Zmijovec - kde se dá koupit?

Moderátor: Living

Zmijovec - kde se dá koupit?

Odeslatod Yarrae - SK v Pát 08. Dub 2005 16:46:35

Nevíte někdo, kde se dá koupit cibulka zmijovce? Bydlím V SR a zatím se mi jí nepodařilo nikde sehnat, ale klidne si pro ni dojedu i do ČR. Ztratila se mi při stěhování a srdce se mi pro ni krvácí

Děkuju moc :)
Yarrae - SK

Re: Zmijovec - kde se dá koupit?

Odeslatod tilka v Pát 08. Dub 2005 16:50:48

Jednou jsem viděla v OBi, dnes tam jedu, tak to zkouknu. Ty jsi ale dobrý/á/ masochista. Nám když kdysi zmijovec rozkvetl, mysleli jsme, že náme v obýváku několid týdnů chcíplou krávu. To byl strašný zápach. Ale rostlina je to krásná. Jen nesmí kvést.
tilka

Odeslatod Yarrae - SK v Pát 08. Dub 2005 16:54:06

Masochistka jsem , ale i tak jsem se dočetla, že se ten květ dá hned po vykvetení odstřihnout :) mela jsem ho tri roky a nez mi zacal kvest tak se ztratil pri stehovani :( Schanim ho vsude jak diva, ach jo

Dneska jedu do Hornbachu tu v BA, zkusim tam :)
Yarrae - SK

Odeslatod Jirka v Pát 08. Dub 2005 18:26:37

Ten smrad se dá zlikvidovat ustřižením květu, horší vlastností zmijovce je gutace - kapání vody z okrajů lístků, čím větší zmijovec, tím silnější. Pro umístění v bytě dosti nepříjemná vlastnost.
Jirka

Odeslatod tilka v Pát 08. Dub 2005 18:57:00

Já jsem myslela, že to zvlhčuje vzduch, v čem je to nepříjemné? Dělá mi to banánovník, pothos....
tilka

Odeslatod Jirka v Pát 08. Dub 2005 19:01:41

Gutace u zmijovce je mnohem intenzívnější než u Vámi jmenovaných kytek. Nedělá to dobře nábytku a parketám. :)
Jirka

Odeslatod Yarrae v Pát 08. Dub 2005 23:15:03

Ale kdyz je to tak krasna kytka... a parkety stejne nemame nic moc :)

V Hornbachu ho nemaji, zkusim Holland semena
Yarrae

Odeslatod R. v Sob 09. Dub 2005 16:57:39

Ja jsem ji koupila ve Věžkách - tam je vždy.
Pod nazvem ARUM CORNUTUM, asi za 20/hliza.
R.

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní