Tlustice - crassula

Moderátor: Living

Re: Tlustice - crassula

Odeslatod Boba v Čtv 17. Úno 2005 16:36:15

Zkusím ji dát na zem do jídelny pod dracenu a banánovník, snad se ji tam bude líbit. Bude na ni dopadat světlo a slunce z balkonových dveří, tak snad bude spokojená. Je to půlmetrový stromek a je škoda, že ho nevidím, když byl už 3 roky na chodbě... Tak uvidíme :)
Boba

Odeslatod Romanag v Čtv 17. Úno 2005 23:20:57

jano,
prosimte - popis mi umisteni venku: na primem slunci? stin, polostin...asi vubec nezalevas, ze?

A dale, prosim, jak velky kvetinac? Ja jsem ji dostala v tak malinkem kvetinaci, ze se mi uz prevraci - ma rada vetsi, mensi...?

A jeste vam neco reknu, co jsem se dozvedela od zahradnika: kdyz zastipujete, tak nove vetvicky vam vzdycky vyrostou soubezne s temi poslednimi listky, co tam zustaly - da se podle toho dobre urcit budouci tvar.
Romanag

Odeslatod Ljuba v Pát 18. Úno 2005 0:06:46

Ahoj Romana,
mala som tiez Crassulu v lete vonku, juho-zapad polotien. Polieval ju dazd, len ked velmi prsalo, tak som ju schovala pod strechu. Velmi jej to prospelo.
Ljuba

Odeslatod Pavel v Pát 18. Úno 2005 1:05:16

Tuto krásnou rostlinku má kolega ve své kanceláři. Roste mu jak plevevel. Uzmul jsem mu několik výhoků (kradené rostou nejlépe) a neuspěl jsem. Buď je má zakódovaný nebo nemám ty správné půdní podmínky. Teplotní a světelné mám podobné. Ví o této rostlině a jejích nárocích někdo víc?
Pavel

Odeslatod Jarka v Pát 18. Úno 2005 6:30:51

Pěstuji tlustici už víc než 10 let. V létě ji mám na balkoně, který je situován na jih, zalévá ji déšť nebo já, když je sucho. Mám ji ve velkém květináči a každoročně je problém, kam s ní v zimě. Dávám ji na chodbu k luxferům, kde je teplota asi 18 stupňů. Nikdy mi nekvetla - to je určitě tím teplem v zimě. Ale jinak je to stromek s kmenem, který jednou rukou neobejmu. Seřezávám ji vždycky, když je potřeba, jednou mi ji jarní slunce spálilo tak, že jsem ji seřezala jak ovocné stromy v zimě - ani lísteček nezbyl a do podzimu zase krásně obrazila, myslím, že jí to hodně prospělo. Nikdy jsem ji nehnojila speciálním hnojivem, pouze když mi zbylo v konvičce hnojivo, kterým jsem zalévala ostatní balkonovky.
Jarka

Odeslatod Kača v Pát 18. Úno 2005 8:54:33

Romano,tlustici bych nedávala velký květináč, pokud je to malá rostlinka. Ve velkém květináči se víc drží vlhkost, kterou tlustice moc nepotřebuje a jedna mi takto po přesazení skoro přestala růst, rostlinky v malých květináčcích rostou rychleji. Pokud se převrací, tak buď seříznout rostlinu, průběžně zaštipovat, nebo přesadit do květináče jen o málo většího. Alespoň u mladých rostlin, které mám doma toto platí. Jinak pobyt v létě venku jí svědčí, ale nemělo by to být na celodenním slunečním úpalu. V létě ji zalévám hodně, ale mezi zálivkami nechávám vyschnout.
Kača

Odeslatod Ivan v Pát 18. Úno 2005 8:57:51

Pavel, odrezky spolahlivejšie zničíte prebytkom vody ako jej nedostatkom (nakoniec aj celú rastlinu). Reznú ranu na odrezku nechajte zaschnúť aj niekoľko dní na tienistom mieste. Nemusíte sa bát, že uschne. Pred rokmi som Crassulu strihal a ostrihané výhony zostali v miestnosti (v relatívnom šere, teplote15-20°C, vzdušnú vlhkosť odhadujem 60%), položené na sklenej doske. Po mesiaci, možno dvoch, som ich tam našiel, životaschopné, s vyvinutými korienkami.
Pripravte si čo najvzdušnejší substrát (kľudne aj čistý riečny piesok - štrk - o frakcii 2-8 mm). Odrezky doňho napichajte radšej nie hlbšie ako 2 cm. Ak by sa vyvracali, podoprite ich paličkou, hrubším drôtom zapichnutým k odrezku. Odrezky umiestnite nie na priamom slnku a polievajte veľmi mierne, radšej roste. Nehnojte až do zakorenenia - to platí pre odrezky aj iných rastlín! Po zakorenení presaďte do finálnej nádoby. Veľa šťastia!
Ivan

Odeslatod Kamča v Sob 19. Úno 2005 14:44:38

Můžete mi víc podrobně popsat jak zaštipovat ?Manželovi se podařilo nechtěně spálit tlustici horskym sluncem.Začali ji padat všechny listy a já bych ji chtěla zachránit je to metrový strom a já se bojím abych nezaštípla co nemám nebo mi poraďte jak ji ostříhat aby zase rostla.Děkuji za rady Kamča
Kamča

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní