orchidej

Moderátor: Living

Re: orchidej

Odeslatod Ludka1 v Pon 17. Bře 2008 15:28:30

Apino, pozri si od str. 24 v diskusii "Bol by záujem o PRVOORCHIDKY".
Rany, po zrezaní suchých korienkov, treba zasypať škoricou, tá dezinfikuje, nechať trochu zaschnúť a do zmesy nalámať malé kúsky polystyrénu a zasadiť a ďalšie 2 dni nepoliať a potom asi 1/2 hod preliať dažďovou vodou a ďalšie polievanie až vtedy, keď nebude z vnútra orosený kvetináč, cca za 1-1,5 týždňa.
Nie je málo času, ktorý máme, ale je veľa času, ktorý nevyužívame
Ludka1

Odeslatod Ljuba v Pon 31. Bře 2008 11:59:21

Zdravim a prosim o radu. Ake orchidei by sa mohli pestovat v panelaku?
A ci niekto z vas nemal skusenosti s pestovanim orchidei , co sa predavaju v skumavke. Su vraj uzavrete vo vyzivnom roztoku a vakuu, a vydrzia dlho, dokedy sa neotvoria. Vtedy musia sa ihned zasadit. Skumavka je sirsia ako obycajna, ale nevidiet do nej poriadne. Videla som ich predavat na letisku v Singapure len za 8,- eur. Nekupila som, lebo nemam s orchidejami skusenosti a nevedela som ktoru vybrat. Ale mozem tam napisat mail a mi ich kupia. Dakujem. :)
Ljuba

Odeslatod OLKE v Pát 09. Kvě 2008 20:41:53

na ty vzdušné kořeny je nejlepší rosení... já mám phaly v paneláku na jižním okně a kořenů mají plno ...rosím každé ráno a když nesvítí sluníčko tak když si vzpomenu
OLKE

Odeslatod Věra2 v Sob 10. Kvě 2008 14:41:09

Olke,
byli jsme u ¨jedné známé a ta má phaly také na jižním okně zavěčené v první třetině okna a má taky kořeny moc pěkné a hodně málo zalévá. Jen mám dotaz když je rosíš tak ne přímo na okně? Orosíš v ruce a vrátíš zpět, mám pravdu? Jo a ještě vůbec nestíní!!! Žádné žaluzie nemá a jak ji tam jdou pěkně Vandy..
Věra2

Odeslatod kikitka v Úte 08. Črc 2008 7:28:46

Dobrý den dlouho na tomto téma nikdo nebyl,ale přesto se pokusím poprosit o radu.Mam měsíc phalu a právě mi odkvétá poslední kvítek.Bylo mi řečeno že po odkvětu to mám nechat zaschnout a po zaschnutí ustříhnout v suchém 1 cm od zeleného.A nebo to zastřihnout zrovna nad 3 očkem 1cm.A také k zalévání. :roll: Nerada by jsem ji umořila.Prý ji mám jednou za týden dát na 1 hod do vody pak vodu vylít a nechat pod ní jen to co z ní vyteče.A také zde hodně píšete o rosení.V obchodě mi říkaly nerosit nebo že uhnijí listy jak v nich bude voda. :( Prosím poradte. :cry:
kikitka

Odeslatod Věra2 v Stř 09. Črc 2008 20:46:36

Kikitko,
tak jak tak koukám nejlepší aby ti uhnila, který blb ti řekl hodinu ve vodě? Tak 15 minut dýl ne, nechat vyschnout,já je rosím večer místo zílivky listy tak přijímají vodu a hnojení. Když je rosíš ráno tak vodu listy nepojmou, uvidíš zadaří se méně je lépe ne více, to je známé...
Věra2

Odeslatod kikitka v Čtv 10. Črc 2008 7:42:08

Moc děkuji že se alespon někdo ozval.Koupila jsem si knihu o orchydejích ale něž to nastuduji tak by taky nemusela vydržet. :roll: To s tím stáním 1 hod ve vodě mi poradily v květinovce.Takže když se porosí a v tom lístečku co právě vrůstá zůstane voda tak to nevadí?Neuhnije to tím? :smilie10:
kikitka

Odeslatod Vali v Ned 13. Črc 2008 21:03:33

jestli to tak budete dělat denně,hodně brzy ji zlikvidujete.do srdíčka se voda dostat nemá a když se dostane ma se papírovým ubrouskem odsát
Vali

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní