Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Moderátor: Living

Re: Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Odeslatod lamoroso v Pon 18. Bře 2013 15:35:06

Vyhledávám každou diskusi, kde je řeč o krtcích. Po mnoha letech a trápeních, které jsem s nimi měla zabral konečně následující postup:
Odstraním hromádku a najdu vodorovně vyhloubenou noru, někdy je dost hluboko, třeba i 50 cm. Vložím do ní trubkovou past na krtky (v rukavicích!!!). Zakryju drnem nebo dlaždicí. U vedlejší hromádky udělám totéž s tím rozdílem, že do nory vpustím několik kostek karbidu, zeleju vodou a přihrnu hlínu, aby kouř z karbidu neunikal nad povrch. Krtek před dýmem utíká, nemá čas hrabat a vleze do trubky. Pokud jsem tyto dva způsoby nekombinovala a těšila se, že se krtek chytne do pasti, většinou ji podlezl nebo do ní natlačil hlínu. Je fakt, že si na čas rozryjete zahradu více než krtek, ale to se dá spravit. Na prostoru zhruba 10 x 10 m jsem tak vychytala celou rodinu, 2 velké a 5 malých, k tomu dva hryzce.
lamoroso

Odeslatod Petr100 v Stř 20. Bře 2013 6:21:22

Kde se dá koupit karbid? Vyzkouším to.
Petr100

Odeslatod Černá v Úte 25. Čer 2013 15:25:00

Máme výbornou zkušenost se solárním odpuzovačem krtků, zapíchne se do země a o nic se nemusíš starat. V zemi už je od roku 2006 - i v zimě, a od té doby krtek žádný.
Černá

Odeslatod jindran v Úte 15. Pro 2015 22:05:51

Někdy není jednoduché zbavit se krtka ale my máme alespoň u nás velmi osvědčený recept a to chlórové tablety, které se používají do bazénu. Do každého krtince (do díry v zemi pod krtincem) jednu tabletu a toto kombinujeme s elektronickým odpuzovačem na krtky. Tablety jsou uzpůsobeny tak aby se pomalu rozpouštěly ve vodě, takže výsledek je dlouhodobý. Po zasunutí tablet do díry v zemi je dobré prolít díru přes tablety pořádně hadicí s vodou ať se dostane do chodeb ihned chlórová voda. Co se týče odpuzovače na krtky který doplňuje tablety tak my máme dobré zkušenosti s odpuzovačem deramax-cvrček.
jindran

Odeslatod TondaJ v Úte 24. Kvě 2016 8:51:06

Zkoušela jste trubkovou past na krtky? Mě to pomohlo.
TondaJ

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní