bobkový list

Moderátor: Living

bobkový list

Odeslatod Alena v Sob 19. Bře 2005 15:34:07

taky to bylo v televizi, že to jde pěstovat doma, a je lepší používat čerstvý než sušený, takže teda vavřín. Kde sehnat, jak pěstovat. díky
Alena

Re: bobkový list

Odeslatod MONIKA v Sob 19. Bře 2005 16:04:38

http://zahradnictvi-kruh.prodejce.cz/
najdeš tam i návod na pěstování
MONIKA

Odeslatod Anina v Sob 19. Bře 2005 16:07:20

Dá se koupit v zahradnictví nebo v květinářství. Případně si přivézt větvičku z Chorvatska. Já mám tento již několik let, od jara ho letním venku a na podzim ho dám domů. Je to opravdu zásobárna bobkového listu, pro mně i pro sousedy.
Přílohy
vavrin.jpg
image/jpeg
vavrin.jpg (45.2 KB) Zobrazeno 5624 krát
Anina

Odeslatod Alena v Sob 19. Bře 2005 17:03:50

Tak díky moc, zkusím to zahradnictví, čauky
Anino, jak se to pěstuje, zalívat hodně či méně? U okna na sluníčku? Stačí základní informace, děkuji mnohokrát....
Alena

Odeslatod Anina v Sob 19. Bře 2005 20:46:49

Zalévám ho když je hlína suchá, dávám ho na jaře na dvorek na západní
stranu.
Anina

Odeslatod Alena v Sob 19. Bře 2005 20:49:27

tak jo, díky, zkusím to, v tom zahr. nestojí zas tak moc, takže když mi to nevyjde, nevadí....
Alena

Odeslatod Aleš v Sob 19. Bře 2005 22:53:31

Anino, Ty to používáš jako koření ??? Možná zítra (nebo až tady trochu sleze sníh) sem hodím fotku keře vavřínu (Laurus nobilis), je to poměrně starý mohutný keř, ale jako koření se rozhodně použít nedá. Přesněji je to pouhá napodobenina bobkového listu, zřejmě to potřebuje jižní slunce nebo je to jiný druh. Docela dobře se řízkuje, ale roste poměrně dlouho, měl jsem ho i doma.
Aleš

Re: bobkový list - to Aleš

Odeslatod Jirka v Sob 19. Bře 2005 23:06:52

Sušené listy Laurus nobilis, česky vavřínu obecného se vskutku již po tísíciletí používaji jako koření a u nás se prodávají pod jménem bobkový list. Vzhledem k tomu, že vavřín roste ve středomoří a nesnese mráz, těžko můžete mít jeho starý mohutný keř ve sněhu na zahradě.

Asi si jej pletete s často pěstovanou okrasnou bobkovišní lékařskou Prunus laurocerasus, která je celkem zimovzdorná, ale patří do jiné čeledi a její listy jsou nejedlé.
Jirka

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní