orchidej

Moderátor: Living

Re: orchidej

Odeslatod danaf v Úte 05. Dub 2005 13:35:20

Karolino,presne tak jak napsala hanaper.Mam hnojivo pro orchideje od AGRO,tekute a na list hnojim polovicni davkou denne.zatim si zadna orchije nestezovala.danaf
danaf

Odeslatod Petra M. v Úte 05. Dub 2005 14:20:19

Mam nekolik orchideji, nasazuji na kvety jak silene, ale nez se dostanou do faze kvetu, tak mi uschnou poupata. Myslim, ze je v byte moc suchy vzduch. Nevim? Dale nektere kdyz zacnou kvest, tak strasne rychle odkvetou. Mely by kvest alespon 6 az 8 tydnu (myslim). Mam je na dopolednim slunci, pred nimi male zaclonky na stineni. Zalevam jednou tydne jinak denne rosim a stoji na keramzitu. Dik Petra
Petra M.

Odeslatod Marie J. v Úte 05. Dub 2005 15:23:47

Hanaper a Dano, díky za tipy na cymbidium.
Zaujalo mě, že Dano denně rosíš s hnojivem. To jsem ještě neslyšela, ale jak je vidět, máš úspěchy, když Ti cymbidium kvete i bez letnění. A to jsi rosila denně i v zimě, když mělo těch 14°C?
Jenže já bohužel nemám tu západní chodbu. :S
A rosit to cymbidium v bytě, když má listy do výšky i šířky, to zleju celý byt. :S

Petro, třeba by nějaký odborník věděl, ale musela bys napsat o jaký druh orchidejí jde, nebo dodat fotky.
Marie J.

Odeslatod danaf v Stř 06. Dub 2005 7:10:17

MarieJ.Ano,rosila jsem i v zime pri 14 st.kdykoli jsem sla okolo.
Petro M. je pravda,ze to moje cymbidium mi taky shazovalo kvety,kdyz bylo sucho a teplo a kdyz jsem si prenesla phal. do teple kuchyne,abych se s nimi potesila, tak rychle odkvetly.Jinak je mam v loznici a tam je chladneji.Mozna trochu vice zastinit,aby se snizila teplota.Ja je stinim za plneho slunce bambusovou rohozi na okne.Dana
danaf

Odeslatod Marie J. v Pát 08. Dub 2005 14:13:22

Dano a Karolíno, řešily jste tu před časem Cambrii. Něco jsem konečně našla.
Přílohy
cambria2.jpg
image/jpeg
cambria2.jpg (138.07 KB) Zobrazeno 3331 krát
cambria.jpg
image/jpeg
cambria.jpg (163.96 KB) Zobrazeno 3330 krát
Marie J.

Odeslatod danaf v Pát 08. Dub 2005 15:41:56

Marie diky,dosla jsem k podobnemu zaveru po usilovnem patrani na netu.A musim rici,ze je kazda uplne jina.No az mi ta mije rozkvete,ta vam ji se taky nafotim.To bude asi za 14 dni.Dana
danaf

Odeslatod B612 v Pon 13. Čer 2005 9:48:30

Zdravim zkesenejsi, ma dotaz procitala jsem diskuze a koukala se na fotky a vestsina z Vas ma orchideje v plastovem kvetinaci. Je nejaky problem v hlinenem? Diky za info.
B612

Odeslatod danaf v Pon 13. Čer 2005 11:13:14

Ahojky!Orchideje mam v plastech, protoze jsem je tak koupila a zatim nepresazovala.Vetsinou maji kvetinace pruhledne,protoze koreny orchideji jsou schopny asymilace a pomahaji rostline s vytvarenim zasobnich latek.Je u nich dobra kontrola stavu korenoveho systemu.A plast udrzuje stalejsi vlhkost.Hlinene jsou hezci(ale staci je nahradit obaly),propousteji vlhkost,ale jsou nepruhledne.Konec koncu zalezi to na pestiteli, co zvoli,protoze vetsina orchideji(ty epifiticke) nadobu nepotrebuji,muzou rust na vetvi,spalicku,kosicku nebo dokonce na dratu.Staci chumac substratu a rosit.Dana :)
danaf

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní