jak zabránit psovi ve štěkání?

Moderátor: Living

Re: jak zabránit psovi ve štěkání?

Odeslatod Beta v Úte 12. Črc 2005 7:51:56

Ahoj,
Lajko taky souhlasím s ostatními, zkusit se podívat po jiném bytě. Jenže myslím, že to už vás asi taky napadlo a asi to nejde, že? No nicméně držím moc palců.

Tak jsem včera přišla domů a zase štěkala. Haf haf a minuta ticho a znova. Ach jo. Nejhorší je, že se jí to vyplatí, protože já prostě domů nakonec vždycky přijdu. Tak jsem ji nijak bouřlivě nevítala, jen jsem ji zklidnila a vítali jsme se až potom. Ověřuji si ale, že opravdu štěká jen než příjdu domů. Otázka je jak dlouho před tím začne? Zkusím si někde vypůjčit kameru a nahrát si ji.
Jinak jsem připravená se před sousedkou nedat. Zatím si stěžuje jen ta jedna, myslím, že ostatní ani neví, že pes štěká. Maximálně ještě jedni důchodci. Ostaní chodí do práce a mohou ji slyšet jen když přijdou dříve než já. Tak doufám, že je nějak nezlanaří. Na rozdíl od mnohých z Vás je ten byt díky bohu náš vlastní, to je velká výhoda, aspoň neskončíme na ulici.
Zkusím najít nějaké svoje staré oblečení do pelechu a koupit ji nějakou hračku. Jenže ona si nikdy sama nehrála. O víkendech budeme víc pilovat to krátkodobé odcházení. Myslím si ale, že to moc nepomůže. ona to všechno uměla a dělala. Teď už ji ale nebaví čekat. Začala hárat a víte, co to s některými fenami dělá. (td)

děkuju za podporu a posílám ji dál i ostatním a kdybyste měl někdo ještě nějaké zkušenosti a rady co zkusit, budu ráda.
Beta

Odeslatod Betty v Úte 12. Črc 2005 8:10:06

Co se tyka této diskuze, tak jsem dost rozpolcena

1) Miluju pejsky, driv jsem jednoho mela (nastesti nestekal) a dost me kdysi pobavil soused, ktery tvrdil, ze ten nas cele dopoledne prosteka. Vtip byl v tom, ze pes chodil s ex manzelem do prace a ani jednou nebyl pres den sam v byte. Pro pejsky a pejskare mam, myslim, velke pochopeni.

ALE

2) Pred par mesici si poridili sousedi do predzahradky v nasem vnitrobloku stene vlcaka. To nejdriv celou noc proknucelo (normalne se u toho spat dalo, ale mne to trhalo srdce). Pak stene zjistilo, ze umi stekat a nastaly bezesne noci. Ted uz si pejsek zvykl a steka "jen" pres den. Pracuji doma, pocitac mam u okna a ten stekavy zvuk me zacina dost nervovat, u otevreneho okna uz nevydrzim a v tricetistupnovem vedru tu sedim zabednena. Vim, ze ten pes za to nemuze, snazim se s tim bojovat a rikam si, ze je tam chudacek cely den sam, ale dost dobre nevim, jak dlouho to jeste vydrzim, nez pujdu ty lidi pozadat, aby se stekanim neco udelali (a to moc dobre vim, ze s tim de facto nic udelat nemuzou). Navic mi vadi, ze tam ten pes nema ani kotec, proste se pohybuje v prostoru predzahradky, na kterou prazi odpoledne slunicko.

A to mam jako psi fanousek prah tolerance dost vysoky, HYP nadaval uz pri prvni noci, kdy ho pejsek budil, ja jsem vedela, ze psi miminko place a vynucuje si pozornost panicku.
Betty

Odeslatod barbora v Úte 12. Črc 2005 8:39:40

Betty, to musí být teda hodně nepříjemné, když se na to štěkání člověk zaměří a ví, že i když je pes chvíli ticho, za chvíli to přijde a štěkne, a když se u toho musí pracovat... Úplně tě Chápu, že to leze na nervy. Těžko říct, jak bych to prožívala já. Asi těžko.
Ty ale možná popisuješ trochu jinou situaci, než jakou zažívají jiní. Jedna věc je, když se to už nedá vydržet, ovšem druhá věc je, když štěknutí psa poslouží jako záminka. Nechci se zastávat Bety nebo sebe či kohokoli jiného. Ale každý má jiný práh tolerance.
V paneláku pod námi je jezevčice, mladá holka, která okamžitě vyletí na balkon a vyštěkává skoro na každého, kdo projde rychlejší chůzí okolo. Zajímavé je, že je to také dost slyšet, má balkon naproti našemu, ale to mým sousedům pode mnou, kteří nesnášejí mého psa (nebo mě?) nevadí. Jak je to možné? Jde jim o hluk jako takový nebo jenom o hluk, který vzniká v našem domě, potažmo v mém bytě, a je nesrovnatelně menší než od té jezevčice? Nerozumím tomu. Nikdy jsem okolní zvuky nevnímala, ale když jsem slyšela narážky na svého psa, tak mne to přinutilo vnímat je jinak a došla jsem k závěru, že jsou to často jen a jen záminky. Okolo je tolik zdrojů hluku, tolik psů v zahradách domů, co štěkají... Ale na ně si soused netroufne.
Beto, nevěř moc tomu, že to vadí jedné sousedce a tím to skončí. Neskončí. Jednou jsem odcházela z bytu v půl deváté ráno, pes štěkal (zklidní se často do dvou, tří minut, často než sejdu po schodech z druhého patra) a soused pode mnou na chodbě vyřvával, že kdyby mohl, tak toho parchanta nakope, až by mu uletěla hlava. Nemusím ti popisovat, jak mi bylo. Zle a úzko. Myslím, že o mě nevěděl, stála jsem na chodbě o patro výš. Stěžoval si sousedovi, který zrovna procházel okolo, a ten souhlasně pokyvoval, ačkoli bydlí nahoře, takže to slyšet nemůže. Ukaž mi někoho, kdo řekne: ale, sousede, jste nějaký nervozní, vždyť ten pes zas tak moc neštěká... Ne, ti lidé se velice rádi přidají a za chvíli se toho chytí i ostatní.
Chraňbůh ti nechci kazit náladu a přidělávat starosti, to mi věř, ale nečekej, že se to spraví. Myslím, že jsem si to nechala přerůst přes hlavu. Paradoxní je, že když soused není doma, tak jeho dvacetiletá dcera pustí muziku tak nahlas, že mi rezonují hrnky v poličce. To ale asi nikomu nevadí... Mám sto chutí tomu hulvátovi říct, ať si nejprve uklidí před vlastním prahem, ale on je tak zbabělý, že mi to nikdy neřekl do očí... Jen si stěžuje okolo a šíří pomluvy.
No, nějak jsem se rozepsala. Asi je to tím, že nelezu po baráku a na nikoho si nestěžuju a přitom bych mohla, třeba na ten radnál pod námi, který se často rozléhá i pozdě v noci. Možná jsem zbabělá, možná vím, že tyhle žabomyší války nikam nevedou.
Netrap se věcmi, které nemůžeš změnit. I když vím, že to člověku absolutně nepřidá, takováhle situace. Těžko radit, co dělat. Být tebou, tak bych tu kameru snad ani nepoužívala. Co když nedej bože zjistíš, že fenka opravdu poštěkává celý den? Snad ji, proboha, nedáš pryč... Vždyť je jí už čtrnáct let...
Mně když je blbě, tak si říkám, že sousedovi řeknu, ať je rád, že mám psa a ne kohouta. Ten by kokrhal už ve čtyři ráno :D
Ale taky je mi jasné, že to nikdy nepovím, protože pantáta pod námi holt nemá smysl pro humor. Škoda. Hned by se žilo líp ;)
Barbora
barbora

Odeslatod Betty v Úte 12. Črc 2005 8:48:48

Barboro, ten vas soused je peknej hulvat a nemuzu ho nazvat jinak nez debil. Hlavne si nenechej vsugerovat, ze mas problem ty. Ma ho on, protoze se nedokaze ovladnout a musi se vulgarne vybit nadavkami. Takovi lide maji velmi spatny zivot.
Betty

Odeslatod barbora v Úte 12. Črc 2005 9:07:16

Betty, dík za podporu. Pomáhá. Měla jsem dny, kdy jsem se rozklepala, než jsem ráno vyšla z bytu, oddalovala jsem to. Pak úprk po chodbě. A on možná o tom ani nevěděl, byl (zrovna) v pohodě a klídku. Kdyby řekl, že jsem kráva, tak mi to snad tolik nevadí jako když vykládá sousedům, že by tomu parchantovi (psovi) ukopl hlavu...
Co s těmi lidmi zmůžeš? Má máslo na hlavě, dbá na klid a pořádek, a jen co zvedne kotvy, tak toho jeho dcera zneužije a ohulí svou aparaturu na plné pecky, vůbec ji nezajímá, že pod ní bydlí stará babka, je naprosto bezohledná. Možná to patří k jejímu bezstarostnému věku, k jejímu mládí. Nevím. Babka samozřejmě mlčí... Je stará, bojí se.
Taky jsem si myslela, přesně jak psala, tuším, j.a.n.i.s, že když si já nebudu nikoho všímat a půjdu si svou cestou, nebudu s nikým na chodbě drbat a bavit se o blbostech, že budu mít pokoj. Opak je pravdou. Možná, že kdybych pomlouvala s jinými jiné, tak mám dnes klid a "vozili" bychom se třeba po někom, kdo dupe nebo se vrací z hospody ožralý tak, že jen hluchý by to přeslechl.
Ale to je opravdu spíš do příspěvku o sousedech, který tu někdo založil, ať se nám tu nevytratí ti naši (či naopak sousedovi) psi :)
Barbora
barbora

Odeslatod Věra v Úte 12. Črc 2005 9:13:39

Jak už jsem včera psala bydlím také v paneláku, mám velkého psa. Jeho štěkot není takové poˇnafávání, ale opravdu hluboký štěkot. V paneláku se linou zvuky z patra do patra. Sousedé pode mojí ložnicí mají dětský pokoj, takže když děti zapláčou, tak jako by plakaly u mě v ložnici. Mají dvě, čtyři roky jsem se pořádně nevyspala, protože plakaly celou noc. Doporučovala jsem sousedům , aby je zmlátily že přestanou??? Nebo jim snad vyhrožovala, že jim rozkopu hlavičky?? My se navzájem zatím tolerujeme, ona mě když pes občas štěká a a já její plačící děti.
Nad námi zase bydlí rodina, která měla jezevčíka a dva synky. Když rodiče odjkeli na víkend a psa nechali na starost hošanům, kteří na celý víkend zmizeli a s pejskem si nedělali hlavu, tak pejsek provyl celý víkend! Byla jsem naštvaná na psa. Ne, ale ty kluky bych za takovéhle týrání nakopala.

To Beta - ono je možné, že až bys dala např. pejska pryč, tak by sousedce zase vadila tvá dcera nebo, že je slyšet např. tvůj kašel a za chvilku,by jí mohlo vadit,že dýcháš stejný vzduch jako ona.
Pro pejska to byla velká změna z domku do paneláku, navíc přišla o páníčka (i když nevím, jaký tvůj bývalý měl k pejskovi vztah, ale u nás to tak bylo - jsem ve stejné situaci).
Obávám se, že ve 14 letech psa novým kouskům nenaučíš. Spíš to chce být trpělivá, nenadávat mu - vždyť on štěkotem "mluví", on neví že dělá něco "nesprávného".
Zkusila jsi mu pustit potichu rádio? Někdy to tak dělávám, aby se necítil sám.

Držte mi palce. Jdu domů - dnes už jsem tam byla v poledne poslechnout si a bylo ticho. Uvidím teď. Jsem taková hloupá povaha, že se bojím, jako kdybych šla do jámy lvové - NE ty se nemáš čeho bát! Ty jdeš domů! Do svého bytu, ve kterém platíš nájem.........ty jsi NIC neprovedla!!!!!!
Zkus s bábou mluvit asertivně, vím jak je to nepříjmené, co zkusit jí vyslechnout, usmát se, a říct, ano vím,je to pro vás nepříjemné, ale to víte, lidi mluví, děti pláčou a psi občas štěkají a jít dál. Když dáš najevo strach , tak na tebe bude číhat, bude tě slovně napadat, nadávat ti......
Taky mě napadlo, jestli bába třeba nechodí kolem vašich dveří, pejsek hlídá a štěká, nebo jestli ho nějak nedráždí. Lidi dokážou ledacos.

Z jakého města jsi?
Věra

Odeslatod Věra v Úte 12. Črc 2005 9:17:47

A tak se mi poařilo spojit Betu a Barboru. Omlouvám se. :-)))))))) ale snad je pk pochopení co jsem tím chtěla říct.
Věra

Odeslatod Saryk v Úte 12. Črc 2005 9:36:34

Barboro,
měla jsi na souseda houknout, že by se pak divil, co by se stalo s hlavou jemu. Byl by překvapený a dal by pokoj. Na hrubý pytel..... Fakt to zabírá. Já, když něco takového slyším, tak se mi úplně zatmí před očima a už to jede... Můžu s jistotou potvrdit, že mi nikdo nepočmáral dveře, neotrávil psa a ani nepropíchal gumy u auta. Oni lidi zjistí, že se nedám, a mám klid. Vážně.
Zkus si zvuky v bytě nějak nahrát, stálo by to za to.
Saryk

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní a volná diskuze