Zmijovec - kde se dá koupit?

Moderátor: Living

Re: Zmijovec - kde se dá koupit?

Odeslatod Lotta v Pon 11. Dub 2005 7:48:25

Zmijovce sa nám tiež vytrvalo množia a môžem Ti jeden darovať. Si z Bratislavy? Bývam kúsok od BA a v BA pracujem, dá sa dohodnúť.
Lotta

Odeslatod Adika v Pon 11. Dub 2005 10:02:56

Jak tedy postupovat, ať vykvete? :S Hlíza je velká, špičku má, ale dočkám se vždy jen palmy, bez květů. Co dělám špatně? Zalévat hodně nebo málo? :S
Adika

Odeslatod Maja v Pon 11. Dub 2005 13:10:09

Ahoj Adika,

pestujem zmijovec už 9 rok, kvitol za ten čas aspoň 4x. Kolegyňa od svojej známej doniesla hľuzku malého jablčka. Niekedy v 80 tich rokoch tento kvietok bol propagovaný v nejakom čs. časopise už si nespomínam. A tak sa mi zapáčil že som vždy o ňom hovorila. Bolo to v 96 keď ho kolegyňa doniesla a odvtedy pravidelne zapúšťa zelenú hmotu a striedavo oblačno kvitne, podľa toho akú kvalitnú zeminu sa nám podarí zabezpečiť. Priložím súbor kde je všetko popísané a naše skúsenosti. Aj tento rok kvitol a na to že hľuza mala obvod 54 cm nemáme v práci dobré podmienky pretože sme sa presťahovali, takže nám treba svetelný tok vysledovať - nemal očakávaný kvet , myslela som že bude priemere 75 cm ale sklamala som sa bolo to len 64 cm.
Maja

Odeslatod Maja v Pon 11. Dub 2005 13:12:30

Ahoj Adika,

pestujem zmijovec už 9 rok, kvitol za ten čas aspoň 4x. Kolegyňa od svojej známej doniesla hľuzku malého jablčka. Niekedy v 80 tich rokoch tento kvietok bol propagovaný v nejakom čs. časopise už si nespomínam. A tak sa mi zapáčil že som vždy o ňom hovorila. Bolo to v 96 keď ho kolegyňa doniesla a odvtedy pravidelne zapúšťa zelenú hmotu a striedavo oblačno kvitne, podľa toho akú kvalitnú zeminu sa nám podarí zabezpečiť. Priložím súbor kde je všetko popísané a naše skúsenosti. Aj tento rok kvitol a na to že hľuza mala obvod 54 cm nemáme v práci dobré podmienky pretože sme sa presťahovali, takže nám treba svetelný tok vysledovať - nemal očakávaný kvet , myslela som že bude priemere 75 cm ale sklamala som sa bolo to len 64 cm.
Nepodarilo sa mi priložiť súbor lebo je vo formate doc a tu chcu na priloženie obrazové, takže ked na môj mail pošles svoj môžem ti poslať pestovateľský postup. Držím palceky Maja
Maja

Odeslatod Milan v Pon 11. Dub 2005 15:59:28

Zmijovec, jelikož vytváří velkou zelenou hmotu, potřebuje každoročně velmi výživnou půdu a i tak ještě hnojit převážně dusíkatým hnojivem. Aby vykvetl potřebuje mít váhu nejméně 500 g a ještě(nemám ověřené) má být přezimován při teplotě 12-15°C.
Milan

Odeslatod Lotta v Stř 13. Dub 2005 7:36:40

Yarrae: nechcem sa vnucovat, ale máš teda záujem o jedného zmijovca? ;)
Lotta

Odeslatod Yarrae - SR v Stř 13. Dub 2005 19:44:10

Lotta: Strasne moc !!! :D Nevim, proc se mi stale zobrazovaly tri odkazy v tomto fore... asi jsem totalne pidlovoka :(

Bydlim v BA, kdyby jsi mohla jednoho postradat, byla bych Ti moc vdecna. Muzu i vymenit za nejakou jinou kyticku, jestli mas zajem !

Zmijovec strasne dlouho schanim a zatim nikde nic :(
Yarrae - SR

Odeslatod Iris v Čtv 14. Dub 2005 8:01:57

My je take mame, ale prekvapilo me, ze je vsichni pestujete doma. My davame hlizy na jare na zahradu a na podzim je zase vyndame a dame do sklepa prezimovat. Navic se vyhnete tomu zapachu. Nam kvetou kazdy rok a to se o ne na zahrade temer nestarame.
Iris

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní