Zmijovec - kde se dá koupit?

Moderátor: Living

Re: Zmijovec - kde se dá koupit?

Odeslatod MONIKA v Čtv 14. Dub 2005 8:04:22

IRS,JÁ ZNÁM ZMIJOVEC TAKÉ JAKO POKOJOVOU KYTKU. MAMKA HO VŽDY PĚSTOVALA. A MAMKA TU UŽ NENÍ A ZMIJOVEC SE NĚKDE ZTRATIL. ALE MÁŠ PRAVDU VENKU TO JISTĚ JE PRAKTIČTĚJŠÍ. DÁVÁŠ CIBULI PŘÍMO DO ZÁHONU NEBO PŘEDPĚSTOVÁVÁŠ DOMA??
MONIKA

Odeslatod Yarrae v Čtv 14. Dub 2005 9:15:08

Skoda ze nemam zahradku, na balkone smerem na jih by asi pestovat nesel :(
Yarrae

Odeslatod Lotta v Čtv 14. Dub 2005 9:20:07

Iris,
počula som už o pestovaní vonku, by ma zaujímalo, kedy ho sadíš von a kedy potom kvitne?

Lotta

Odeslatod kackac v Čtv 14. Dub 2005 15:08:08

Tak to mám tedy zmijovec? To jsou věci. Asi před třemy roky jsem dostala od kamarádky cibulku čehosi, ať to prý zjara zasadím a uvidím. No viděla jsem, vyrostl mi pidistromek asi 10cm a na podzim mi to umřelo. Vypadal jako miniaturní forma těch vašich na fotkách. A tak to teď dělám každý rok. Mám ho v pidikvětináčku a vloni měl asi 15cm. Je to ono? A to mi někdy pokvete? Mám to tedy přesadit do většího a hnojit? A jak ten květ vypadá? Díky moc.
kackac

Odeslatod Iris v Čtv 14. Dub 2005 16:05:04

Ahojky vsichni, asi tak v kvetnu (aby uz bylo teplo) davame ven rovnou hlizy, ktere v te dobe uz rasi nebo zacinaji kvest (i bez zeminy, nechavame je tak v truhlicich pres zimu), nic vedome nepredpestovavame. Kdyz kvet odkvete, zacne se tvorit novy stvol s listem. Jinak zmijovce zacinaji kvest az kdyz je hliza velika asi jako pesticka a cim vetsi je hliza, tim vetsi je kvet.
Yarrae, myslim, ze ten jizni balkon nebude vadit. Vzhledem k tomu, ze to jsou tropicke roztliny, tak to zvladnou. U nas byly i na velmi slunnem miste a nic se jim nestalo.
Iris

Odeslatod Alena Vlčková v Pát 15. Dub 2005 9:53:57

Prosím, prosím, nevím, jak je tato nabídka stará, ale sháním se dlouho po dárci cibulky. Vím, že je už asi pokročilé jaro a zmijovej vyrašil, ale přece jenom, zkuste mi odepsat. Děkuji Alena
Alena Vlčková

Odeslatod Maja v Pát 15. Dub 2005 10:58:21

Ahoj moja, fakt už je pozde všetky vyrašili musíš počkať do jesene. Ozvi sa na môj mail, dcéra robí v Česku tak by ti to zobrala. Ahoj
Maja

Odeslatod viktor v Stř 26. Říj 2005 14:10:51

Ak este chcete ten zmijovec napiste mi, nejaky vam dam. muranskyv@pobox.sk
viktor

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní