Tlustice - crassula

Moderátor: Living

Re: Tlustice - crassula

Odeslatod Alice Č. v Sob 19. Úno 2005 23:31:30

Ivane, díky.
Alice Č.

Odeslatod JanaJ v Sob 19. Úno 2005 23:38:59

Pro Kamču. Mám crassulu ovátu,ráda přenechám sázku.pslat lze až se oteplí.
JanaJ

Odeslatod Kamča v Sob 19. Úno 2005 23:47:49

Díky moc jestli chceš pošlu ti na tvůj meil moji adresu?Kamča
Kamča

Odeslatod Kamča v Sob 19. Úno 2005 23:53:18

Čím tlustice hnojíte a jaký je nejlepší substrát?Slyšela jsem že se má dávat do substrátu jako kaktusy je to tak?
Kamča

Odeslatod JanaJ v Ned 20. Úno 2005 1:12:48

Pro Kamču jana.fronkova@centrum.cz
JanaJ

Odeslatod MONIKA v Ned 20. Úno 2005 9:00:28

KAMČO, TLUSTICE PATŘÍ MEZI SUKULENTY, TAKŽE ZEMINU PROPUSTNOU S OBSAHEM RAŠELINY (MŮŽEŠ VYZKOUŠET SMĚS PRO KAKTUSY. JÁ JSEM V NOUZI SMÍCHALA POKOJOVKU S PÍSKEM. KAKTUSÁŘI SI MÍCHAJÍ SMĚSI SAMI, ALE I TAKTO PODLE MÉHO POROSTE SLUŠNĚ) OD JARA DO PODZIMU ZALÉVAT STEJNĚ JAKO POKOJOVKY, ALE POČKEJ NA VYSÝCHÁNÍ SUBSTRÁTU.V ZIMĚ ZŘÍDKA 1-2 DO MĚSÍCE. HNOJIT OD JARA DO PODZIMU HNOJIVEN NA KAKTUSY. DŮLEŽITÉ PŘEZIMOVÁNÍ V CHLADNU 10-13. PAK MÁŠ ŠANCI SE DOČKAT I KVĚTŮ.
MONIKA

Odeslatod Ivan v Ned 20. Úno 2005 10:39:56

Kamča, i keď je pravda, čo píše Monika, vo vašom prípade porušte všetky rady o chladnom prezimovaní. Vaša rastlinka bez listov potrebuje čo najskôr obraziť, preto bude pre ňu najlepšie čo najsvetelnejšie miesto s teplotou nad 20 stupňov.
Ivan

Odeslatod helas v Pát 03. Led 2014 22:19:29

Ahoj všem milovníkům tlustic.
Pročetla jsem si snad všechny příspěvky k tlusticím i rady a tak bych taky přidala tu svou:
tlustici přes léto mám venku, svítí na ni i přímé polední slunce. Zálivku neřeším, jen když delší dobu neprší, tak se postarám já. Na podzim, když venku teplota klesne k 10ti st., tak ji dávám do zimní zahrady. Nejvíc tam klesne teplota při velkých mrazech i k 7.st. Už dvě zimy tam přežila. Zálivka jednou za týden až 10dnů. Přes den tam totiž, když svítí slunce, teplota vystoupí na 27st., takže nějakou vodu dostat musí. Je opravdu nenáročná na "údržbu".
Mám z ní radost - v tuto dobu mi kvete. :D
Zdraví helas
Přílohy
IMG_20131231_142627.jpg
v úterý 31.12.
IMG_20140103_122652.jpg
dnes
helas

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní