bobkový list

Moderátor: Living

Re: bobkový list

Odeslatod Aleš v Sob 19. Bře 2005 23:26:44

Ano, je to docela možné, má to bílé květy (někde je taky budu mít na fotce), ale listy opravdu voní i chutnají jako vzdálený příbuzný vavřínu.
Aleš

Odeslatod Anina v Ned 20. Bře 2005 7:18:23

Pro Aleše: Pošli mi adresu já Ti pošlu větvičku, je to pravý vavřín.
Anina

Odeslatod Alena v Ned 20. Bře 2005 7:40:23

Už jsem to objednala, ale kdybys mi taky mohla poslat větévku té zázračné rostlinky, moc bych ti byla vděčná, kdyby se ten kupovaný náhodou nepovedl. Co za to?
Alena

Odeslatod Marta Z. v Ned 20. Bře 2005 18:35:17

Minulou sezonu mne docela rozhodilo, že některá květinářství pod názvem vavřín prodávala bobkovišeň čili střemchu vavřínovou(Prunus laurocerasus).Ta je na rozdíl od vavřínu možná i trochu jedovatá.
Ale při promnutí listů pravého vavřínu je cítit známá vůně bobkového listu.
Pěkně zapěstované keříky vavřínu prodávali v minulé sezóně v OBI nebo Baumaxu. M.
Marta Z.

Odeslatod eva arna v Ned 20. Bře 2005 18:52:13

Na podzim jsem se zde ptala na název květiny - viz obrázek. Časem jsem se začala přiklánět k názoru, že by to mohl být vavřín - bobkový list. Ale rostlinka je stále velmi malá, vlastně je stále stejná jako na obrázku. Žádný list nepřibyl (ale také neupadl :-)). Několikrát jsem už už chtěla jeden list zkusit rozemnout a čichem kontrolovat, ale vždycky jsem se zarazila.
Znalci vavřínů - poznáte, co jsem to dostala za dárek?
Přílohy
darek1.jpg
image/jpeg
darek1.jpg (43.45 KB) Zobrazeno 2781 krát
eva arna

Odeslatod Jirka v Ned 20. Bře 2005 18:57:42

Podle listů to je vavřín, lépe roste pokud se od května do září letní.
Jirka

Odeslatod Jannice v Ned 20. Bře 2005 19:01:57

Ten list se nemusí rozmačkat, stačí jen trochu pomnout mezi palcem a ukazovákem.
Jannice

Odeslatod eva arna v Ned 20. Bře 2005 19:03:13

Jirko,
díky, letnit se bude (já už se na letnění těším snad ještě víc, než ty květinky).
Teď přes zimu jsem ho asi trápila dost vysokou pokojovou teplotou, ale přežil velmi dobře.
eva arna

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní