orchidej

Moderátor: Living

Re: orchidej

Odeslatod Kamco v Úte 14. Čer 2005 13:00:33

Nadherne!! Ked tu budete dalej davat svoje fotky phalenakov, asi zas zblbnem a pojdem si kupit nejake... :) Jednu uz mam, rastie jej novy list a aj novy koren, mam ju v praci a rosim aspon 5 - 6 krat za den. Myslim, ze zo mna bude zavislak. :)

Kytickam zdar!
Kamco
Kamco

Odeslatod MarieJ v Úte 14. Čer 2005 23:41:10

Děkuju vám za všechny pochvaly, moc mě potěšily.
Dano, je to zvláštní, ale mě vždycky vyženou nový stvol a ten starý nic. Na spodním obrázku je i vidět, jak tam trčí zbytek starého stvolu. Takhle tam je třeba rok a pak najednou zaschne, i když je na něm několik oček. Nevím, čím to je. A co s nimi dělám, jsem popisovala skoro na začátku tohoto vlákna.

A ještě bych měla dotaz na experty, mající zkušenosti s různými druhy orchidejí. Budu si na phalaenopsisy pořizovat větší vaničku, protože tu starou už mi přerostly. A v té zas bude nějaká rezerva, tak bych ráda vyzkoušela i jiný druh. Můžete mi někdo doporučit, jaký druh by prosperoval spolu s nimi? Jsou na jižním okně za lodžií, čili v zimě přímé slunce, v létě ne. Teplota i v zimě neklesne pod 20°C a denně bohatě postřikuju. Byla bych vděčná za tipy, protože bych nerada nějakými experimenty hubila krásné kytičky.
MarieJ

Odeslatod hana v Stř 15. Čer 2005 4:47:26

Marie, i já se přidám s pochvalou. Máš opravdu nádherné, bohaté
květenství. Já ti neodpovím na tvůj dotaz, to si netroufám, ale prosím tě, jakou máš vaničku na orchideje? Ty je pěstuješ všechny
v jedné nádobě? V tom tvém dřívějším příspěvku jsi měla podle
fotografie ještě každou orchidej v jednom květináčku.
hana

Odeslatod MarieJ v Čtv 16. Čer 2005 0:25:33

Hano, děkuju za pochvalu, ale koukám, že jsem do dotazu zbytečně tahala nepodstatné věci a tím jsem to zamlžila a zmátla Tě. Mám pořád normálně každou orchidej ve vlastním květináči, ale ty mám postavené v plexisklovém víku od gramofonu, abych mohla v klidu všechno postřikovat. Jenže už jsou tam tak strašně narvané a vzájemně propletené, že je to neúnosné, a tak mi muž nechal udělat takovou plexisklovou vanu větších rozměrů. (To chudák netušil, že se mu "odvděčím" tím, že přitáhnu nějakou další kytku a zahustím to nanovo.) Takže mi šlo jen o to, jaké jiné orchideje snášejí stejné podmínky, protože budou hned vedle.
MarieJ

Odeslatod hana v Čtv 16. Čer 2005 5:07:53

Tak to vidím na stejný problém, jako mám já. Nejdříve jsem je měla
postavené na keramzitu, který byl na truhlíkových podmiskách.Měla
jsem však pocit, že se mi jich tam vejde málo, tak jsem je vyndala a narovnala na parapet jen tak vedle sebe. Ale věčným dokupováním
dalších ještě hezčích orchidejích a dalších, bez kterých se zaručeně nemohu obejít jsem přeplnila parapet a nyní již i pracovní stolek, který mám u okna, takže mě za chvíli orchideje
vystěhují. A další kytky mám samozřejmě taky. Prostě mánie.
Marie, napadlo mě, že bys mohla společně s Phalaenopsis zasadit
i Dendrobium phalaenopsis, to je taky teplomilné a vyžaduje téměř stejné podmínky.
hana

Odeslatod Jajuska v Čtv 16. Čer 2005 9:26:40

Marie kvetou ti nádherně :). Já teď chodím kamarádce krmit kočku, tak jsem vyfotila ty její. Kvetou jí skoro celý rok, nevím jak moc jí rostou nové stonky, ale nechává ty staré být a oni se pořád dál a dál prodlužují a větví. Péči jim taky nevěnuje nijak mimořádnou.
Přílohy
kif_2679.jpg
image/jpeg
kif_2679.jpg (60.92 KB) Zobrazeno 952 krát
kif_2680.jpg
image/jpeg
kif_2680.jpg (61.85 KB) Zobrazeno 949 krát
kif_2676.jpg
image/jpeg
kif_2676.jpg (40.83 KB) Zobrazeno 953 krát
novy_prirustek.jpg
image/jpeg
novy_prirustek.jpg (40.43 KB) Zobrazeno 960 krát
Jajuska

Odeslatod Kamco v Čtv 16. Čer 2005 9:44:29

Tak Jajuska, takto to uz dalej nejde, musim si dnes kupit nejake orchideje... :) ;) Pozdrav kamaradku a odkaz, ze su nadherne!!! Hlavne ta fialova. :)
Kam
Kamco

Odeslatod Jajuska v Čtv 16. Čer 2005 9:47:39

Kamco kup :)! Já mít na ně doma podmínky, tak jich mám taky plný okno -takhle je chodím okukovat k jiným :)
Jajuska

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní