Kalanchoe

Moderátor: Living

Kalanchoe

Odeslatod Helča v Čtv 03. Bře 2005 9:16:36

Prosím o radu,opět jsem dostala od manžela k narozeninám hrnkovou květinu Kalanchoe,její květy jsou opravdu krásné,ale vydrží jen do odkvětu,pak mi rostou jen listy a to do výšky,kdysi jsem zkoušela i zaštipovat,jak mi bylo řečeno v květinářství,ale nepomohlo to.Víte někdo jak na tuto hezkou květinu.Děkuji za odpovědi.Neuspěšná pěstitelka Helča
Helča

Re: Kalanchoe

Odeslatod čarodějnice v Čtv 03. Bře 2005 9:46:25

Někde jsem četla, že po odkvetení se má vyhodit, protože pak už nepokvete. Ale nevím, sama jí doma nemám a nikdy jsem jí nezkoušela pěstovat.

Martina
čarodějnice

Odeslatod Lenka M. v Čtv 03. Bře 2005 12:06:34

Mě vykvetla znovu, asi po roce, ty květy jsou ale hodně vytažený do výšky, ale je docela pěkná, tak nëzoufek, třeba znovu vykvete...
Lenka M.

Odeslatod Iva C. v Čtv 03. Bře 2005 13:37:42

Zkus si najít informace ve vyhledávání, už se to tu probíralo.
Když to shrnu - nejlépe kvetou nové výhonky, takže nařízkovat, po uchycení mírně zalévat a hnojit, dopřát hodně sluníčka a nechat v místnosti, kde se večer nepřisvěcuje. Mělo by to fungovat. I.
Iva C.

Odeslatod Romanag v Čtv 03. Bře 2005 17:44:08

Helčo,
mne kvetou lonske rizky (vrcholky) - dala jsem je na jare do truhliku a zalila jen 2x za rok (ted potreti), umisteni dost tmave a chladne. Kvetou uz minimalne 6 tydnu a jeste maji plno poupat (toto je foto z 20. ledna).
Az odkvetou, tak je ostriham a necham zakorenit - a strcim nazpet.

[img]http://romanag.bloguje.cz//_1_living_kalanchoe.jpg[/img]
Romanag

Odeslatod Romanag v Čtv 03. Bře 2005 17:45:20

Jeste jsem nasla foto z 12. prosince - uz mely hodne na kvet (to zacalo snad uz v rijnu).

[img]http://www.romanag.bloguje.cz/KYTKY_KALANCHOE02.JPG[/img]
Romanag

Odeslatod L_B v Čtv 03. Bře 2005 18:22:13

tak tohle jsem nasla v chytre knizce (Pokojove rostliny, D.G.Hessayon, BETA, 1996):
"odkvetle rostliny se vetsinou vyhazuji, ale je mozne je pestovat dale pro kveteni v pristim roce ... po odkvetu seriznete vrcholy stonku a rostlinu v kvetinaci dejte na stineny okenni parapet. Jeden mesic udrzujte substrat temer suchy, pak rostlinu preneste na dobre osvetlene misto a normalne ji zalevejte"

A pak jeste v jine chytre knizce pisou, ze je nejlepsi je mnozit vrcholovymi rizky.
L_B

Odeslatod Marie v Úte 29. Bře 2005 13:20:16

Ahoj Helčo, kalanchoe nevyhazuj. Až Ti odkvetou, nařízkuj je, tak aby měly alespon dvě patra lístečků, dej do vody a uvidíš, že za 2 týdny pustí kořínky, někdy i dříve.Potom zasad a měj je na světle, jinak Tě nepěkně vytáhnou, určitě Tě vykvetou, já je tak množím stále. Kvetly mě od vánoc až do ted.
Marie

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní