Tlustice - crassula

Moderátor: Living

Re: Tlustice - crassula

Odeslatod Alice Č. v Sob 19. Úno 2005 18:00:34

Tak tohle jsem před chvílí provedla naší tlustici. Jsem zvědavá, jestli z toho nebude mít šok, ale byla moc vytáhlá. [img] [/img]
Přílohy
tlustice.jpg
image/jpeg
tlustice.jpg (113.02 KB) Zobrazeno 1809 krát
Alice Č.

Odeslatod Ivan v Sob 19. Úno 2005 18:53:05

Kamča, odpoveď nájdete vo vlastnom vlákne.
Alice Č., ak ste už nevydržali aspoň do konca marca, postavte rastlinku na čo najsvetelnejšie miesto, i na plné slnko a polievajte menej ako doteraz, aby vám nezhnili korene.
Ivan

Odeslatod Romanag v Sob 19. Úno 2005 19:02:54

Alice, ja jsem taky od Ivana dostala, ja jsem zase ostrihala trnovou korunu :-)

Ivane,
musite se s nami smirit - my jsme takove neposlusne, protoze se uz nemuzeme dockat jara. Tak to holt obcas nektera kytka odnese :-)
Jinak vam moc dekuju za vase rady!

A nahodou: nevite, jak funguje biologicka obrana proti sviluskam (tedy nasazeni tech dravych roztocu)? Uvazuju o tom, ale vaham - nasadit si dalsi hmyz do bytu..hmmm... Nevite, v jakem mnozstvi bych si mela poridit, resp. jak to mnozstvi vypocitam?
Romanag

Odeslatod Alice Č. v Sob 19. Úno 2005 19:07:05

Ivane, dala jsem ji na jižní okno v bytě a zalitá je těsně před focením. Předtím byla od října v chladu na světle a téměř bez zálivky. Opadaly jí tam skoro všechny listy, tak jsem se rozhodla, že ji radikálně zkrátím a dám do tepla. Dříve byla i přes zimu v teple a na jižním okně. Nevím jestli jsem neudělala chybu tím přemístěním do chladnější místnosti na podzim. Jaká je ideální teplota na přezimování? Díky.
Alice Č.

Odeslatod Kamča v Sob 19. Úno 2005 19:27:22

Já mám tlustici celý rok na jednom místě v obýváku na zemi u okna a z jednoho lístku ,který jsem si vzala u kamošky mi za 5let vyrostl 1metr vysoký stromek až teď po spálení se bojím že zajde.A to jsem ho nikdy nehnojila jen každý rok přesazovala a zalévám pořád stejně celý rok 1 týdně .
Kamča

Odeslatod Alice Č. v Sob 19. Úno 2005 19:31:05

Kamčo, přeju Ti, aby se rostlina vzpamatovala. Mne taky mrzelo, že ta moje ztratila téměř všechny listy. Myslela jsem, že jí chladnější místo na zimu prospěje.
Alice Č.

Odeslatod Kamča v Sob 19. Úno 2005 19:49:35

Už dlouho sháním crassula ovata monstrosa,crassula perforata a crassula portulacea.Nemá někdo tyto krasavice ráda bych poprosila o jednu větvičku až je budete stříhat.Můžete se mi ozvat?Dík moooc Kamča
Kamča

Odeslatod Ivan v Sob 19. Úno 2005 23:18:03

Alice Č, vyššie Šárka píše, že je prospieva v zime 15°C. Myslím, že sa s tým dá pracovať. Ja pestujem jeden exemplár v priestore, kde teplota kolíše medzi 10-15°C, občas klesne pod 10°C a výnimočne klesá k 2°C. Je to už moc nízka teplota, ale rastlina rastie v štruktúrnom, priepustnom substráte a je zalievaná podľa teploty mimimálne, takže to už niekoľko rokov prežíva maximálne s odumretím najstarších listov.
Kamča, snáď sa tá vaša spálená preberie. Ešte poznámka k zalievaniu. Zálievka x-krát týždenne nie je najšťastnejšie riešenie, pravidelnosť ako-tak môže fungovať v prostredí s konštantnými tepelnými a svetelnými podmienkami. V podstate je to však nezmysel. Zálievkový režim sa riadi podľa viacerých faktorov:
1. podľa nárokov rastlinného druhu
2. podľa aktuálnych pestovateľských podmienok (svetelné, teplotné podmienky, rastová perióda, stav dormancie)
3. podľa pomeru nadzemnej hmoty rastliny a objemu substrátu v ktorom je pestovaná
4. podľa kvality substrátu vzhľadom na potreby druhu
Možno som na niečo zabudol. Posledné tri faktory (druhý v sebe zahŕňa ďalšiu podmnožinu podmienok) sú viac-menej premenlivé v čase a ich kvalitatívna kombinácia dáva veľké množstvo možností, ktoré sa nedajú zovšeobecniť. Preto aj informácie z literatúry treba brať ako informatívne a naučiť sa vypozorovať z reakcií konkrétnych rastlín, kedy je potreba zalievať. I keď to, čo som napísal, môže vyzerať hrozne, netreba si robiť žiadnu štatistiku, treba na to cit - veď aj rastliny sú živé organizmy:-)
Ivan

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní