Nástavby Letňany-jak se bydlí?
Moderátor: Living
Nástavby Letňany-jak se bydlí?
nedávno jsem objevila tuhle diskusi, tak mě napadlo, že bych tu snad mohla najít někoho, kdo bydlí v některé z nástaveb v Letňanech. Uvažuju o koupi, tak jsem se chtěla zeptat, jak se vám bydlí, jak je slyšet hluk od sousedů, jak je to s topením, jaké jsou poplatky, jak jste spokojení s provedením, jak složité je vyjednání nadstandartů, jaké je jednání developera a lidí z Lexxusu a tak.
Nebo jestli je tu i někdo, kdo se teprve chystá bydlet, s kým bych se tu případně mohla pobavit o plánování:-).
Budu všem moc vděčná za jakýkoli postřehy, který mi k tomu napíšete. Děkuju.
Markéta
- Markytka
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
- Betty
- Příspěvky: 2014
- Registrován: Stř 23. Bře 2005 10:35:11
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
- Markytka
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
na ty kola jsem se ptala já a nikdo mi neodpověděl:(
Na Letňanech bydlíme rok a musím říct, že jsem moc spokojená. Provedení super, kdykoliv byl problém nebo závada, okamžitě a bez řečí přišli opravit...Nadstandart nemůžu soudit, máme všechno v základním provedení, kromě obložení kuch.koutu a to dopadlo moc dobře a bylo bez problémů. Hluk zespoda není žádný, od sousedů, pokud zrovna nemají kolaudační párty prakticky taky ne. Z topení jsem měla strach největší, ale teď přišlo vyúčtování a za 3+kk pro 2 lidi jsme se vešli v zimě do záloh za elektřinu 1500,- bez doplatku (topení+bojler+světlo...), ale musím říct, že jsme docela úsporná domácnost (fólie za topením, v zimě dlouhý kalhoty a mikina). Nevím o jakym bytečku přemýšlíš, ale jedinej problém, co vidim já je nedostatek úložnýho prostoru - ani sklep ani komora. Ten sklep mě nemrzí, ale s těma kolama je trochu problém. Určitě stojí investovat do žaluzií, hlavně pokud budete mít střešní okna. Kupodivu máme v bytě i chládek, ačkoliv nás všichni varovali, že vedro bude k nevydržení. Co se týče domu, máme novej výtah a jinak bylo nově vymalováno. Ale samozřejmě je vidět, že se jedná o starší dům....Jinak pokud bys chtěla víc info nebo se zajít mrknout, dej vědět na mail.
- kac
- Příspěvky: 64
- Registrován: Úte 19. Dub 2005 10:29:02
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
S tím úložným prostorem je to blbý, o tom jsem nepřemýšlela. Je ale fakt, že já na kolo moc nejsem, a na ostatní mi snad budou stačit normální skříně.(Kamarádka má ve svojí garsonce kola pověšený v chodbě na takových háčcích od stropu:-).) Jestli je to v pohodě, tak se asi zítra zajdu podívat do Lexxusu a půjdu do toho. Kdyžtak bych se pak ještě ozvala na mail, kdyby to nevadilo. Fakt moc děkuju:)
- Markytka
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
- kac
- Příspěvky: 64
- Registrován: Úte 19. Dub 2005 10:29:02
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
Kač: Taky jsem se bála, kolik se bude platit za to topení v zimě, ale 1500 není tak moc, navíc my budeme mít ještě o jeden pokoj míň. Byli jsme se podívat ve vzorovým bytě, ten vypadal hezky, tak jestli si na provedení těch bytů dají záležet stejně jako na tomhle, tak to bude bezva. Jsem ráda, že je tu někdo, kdo může říct, že se bydlí dobře, pořád jsem si nějak nebyla jistá, jestli to byla dobrá volba. Teď už věřím, že jo.
- Hanule
Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?
Komunikace s [bold]Lexxus[/bold]em by se jiste dala vylepsit, rozhodne se neda spolehat na to, ze se o vas bude nekdo starat. Kdybych se tam parkrat aktivne nestavil, tak nemam informace o poplatcich, dodatek smlouvy ohledne bonusoveho parkovani ...
Kdyz se vyskytnou nesrovnalosti ve smlouvach ohledne vnitrniho vybaveni dostavam jen odpovedi typu "NEVIM CO S TIM" (kdo to ma teda vedet).
Jeste zavzpominam na uvod nasi spoluprace, kdy nebyl vzorovy byt. Nechtelo se mi platit nevratny rezervacni poplatek dokud neco neuvidim, byl sem ujisten ze muzeme podepsat rezervacni smlouvu, ale ze na zaplaceni poplatku se zase tak nespecha. Po podposu rezervacnim smlouvy samozrejme nastala zmena a poplatek musel byt uhrazen hned. Vzorovy byt, ktery mel byt do 14 dnu pristupny, sem nakonec mel moznost videt az po mesici a pul.
[bold]Hyposervis[/bold] - zde se mi to zkraje zdalo vyborne, pani nam pomohla vybrat banku kde nebude vadit nejiste zamestnani jednoho z zadatelu (smlouva na dobu urcitou). Jednalo se o [bold]Raiffeisenbank[/bold], u niz nemam ucet, ale to pry neni zas tak nutny, ze kdyz se clovek nenecha prekecat, ze povoli. Jak asi cekate, v RB nikdo nepovolil, takze mam dalsi ucet, ktery podle me slouzi jen k tomu abych mohl platit dalsi polatky navic. Jeste ke vsemu musim vsechno vyrizovat na pobocce Budejovicka, kde to mam dost z ruky.
Mezitim jsem dvakrat navstivil primo nas byt, pan ktery mel na starosti klientske zmeny (povereny asi [bold]BPT[/bold] nebo stavitelem, porad nevim) se moc nebranil a tak zamereni kvuli kuchyni probehlo bez problemu. Na zvedave otazky odpovida sice dost podrazdene, ale docela to zvladam filtrovat.
V dalsi fazi je nutne resit [bold]pojisteni[/bold]. U me je nutne i zivotni pojisteni, nastesti mam jedno uzavrene a banka ho bude akceptovat, pokud se provede vinkulace. Dale je nutne pojisteni nemovitosti. V teto chvili se meni clovek v Hyposervisu, nasi "pani" nahracuje "nova pani", ktera je do telefonu natolik zmatena, ze mi trva dost dlouho nez vubec pochopim kdo je a co mi chce. Jeji nabidku na zivotni pojisteni zdvorile odmitnu, vystetlim ze mam uz svoje, zbyva tedy jen nemovitost, tu posleze uzavru primo v Hyposervisu. Mezitim mi znovu vola Hyposervis s nabidkou zivotniho pojisteni, odmitam, vysvetluju. Na nemovitost si vyberu Allianz, protoze maji dobre zkusenosti s rychlym provedenim vinkulace. Nakonec rychle nejde nic, protoze nekdo zjisti ze neni k dispozici zastavni smlouva. Nasleduje telefon z RBank, ze si mam uzavrit zivotni pojisteni. Pripadam si ze jsem obet nejapnych zertu.
To uz ale zacinaji prosakovat zpravy o tom, ze jsou problemy s [bold]technickym predanim[/bold] bytu, podari se mi pohovorit s nekolika lidmi, kteri potvrzuji ze zavad je nezvykle mnoho, abych nepodcenil technicke predani bytu. Nepodcenim a prijdu na predani s odbornikem, ktery dela stavebni dozory. Za dodavetele se ucastni onen mirne nevrly pan, ktery pomerne bez problemu zapisuje zjistenych 25 zavad !!! Zda se ze najmuti odbornika se mi vyplatilo, osobne bych si asi nevsiml, ze parapet na balkone je v protispadu, takze po desti tam bude stat voda, ze podlaha v koupelne je kriva (nejakych 1 cm na 2 metrech), takze pripadna voda bude stat v miste pod prackou, ze v loznici je tak kriva sadrokartonova pricka (snad 2cm vyboulenina) ze planovana skrin by se asi moc prirazit ke zdi nedala.
Na muj popud provedeme i premereni plochy bytu. K tomu me vedl fakt, ze ve smlouve je uvedena plocha obyvaciho pokoje 26,2m2 presto ze ve stavebnim projektu ma ona mistnost rozmer 5*5 metru. V celem byte pak cini rozdil 1,6m2 oproti smlouve, jenze koho by pri podpisu napadlo ze povolena odchylka 5% rozhodne neni tak zanedbatelna jak by se mohlo zdat (dela to asi 3,5m2).
Ted prichazi opet Lexxus s [bold]podpisem kupni smlouvy[/bold] (doposud pouze smlouva o smlouve budouci). Protoze zavad je tolik, dohodneme se na doplneni smlouvy o bod, ktery mi umoznuje odstupit od smlouvy v pripade, ze nebudou odstraneny zavade sepsane v protokolu pri technickem predani. Onen protokol ktery mam v ruce se mi ale nezda, proto se spojim s panem pres klientske zmeny abychom to alespon oba podepsaly. Dozvidam se ze pan uz tu nepracuje (uz chapu proc rikal neco ve smyslu "me je to jedno", kdyz byl ten den v praci naposledy). Jeho nastupce je celkem v pohode, takze dnes jsme protokol citelne napsali a podepsali.
Lexxus me dnes kontaktuje s tim, ze clanek o odstoupeni nebyl schvalen pravniky. Takze sitace je takova, ze bud podepisu smlouvu a tim ztratim jedinou paku na dodavatele (totiz ze nema jeste vse zapalaceno), nebo budu cekat, pak se ale opet prodluzuje termin predani klicu (ty samo nedostanu dokud to nezaplatim a bance bude chvili vyrizeni cerpani uveru trvat).
Takze v puvodne slibovanem zari byldet urcite nebudu, ted se stahuji mracna i nad rijnem, jaky ze to byl posledni termin k predani dle smlouvy? Prosinec?
Celkem si rikam, ze je to dokonale funkcni celek s jedinym cilem - dostat zakaznika do co nejhorsi pozice. V projektu figuruje nekolik stran, Lexxus jako dealer, Hyposervis jako pomoc pri hypotece, banka, stavitel, investor .. a jeste projektanti. [bold]Mnozstvi stran ma za ucel poskytnout manevrovaci prostor, neboli vzdycky se najde nekdo na koho muze problem hodit[/bold], napr:
- ten vytah je silene maly, v tom se neda nic stehovat
** mate pravdu, za to muze investor, setri
- metry nesouhlasi se smlouvou
** za to muze Lexxus, co je ve smlouve, ja mam v projektu 5*5
- proc je ve smlouve elektrokotel, kdyz v byte jsou primotopy
** podklady dodal primo investor, asi to zmenil, je to s nima hrozny
- proc je ve smlouve elektrokotel, kdyz v byte jsou primotopy
** za to muze Lexxus, jsou s nima problemy
- co ta vyboulenina na zdi?
** projektanti sou magori, cela instalace v tak uzky zdi, pak se to tam ma vejit
- Co ta kriva dlazba?
** ty stavari, clovek aby byl jim byl porad za zadkem
- Proc neni jeste to pojisteni nemovitosti?
** Banka nam nedodala zastavni smlouvy
- Proc nejsou zastavni smlouvy?
** Hyposervis nedodal vypis z katastru
atd ...
Cely tento system je doveden k naproste dokonalosti fluktuuaci, takze se da jeste tvrdit, ze kolega to spatne predal.
Mam jen smulu, nebo je to realita realitniho trhu?
- Michal Franc michal.franc zavinac gma
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníků
Odkazy na sociální sítě