Právní poradna na diskusním foru

Moderátor: Living

Re: Právní poradna na diskusním foru

Odeslatod Adinanda v Čtv 11. Zář 2014 9:31:33

Dobrý den, za jak dlouho se dá prodat zděděný byt? děkuji
Uživatelský avatar
Adinanda
 
Příspěvky: 29
Registrován: Čtv 11. Zář 2014 8:49:31
Bydliště: na jihu ČR

Re: Právní poradna na diskusním foru

Odeslatod pravo v Úte 02. Pro 2014 10:01:29

Krásný den přeji,

tuhle poradnu na zdejším fóru vítám, je to věc, která zde chyběla. Snažil jsem se vždy svými dobře míněnými radami uživatelům poradit v jednotlivých tématech, ale takto je to lepší, to bude na jednom místě. Určitě,jako kvalifikovaný odborník, pokud mohu a pokud nejste proti, poradím, jak nejlépe budu umět.
Děkuji za důvěru.
JUDr. Antonín Stollwerck
pravo
 
Příspěvky: 13
Registrován: Pon 30. Led 2012 10:53:22

Re: Právní poradna na diskusním foru

Odeslatod Adinanda v Úte 09. Pro 2014 16:13:42

Využívám Vaší nabídky prosím o radu. Příbuzná má 2 dětí ve věku 4 a 8 let. Před mateřskou pracovala střídavé směny. Jsou to směny, kdy se pracovníci překrývají ve třech různých dobách nástupu do práce. Nejdřív je nástup v 5 ráno,později v 7 h a poslední je v 10,30 . Při této poslední směně pracuje do 19h a tudíž se nemůže postarat o děti-je sama. Rovněž při směně od 5h nemůže odvést děti do školy a školky. Tuším že existuje nějaký paragraf, který matkám umožnuje dostat vyhovující směnu, je možné se třeba domoci i soudně, nebo jí mohou dát výpověd´? Děkuji
Uživatelský avatar
Adinanda
 
Příspěvky: 29
Registrován: Čtv 11. Zář 2014 8:49:31
Bydliště: na jihu ČR

Re: Právní poradna na diskusním foru

Odeslatod pravo v Pát 12. Pro 2014 13:22:43

Adinanda napsal:Využívám Vaší nabídky prosím o radu. Příbuzná má 2 dětí ve věku 4 a 8 let. Před mateřskou pracovala střídavé směny. Jsou to směny, kdy se pracovníci překrývají ve třech různých dobách nástupu do práce. Nejdřív je nástup v 5 ráno,později v 7 h a poslední je v 10,30 . Při této poslední směně pracuje do 19h a tudíž se nemůže postarat o děti-je sama. Rovněž při směně od 5h nemůže odvést děti do školy a školky. Tuším že existuje nějaký paragraf, který matkám umožnuje dostat vyhovující směnu, je možné se třeba domoci i soudně, nebo jí mohou dát výpověd´? Děkuji

Bohužel, naše zákony na tyto případy matek samoživitelek, které musí pracovat na směny, nepamatují. Je to pouze na dobré vůli zaměstnavatele, jestli jí směny nastaví tak, aby jí vyhovovali.
Řešením je najít si jinou práci, nebo mít další dítě, se kterým byste byla doma a nemusela chodit do práce. Ať se informuje na České správě sociálního zabezpečení, jaké dávky může čerpat. Možná se nakonec bude mít lépe, než kdyby chodila do práce. Případy z praxe hovoří jasně.
S pozdravem
JUDr. Antonín Stollwerck
pravo
 
Příspěvky: 13
Registrován: Pon 30. Led 2012 10:53:22

Re: Právní poradna na diskusním foru

Odeslatod Adinanda v Pát 12. Pro 2014 16:11:46

Děkuji za odpověd´, už jsem zjistila č. §241. Ale máte pravdu, příklady z praxe....
Uživatelský avatar
Adinanda
 
Příspěvky: 29
Registrován: Čtv 11. Zář 2014 8:49:31
Bydliště: na jihu ČR

Předchozí

Zpět na Living.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist