Jak udělat z tlůstice (crasula ovata) bonsai ?

Moderátor: Living

Re: Jak udělat z tlůstice (crasula ovata) bonsai ?

Odeslatod kaira v Sob 26. Bře 2005 20:46:47

Prosím moc, nemáte Crassula Monstrosa,Perforata,Portulacea.Ráda bych poprosila o malou větvičku.Ráda zašlu poštovné. Kamča
kaira

Odeslatod chang v Sob 26. Bře 2005 21:43:33

Já mám větvičku Portulacea (crasula ovata) tlůstice ale mám jeden problém všechny řízkovance něco napadlo a ůplně zničilo a napadalo to i jiné kytičky všechny tyto řízkovance jsem zničil ůplně a budu muset začít znovu tak mám strach aby to nenapadlo i vaše rostliny děkuji za pochopení.
chang

Odeslatod rakaverakave v Úte 26. Dub 2011 7:48:41

Dobrý den.Posouvouvám diskuzi dopředu a snad mi poradíte.Z pěstováním bonsai nemám vůbec žádnou zkušenost a přesto jsem dostala jako dárek bonsai Tlustici.Hodně jsem si toho našla o pěstování na netu i v téhle diskuzi.Jen jedno mi není jasné a to přesazování.Dočetla jsem se,že velikost misky záleží na velikosti koruny.Můžete mi to vysvětlit? Nejdřív jsem si myslela,že jak je veliká koruna rostlinky tak má být veliká i miska.Jenže jak koukám na obrázky misky jsou menší.Takže jak to je? Bonsai mám 14 dní a většinou když si kytičku s květinářství donesu okamžitě přesazuji.Mám to udělat i z bonsaem? Díky za rady.
rakaverakave

Odeslatod rafikapegus v Úte 26. Dub 2011 8:41:48

pro Rakavera... ,myslím,že velikost misky se taky měří podle toho,jaký si vybereš styl "koště,vodopád"..a mnohé jiné,přečti si tyhle stránky - FORUM,sice se moc sukulentům nevěnují,ale je moc dobrý i pro laiky a kluci jsou moc ochotní a odpoví i na hodně laickou odpověď http://www.bonsai-greenhorn.cz/
rafikapegus

Odeslatod rafikapegus v Úte 26. Dub 2011 8:52:45

pro Kairu : to se ti nevyplatí,shánět to takhle..napiš,kde bydlíš,stačí přibližně okres a já ti napíšu,jestli vím o nějakých pravidelných prodejních výstavávách,tam je koupíš už zakořeněné v ceně 20-30Kč,já osobně jsem si zakládala sbírku u Jandových /jiné než sukulenty nepěstuju/,jsem s nima moc spokojená,nakupovala jsem u nich i "naživo" http://www.sukulenty.estranky.cz/fotoal ... -rostliny/
rafikapegus

Odeslatod rafikapegus v Úte 26. Dub 2011 8:59:02

taky pravidelně nakupuji u Dáši Petrlíkové,má taky svoje stránky,tady si přečti o suku.bonsajích http://www.krasa-netresku.cz/sukuletni-bonsaje/ je to místo televize :D :D
rafikapegus

Odeslatod rakaverakave v Úte 26. Dub 2011 9:28:04

Děkuji.Stránky jsem si uložila a budu pročítat.
rakaverakave

Odeslatod rafikapegus v Úte 26. Dub 2011 10:27:51

oni bonsajisti nemají moc rádi sukul.bonsaje,někteří je dokonce vůbec neuznávají,protože sukulenty se dají tvarovat jen omezeně..ale tady jsou fotky našeho asi nejlepšího sukul.bonzajisty Jana Gratiase http://www.cact.cz/noviny/fotoarchiv-02.htm
rafikapegus

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní