Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Moderátor: Living

Re: Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Odeslatod Markosko v Stř 16. Bře 2005 18:22:42

Ja som si na krtka kúpil v obchode pastičku na krtkov.Neveril som tomu,že dajakého krtka chytím,ale som bol milo prekvapený,že onedlho po nastavení pasce,tam krtko vážne bol.Vypustili sme ho pri hájičku.Odsledoval som si,že krtko ryje pravidelne po 3 hodinách.U nas to bolo vždy okolo 9,12,15,atd. hodine.O tomto čase som sa šiel pozrieť a krtko tam vždy bol.Mali sme obrovskú radosť,že sme sa krtkov zbavili.Mali sme rozrytý trávnik,zahradku aj záhradu.A nielen my sme sa tešili.Boli radi aj susedovci,lebo krtkovia šantili aj u nich.Vďaka pastičke sme sa ich zbavili.
Markosko

Odeslatod Aleš v Stř 16. Bře 2005 20:01:30

Zkusil jsem cokoliv, od elektroniky přes dýmovnice až po skočec (Ricinus communis) . Dokonce pod skočcem se hryzci doslova procházeli. Všechno bylo přírodě k smíchu. Takže dvě kočky, které opravdu chytají (dokonce i hryzce) a funguje to. Je to ekologické i ekonomické, třeba u PEPO bych se docela bál toho petroleje. Ale dost mých známých bez koček používá lidské vlasy, fakt ! Vyprosí si u holiče a dávají je do děr. Já je používám proti kunám, dal jsem na rady myslivců a skutečně mi už kuna do kurníku nevlezla několik let, Lidské vlasy prý zvířatům strašlivě páchnou, takže kuna si asi říká, že jsem pěkné prase a jde jinam...
Aleš

Odeslatod Markéta v Čtv 17. Bře 2005 13:42:34

V létě nám umřela kočka a hned se nám do trávníku pustili krtci,i když tam nikdy nebyli,a po střeše se začaly prohánět kuny.Takže sázím na kočku,třeba i dvě.
Markéta

Odeslatod Miloš Klinger v Pát 01. Bře 2013 22:28:26

Na krtky používáme už roky s úspěchem elektronické odpuzovače. Hodně lidí je zavrhuje, ale já myslím, že je jen důležité dodržovat jednoduchá pravidla: zemina kolem odpuzovače musí být udusaná a je potřeba ji v období sucha prolévat vodou aby byla půda kolem hutná a docházelo k dobrému přenosu vibrací a zvuku do okolní půdy. Tento postup nám doporučil výrobce, když jsme jej kontaktovali po asi měsíci neúspěšného provozu odpuzovačů. Když jsme půdu kolem v místě kde je odpuzovač udusali a prolili vodou, protože bylo sucho tak zakrátko krtci zmizeli a když udržujeme půdu kolem udusanou a vlhkou (stačí kbelík vody 2x za týden když je sucho) tak máme pokoj. Jiný typ odpuzovače vyzkoušený nemáme ale používáme odpuzovač Cvrček který jsme koupili na http://www.deramax.cz
Miloš
Miloš Klinger

Odeslatod pastelka-růžová v Sob 02. Bře 2013 11:37:14

A nevíto co na lasičku?......pochoduje nám pěkně v okapech, rámus jako blázen, leze po fasádě....všude špinavý ťapky....bydlíme u lesa
pastelka-růžová

Odeslatod kopsici v Úte 05. Bře 2013 16:42:58

Děda na chalupě likvidoval krtky nějakou pastí, vcelku úspěšně. Na myši, rejsky, hryzce a podobnou havěŤ je ale podle mně fakt nejlepší kočka. Od té doby, co je máme, my kvete stejné množství tulipánů, jaké jsem zasázela. Což nebývalo zvykem... Ale je jasné, že ne všude se kočka dá chovat, v případě "chalupy" to asi půjde blbě :?
kopsici

Odeslatod robijn v Stř 06. Bře 2013 9:08:32

pastelka-růžová napsal:A nevíto co na lasičku?......pochoduje nám pěkně v okapech, rámus jako blázen, leze po fasádě....všude špinavý ťapky....bydlíme u lesa

prestehuj se do mesta, nebudes mit lasicku, budes mit holuby.
robijn

Bydliště: Na sever od Kolina. Ne, tam ne, to uz je daleko. Kousek zpatky.

Odeslatod Tamca v Stř 06. Bře 2013 13:21:24

A co takhle křeček? Nějaké zkušenosti? Je to určitě on, jednoho mrtvého jsme našli, ale podle stavu sadu tam bydlí celá rodina.
Loni jsem zkoušela lidské vlasy i psí chlupy bez úspěchu, větrníky z pet flašek taky. Každý víkend se tam prožene 30-50 psů (je tam psí škola) a křečkům je to úplně fuk. :confused:
Tamca

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní