Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Moderátor: Living

Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Odeslatod Helena v Čtv 03. Bře 2005 0:39:54

Mám neustálý nekonečný problém s krtky a rejsky. rostliny mám ve vzduchu, musím je neustále zatlačovat a zem ušlapávat. Mám elektronický odpuzovač, ale není to nic platné. Trávník se často úplně propadá. Je to neštěstí a nekonečný boj, ale marný.
Zná někdo spolehlivý prostředek proti těmto škůdcům. Budu vděčná za Vaš rady.
Děkuji Helena
Helena

Re: Krtci,rejsci ,hraboši-co na ně?

Odeslatod Vendula v Čtv 03. Bře 2005 8:09:11

Máme chatu na lesním písčitém pozemku. Pokud chci cokoliv zasadit musím tomu nejdříve vykopat jámu a písek smíchat s hlínou. Nedovedeš si představit jak se náš krtek zaradoval, když jsme do 20 m dlouhého vykopaného příkopu zasadili tůje. Rejdil v nich sem a tam, no proč by se taky dřel v tvrdém písku.... Loni jsem koupila po citronu vonící kuličky Krt-Ex, zapravila je do půdy podle návodu a musím to zaklepat - fakt to pomohlo. Jestli funguje i na rejsky, to nevím.
Vendula

Odeslatod Ela v Čtv 03. Bře 2005 8:16:29

Minulý rok prebehla diskusia Jak na hryzce, je tam viac návodov, stačí dať vyhľadať *hryzce*
Ela

Odeslatod EvaH v Čtv 03. Bře 2005 8:54:39

Ahoj, někde jsem četla, že je odpuzuje pevny podpalovač Pepo, tak to letos zkusím a uvidím.
EvaH

Odeslatod Ela v Čtv 03. Bře 2005 9:06:19

K tomu môjmu príspevku, mala by to byť Artemisia abrotanum. Na môj mail sa mi ozvali dvaja páni a tak pri dopisovaní som našla v jednej knižke o liečivých rastlinách jej podobnosť.
Stačí aj zastrčiť halúzky tam kde majú škodcovia svoj rajón (predzáhradka), spolahlivo ich to odpudí a materská rastlina môže rásť v záhrade, má dosť veľký záber pôsobenia. Tento spôsob používam aj pri škodcoch na hlúbovinách (strapky, skočky a pod), preventívne mezi ne dávam malé halúzky, ktoré často aj zakorenia.
Ela

Odeslatod Veronika v Čtv 03. Bře 2005 9:37:22

Na podzim se krtci zbláznili i u nás na zahrádce. Moc se jim líbil nový trávník a nově zasazené tůjky. Do země jsme zabodali kovové tenké, ale dlouhé tyčky a na ně nasadili hrdlem dolů PET láhve. Pomohlo to!! Krtci zdrhli. Pro jistotu jsem koupila ještě jakési granule, které se dají do děr a vlhkem se rozpouští a smrdí. Ještě jsem je nepoužila, protože krtci zdrhli před hlukem z petek.
Veronika

Odeslatod Lotta v Čtv 03. Bře 2005 13:19:53

Mám "ekologický" (nechemický) nástroj - poľovného psa, ktorý krtkov a hraboše likviduje bez toho, aby hrabal v zemi diery. Vyčíha si ich, kým nie sú tesne pod povrchom a jedným chmatom papule ich uloví aj s trochou zeme.
Lotta

Odeslatod Marta Z. v Sob 05. Bře 2005 9:13:25

Vy se máte, že máte takovou dobrou zem. Já bydlím kousek od cihelny, když jsem jednou pálila větve na zrytém záhonu, vypálila jsem si z hrud cihly a potom jsem musela celý záhon přehazovat přes prohazovačku. Proto mám drtič a pořád se snažím zem vylehčovat. Krtonožky ani krtci nemají šanci. Vždycky jsem záviděla zahrádkářům, kteří mají zem, do které můžou zarazit ruku až po loket (citát Betty Mac Donaldové). U mne to krtci ani nezkoušejí, dovlečená krtonožka to vzdala první den. Ale zase zlomím každý rok jeden rýč. :-)
Marta Z.

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní