Tlustice - crassula

Moderátor: Living

Tlustice - crassula

Odeslatod Boba v Čtv 17. Úno 2005 15:27:22

Kam umístit tlustici v bytě? Od podzimu ji mám na chladné chodbě, ale kam s ní na jaře?
Nápady uvítám. Díky B.
Boba

Re: Tlustice - crassula

Odeslatod Ilča v Čtv 17. Úno 2005 15:45:49

Taky bych se přidala k otázce, kde tlustici nejvhodněji umístit. Já ji mám už dva roky na okenním parapetu, a je pořád stejně velká, nevyrostla ani o píď, jen tiše závidím, když vidím všude obrázky bohatě rostoucích těchto kytiček. V čem mohu dělat chybu?
Ilča

Odeslatod MONIKA v Čtv 17. Úno 2005 15:52:07

HOLKY, TLUSTICI MÁM NORMÁLNĚ V KUCHYNI, JEN JSEM PŘES ZIMU NEZALÉVALA. TEĎ JSEM JI TROCHU ZALILA PO 2 MĚSÍCÍCH. KDYBYCH JI NEZAŠTIPOVALA JE Z NÍ POTVŮRKA VELKÁ NEVZHLEDNÁ. ROSTE MI SPÍŠ DOST NEŽ MÁLO. SNAŽÍM SE JI NEDOSTATKEM VLÁHY DOVÉST K KVĚTU A ZATÍM SE NEDAŘÍ. MOŽNÁ TO DĚLÁ TO TEPLO, ŽE NEZIMUJE V CHLADNU, I KDYŽ NEZALÉVÁM.
MONIKA

Odeslatod Šárka v Čtv 17. Úno 2005 15:54:13

Ahoj,
tlustici zatím nemám, ale na www.domek.cz jsem našla toto:

Světlo: Tlustice má ráda světlo a vyhovuje jí umístění na východním, západním, ale i jižním okenním parapetu. Ve stínu Tlustice přestane růst, její listy vyblednou a rostlina později zahyne.

Teplota: Rostlina dobře snáší normální pokojovou teplotu okolo 22°C, ale v noci dává přednost chladnějšímu ovzduší okolo 15 °C. V létě může Tlustice pobývat na balkóně, anebo ji můžeme i s květináčem zakopat do země na zahradě. V zimě dává rostlina přednost chladnější a světlejší místnosti.

Vzdušná vlhkost: Rostlina je suchomilná, proto nepotřebuje žádné zvyšování vlhkosti vzduchu.

Ovzduší: Ačkoliv má Tlustice ráda suchý vzduch, pobyt u topných těles jí nesvědčí.
Šárka

Odeslatod Ilča v Čtv 17. Úno 2005 15:59:42

Jak vidím, tak to bude docela oříšek, umístit květinu na okenní parapet, a zárověň aby nebyla u topných těles, to se u nás zárověň vylučuje:-)
Ilča

Odeslatod MONIKA v Čtv 17. Úno 2005 16:02:44

ILČO, JÁ MÁM PROPOJENÝ OBÝVÁK A KUCHYŇ. TOPENÍ PUŠTĚNO V KUCHYNI A V OBÝVÁKU NA PARAPETU COKOLI
MONIKA

Odeslatod Iva v Čtv 17. Úno 2005 16:03:42

Mám ji v koupelně na zemi. Je to na severní straně, ale je tam docela teplo a navíc podlahovka, ale svědčí jí to.
Přílohy
odsvagrove2.jpg
image/jpeg
odsvagrove2.jpg (49.37 KB) Zobrazeno 5806 krát
Iva

Odeslatod jana v Čtv 17. Úno 2005 16:35:38

ahoj holky,
já mám tlustice 2 a rostou mi jako z vody,
jednu mám ve slunném obýváku na jihozápad, a druhou v pokoji na východ, ta tedy roste méně. Přes léto jsem je měla venku - na východní straně.
jana

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní