2005 8:56:03

Mám teď smaltované hrnce, které mají taky tlusté dno, takže fungují stejně jako nerezové a smalt je na nich hodně kvalitní, víc než po roce používání se ještě nikde neodřel. Zvrchu jsou černé a zevnitř modré, takže leštění opravdu netřeba (tu)

Jinak k tomu nakupování hrnců do výbavy. Nebojíte se, že jim, než se dcery vdají vyprší záruční lhůta a pokud se vyskytne nějaký problém, tak už nepůjdou reklamovat :S
pejsek

Odeslatod aljosa v Stř 14. Pro 2005 9:00:10

nemas co riesit- staci aby ti smaltovany hrniec spadol...alebo inak otlkol. to s nerezovym no problem, len sa neoplati kupovat tie s toho najtensieho plechu.
Ale panvica je asi lepsia titanova.
;)
aljosa

Odeslatod pejsek v Stř 14. Pro 2005 9:06:31

Já nevím, mě už párkrát nějaký hrnec nebo poklička spadla a pořád vypadají jako nové (méme pod linem beton). Dala bych ti sem odkaz, ale nikde na netu jsem tyhle hrnce nenašla. Vím jen, že je prodávají v Makru a celá sada stojí asi 3.000,-. Tím ti je ale nevnucuji ;), jen nemám ráda, když je někdo zavrhuje, jenom proto, že má zkušenost s těmi starými smalťáky.
pejsek

Odeslatod EvaBl v Stř 14. Pro 2005 9:22:34

Pejsku, máme stejné nádobí :), já ho mám na rozdíl od Tebe už strašně dlouho, možná 10 let - ty nejstarší, něco kratší dobu, jak to dokupuju, a jsem absolutně spokojená.Nic se nepřipaluje, výborně se udržují. Akorát mi odešla dřevěná ucha u pánve a lívanečníku, to spojení je blbě vymyšlené.
EvaBl

Odeslatod Betty v Stř 14. Pro 2005 9:50:10

Taky hlasuji pro cerne hrnce s modrym vnitrkem! Meli jsme je doma a ja o nich znovu uvazuju.
Nevite, jestli jsou vhodne na sklokeramickou desku?

Vybavu nekupujte! Radsi setrete penize, za ktere si mohou dcerky koupit, co se JIM bude libit a hodit do domacnosti. Nam se s byvalym partnerem stalo, ze jsme meli vsechno dvakrat (ja tu vybavu a on zil dlouho sam a rad varil, takze mel kompletne vybavenou kuchyn). A vybavove rucniky jsem uz davno vyhodila - nehodi se mi barevne do koupelny, taktez povleceni..
Betty

Další

Zpět na Bydlení a design