orchidej

Moderátor: Living

Re: orchidej

Odeslatod Janules v Pát 01. Dub 2005 16:03:25

Marie děkuji, uvidím, co provede, ale s květem abych teď asi nepočítala,co? :-( Ale i tak dííky.
Janules

Odeslatod dana v Úte 05. Dub 2005 10:26:43

Ahoj,jsem nova,ale zalibilo se mi jak si tu krasne dopisujete.Mam taky nejake orchideje a trosku zkusenosti s nimi.Mam cymbidium na chodbe na zapadnim okne a uz druhy rok mi kvete.Pres zimu ma 14 az 16 stupnu,v lete pres 20 stupnu.Na poupata mi nasadilo i v lete,ale ta vlivem vysoke teploty uschla.Letneni venku jsem nezkousela.Dalsi poupata nasadilo v zari az listopadu to byli teploty okolo 16 stupnu v noci.Ta vsechna postupne vykvetla.Rostlinu denne rosim prevarenou vodou s hnojivem na orchideje a jednou tydne proleju cely bal.
Na jiznim okne mam pristinena oncidia,phalenopsisy a ,,cambrii,,.Phalenopsisy mi neustale dokvitaji na stejnych stvolech.Zatim jim zadny novy nenarostl.Dokonce se mi povedlo,ze mi jeden vyrazil bocny vyhon,kdyz mi uschnul rustovy vrchol.Oncidia mi zatim nove nevykvetla,protoze jsem dostala u zahradnika rostliny v katastrofalnim stavu,skoro vyschle hlizy a bez listu.Ale byly zdarma,tak se je pokousim vzpamatovat.Nektere uz maji nove vyhony.
Nevite nekdo,co je to botanicky ta cambria?Nenasla jsem ji v zadne literature.Myslim si,ze je to hybrid,ale nevim ceho.Pod nazvem cambria jsem ji koupila,ale na internetu jsem nasla pod timto nazvem rosliny s jinym kvetem,Rostlina ma rust jako oncidium,ale hlizy jsou vetsi a kulatejsi.Kvet je 5-7 cm,s belavym pyskem a ostatni listky jsou spicate,cerveno-hnede se zlutymi skvrnami.velmi dobre roste a ochotne vykvita.Snese i prime jizni slunce.Ahojky Dana
dana

Odeslatod Karolína v Úte 05. Dub 2005 11:05:05

Dano, podívej se na příspěvek Jaro v kanceláři, je tam vyfocená moje cambria, takhle jsem ji dostala a zatím kvete báječně, má ještě jedno nerozvinutý poupě, ale už se klube a kvete už přes měsíc, taky jsem ji nikde nenašla, takže pořádně nevím, co s ní až odkvete, jsem na ní zvědavá... :) Ale je parádní, mám ji moc ráda... ;)
Karolína

Odeslatod hanaper v Úte 05. Dub 2005 11:31:27

Marie, s Cymbidiem mi tu radil Milan, právě jsem přemýšlela, že se
znova pozeptám, jak s nimi teď mám zacházet, jak zalévat atd. Někomu to jde bez obtíží, ale podle Milana je nejdůležitější teplota. On je nechává hodně dlouho venku, protože rozdíl mezi denními a nočními teplotami je důležitý pro vývoj květů. Doufám, že to píšu dobře.Mně tedy zatím rostou, po květu ani památka, ale
ještě doufám, že se mohou objevit později. Pokud ne, tak je pěkně
potrápím chladem na podzim. (Loni jsem se o ně dost bála).Ona to
potvrzuje i Dana ve svém příspěvku, že Cymbidium má rádo chladné prostředí.
hanaper

Odeslatod danaf v Úte 05. Dub 2005 11:43:51

karolino,moje cambria je celorocne na parapetu jizniho okna,po odkvetu stale stejne rosim a zalevam.Rosim s hnojivem na orchideje podle navodu na hnojivu na list.orchidej stale roste.nasazuje nove hlizy a po nejake dobe(3-5 mesicu) opet na techto novych hlizach kvete.Kvetenstvi mi vydrzi asi 1,5 az 2 mesice.Pece neni slozita.Preji hodne uspechu.Dana
danaf

Odeslatod Karolína v Úte 05. Dub 2005 12:53:06

Danaf, ty máš speciální hnojivo na listy orchidejí, nebo ty listy rosíš normálním hnojivem na orchideje? Nějak jsem to nepochopila, zajímalo by mě to, taky to zkusím. A jsem ráda, že ti znovu kvete, doufám, že ta moje nezůstane pozadu... ;)
Karolína

Odeslatod hanaper v Úte 05. Dub 2005 13:19:14

V návodu na hnojení pro orchideje je i popis, kde je napsáno, jak
velký poměr hnojiva použít při hnojení na list a jaký při hnojení
do země i časové intervaly. Takže je to totéž hnojivo, jen v jiném poměru ředěné.
hanaper

Odeslatod Iri v Úte 05. Dub 2005 13:29:43

Mám Cambriu od února, koupila jsem ji odkvetlou. Stále stejná péče a opravdu teď nasazuje nové pahlízky.
Přílohy
img_2628.jpg
image/jpeg
img_2628.jpg (91.13 KB) Zobrazeno 1702 krát
Iri

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní